Witcher 3: Blood and Wine

 

HowtostartBloodandwine5

Майже 10 років тому поляки з невідомої на той момент студії CD Project RED повернули до життя найкращого мечника північного боку Яруги, змусивши всіх фанатів творів пана Сапковського, затамувавши подих, знов зануритись у всесвіт, переповнений болем, жорстокістю та расизмом. Але завжди настає момент, коли час прощатись з улюбленими героями, місцями та подіями. Так і хочеться затриматись ще трохи в цьому місці. Напевно саме для цього CD Project RED подарували нам Blood and Wine.

Сюжет зав’язується дуже просто. На одній з таблиць оголошень Геральт знаходить оголошення від старих друзів лицарів. Зустрівшись з ними та надавши невеличку допомогу, лицарі вводять мисливця на потвор, оскільки в Туссенті від лап невідомого монстра жахливою смертю загинули 3 шановні лицаря. І все це перед початком лицарського турніру. Справа достатньо непроста, тому княгиня Туссенту вирішила, що без професіонала не розібратись. Ситуація погіршується тим, що старі лицарі вбиті таким чином, що чітко демонструє роботу розсудливої та розумної істоти, ніж тупої потвори. В цій частині до нас повернули Регіса, котрий чудово вписався в сюжет, а актор дублювання Ян Фрич своїм голосом допоміг створити саме той образ, котрий багато з нас уявляли. Місії з ним чіпляють за душу. Хоч сюжет цього додатку і поступається місіям Кам’яних сердець, але в цей раз питання меншого зла розгорнуто дуже серйозно впродовж всього сюжету, що наприкінці гри ви поставите собі питання, чи дійсно це є меншим злом. Одна з останніх місій показує всі фарби жорстокості всесвіту темного фентезі. Також в грі присутнє посилання на передрелізний трейлер “Незабутня ніч”.

Побічні квести реалізовані високоякісно. Допомога із приведенням до ладу виноградників – справа не з легких, але виявиться достатньо цікавим квестом. Завдання на пошуки лабораторії доктора Моро виявилось цікавим з важливим відкриттям та покращенням характеристик нашого героя. А квест з банком та кладовищем виявились веселими, що побачив в цьому всьому правду життя. Вибір меншого зла присутній в побічних місіях також. Вам доведеться вирішувати – брехати чи ні, щоб спокійно відпустити душу дівчини на той світ, або як поступити з крадієм ложок. Також Геральт отримає у своє розпорядження закинутий виноградник, при серйозних фінансових вкладеннях зможе виставити на показ улюблені обладунки та мечі, повісити найкращі картини, збирати трави на еліксири, не займаючись довгими пошуками, та отримувати незначні тимчасові бонуси для проходження.

The_Witcher_3_Wild_Hunt_Blood_and_Wine_Toussaint_is_a_beautiful_place_RGB

Локація Туссент за розмірами трохи більша за Велен чи Скелліге. В лісах ховаються незліченні сили розбійників, а по виноградниках бігають чудовиська. Відтінок місцевості абсолютно інший, адже тут не було війни. Бестіарій також став більше. Розширили не тільки новими чудовиськами, але й ввели майже весь бестіарій першої частини. При тому зі старими чудовиськами боротись справа не з простих. Так що мастіть мечі, готуйте еліксири та слідкуйте за своїми рухами. В добавок до боротьби додали величезну кількість обладунків та мечів, а стандартні набори відьмачих шкіл дістали рівні архимістра, для їх створення не потрібно буде повертатись на старі локації, адже в місті є коваль з необхідним рівнем. Також було додано ті самі обладунки з першої частини гри. Для чогось було додано можливість фарбувати обладунки.

the-witcher-3-5_31_2016-11_56_32-pm-100664242-orig

Абсолютно переробили дизайн меню. Не можу сказати, що для мене це зручніше, але плюс в новому дизайні також присутній. Після оцінок модів, деякий додатковий функціонал був доданий до гри, і його активація/дезактивація відбувається через опції в головному меню. Наприклад, я відключив авто-витягання/ховання мечів, щоб додати трохи реалістичності до бою. Також в гру було додано нову систему розвитку героя – нове дерево мутацій. На розвиток мутацій доведеться витрачати деяку кількість очків досвіду та мутагенів, але бонуси також достатньо сильні. Завдяки ним можна зробити автодобивання при низькому рівні життя супротивників, постійний ефект, подібний еліксиру “Чорна кров” або вибух супротивника при отримуванні критичного урону від знаків. На додачу до цього з’явились ще 4 віконця для розміщення скілів Геральта, які обмежують кольором активного мутагену.

До цього додатку було написано немало нових композицій. Трек “On the Champs-Desoles” повністю демонструє в собі весь дух подій, котрі розгортаються навколо Відьмака. А мелодія “Vampire music box” допомагає відчути весь біль, котрий відчуває один з героїв гри.

Я витратив на проходження всього сюжету + доповнень 255 годин. Якщо додати час, котрий я витратив на попередні частини – буде більше 300 годин. Мені приємно буде згадувати цей час, іноді, беручись перепроходити ці ігри. Хочеться сподіватись, що наступні проекти компанії не будуть гіршими. Все ж сюжет просів в порівнянні з попередніми частинами. Але все одно хочеться сказати розробникам: “Дякую, що дозволили знов зануритись в цей світ!”.


Плюси: Саундтрек, бестіарій, побічні квести, пасхалки, атмосфера

Мінуси: Сюжет слабший за попереднє DLC


 

Олександр Кірков
Олександр Кірков QA, геймер, гітарист, язичник, лучник.
Коментарі
 • Sichovyck88 • 07.07.2016 23:45

  А мені сюжет Крові і вина сподобався більше за сюжет Кам’яних сердець. Просто в цьому длс майже все зроблено для фанатів книг. І продовження історії з Еміелем Регісом, якого всі читачі книг полюбили відразу. Нарешті відьмак побився із носфератом, чого раніше ніколи не було. Повернули купу нищих та вищих вампірів. Показали Анарієтту, пригадали її любовний конфлікт із Лютиком, купа персонажів, з якими ми зустрічались у останній книзі. Особливо повеселила місія з банкіром. Правда що не сподобалось, що ————————————–

  ———————————СПОЙЛЕР—————————————-

  ——————————————————–

  наприкінці не можна все закінчити так, щоб загинула лише винуватиця подій і вампір. Дуже мало варіантів подій – або всі гинуть, або всі живі, або Геральт ув’язнений (правда добре, що хоч у цьому випадку Лютик помирився із княгинею).

 • terminatorOST • 19.07.2016 21:48

  Blood and Wine – це як The Citadel для Mass Effect 3.