Watch_Dogs

Відеоверсія огляду у вкладці ВІДЕО.

watch-dogs

14 серпня 2003 року в США та Канаді відомий як день великого блекауту, або ж в дослівному перекладі – день великого затемнення. Перебої в електроенергії спіткали більшу частину Онтаріо включно із Торонто та штатами Нью-Джерсі, Вермонт і Конектикут. 50 мільйонів людей залишились без електроенергії, аеропорти припинили функціонування, метро зупинилось, виникли перебої у водопостачанні та мобільному зв’язку. Причиною такої масштабної аварії виявився комп’ютерний збій на одній із електростанцій, спричинений у свою чергу коротким замиканням. Несправність програмного забезпечення запустила ланцюгову реакцію, що вивело з ладу близько 100 електростанцій.

У всесвіті Watch_Dogs винуватцем цієї катастрофи виявився один “легендарний хакер”, котрий хотів показати, наскільки люди залежні від системи. Однак інцидент успішно забули, а людей продовжили переконувати у незліченних перевагах створення розумного міста.

watchdogs078

Події розвиваються у альтернативному Чикаго, у якому усією інфраструктурою міста керує ctOS (сітіоес) програмне забезпечення, призначене для створення ідеального міста. Ейден Пірс – головний герой та професійний хакер, який може вправно натовкти пику та холоднокровно вбити маніяка. Такий-собі чикагський хакер-супергерой, який бореться зі злом та не боїться іти на радикальні міри, за що і отримав серед жителів прізвисько месник. Спонукала Ейдена на боротьбу із злочинністю смерть його племінниці, у якій він звинувачував себе.

Отож гра розпочинаєтсья з того, що нам демонструють ту злощасну місію, у якій все пішло шкериберть. Ейден та його напарник на черговій місії намагаються зірвати куш та тут втручається третій хакер і ламає усі їхні плани. В результаті хтось знаходить їх обох і замовляє кіллерів. На протагоніста нападають в тунелі та прострілюють колесо, в результаті чого машина розбивається. Мить, і ось уже перед нами винуватець аварії, в руках Ейдена зброя і він готовий вбивати. Однак це лише виконавець, замовника ще потрібно знайти, чим власне ми  і займатимемось у основній кампанії.

Watch-Dogs-

Сюжетна лінія справила двоякі враження. Спочатку її зрозуміти важко, далі вона починає прибавляти інтересу, а під кінець уже добряче набирає обертів. Здається, що кінцівка буде просто геніальною, однак сценаристи дають добрячого ляпаса і “зливають” увесь інтерес, який створили до цього. Присутні як геніальні місії та сюжетні повороти, так і просто абсурдні ситуації. Для прикладу ось вам така ситуація, не переживайте, спойлерів не буде. На одній з місій Ейдену потрібно знайти людину, яку раніше не вдалось вбити, щоб залякати і змусити не видати деяку інформацію. У ході місії на цього суб’єкта нападають і намагаються вбити. Після того Ейден не зрозуміло для чого спішить врятувати йому життя  бо “буде пізно” і все для того, щоб шантажувати його та змусити мовчати. Невже не було б простіше, якби протагоніст просто нічого не робив. Суб’єкт замовк би навіки а Ейдену не прийшлось вбивати десятки зайвих людей.

Без перебільшення – це одна з найбіліш маштабних ігор Ubisoft, котрі побачили світ. Кампанія всього лиш вершина айзбергу, і окрім сюжетної лінії тут гравець знайде чим зайнятись на десятки годин.

image_40222_full

Міні-ігри

Покер – реалізований досить і досить непогано. Мало яка гра може похизуватись тим же рівнем виконання. До всього цього додаються вміння Ейдена, зокрема ви можете використати сусідню камеру, щоб підглядати за картами інших гравців. Грати буде цікаво і для тих, хто не надто сильний в цій грі – усі комбінації підписуються і за декілька ігор, розібравшись у всьому, втягуєшся у процес.

Шахи – присутній класичний варіант та різноманітні челеджі – поставити мат у два ходи, чи забрати усі фігури з дошки.

Можна спробувати випробувати свою реакцію і намагатись вгадати, де черговий шарлатан намагається сховати від вас кульку під трьома стаканами.

Віртуальна реальність добралась до віртуальної реальності. Використовуючи свій смартфон протагоніст може грати у VR ігри, серед яких Cash Run та відстріл інопланетян. В обох випадках смартфон домальовує Ейдену віртуальні предмети, з якими він повинен взаємодіяти. У першій грі потрібно збирати монетки на час, при цьому бігаючи поміж людей, котрі як і раніше йдуть по своїх справах. В іншій із порталів з’являються деcятки еліенів, яких потрібно відстрілювати смартфоном, який тепер виглядає як лазерний пістолет. Що цікаво, гуляючи містом можна зустріти людей, які також грають і ці ж VR ігри, стріляючи пальцем десь в повітря.

Watch_Dogs-32

Присутні і важкі наркотики. Розробники, мабуть, усвідомлювали, що гравці їх звинуватять у прийманні психотропних речовин, коли спробують зіграти ці міні-ігри, тому самі їх назвали “цифрокайфом”. Доза аудіонаркотику і ось Ейден уже летить повз хмарочоси, відбиваючись від гіганських квіток, які виринають з асфальту, і при цьому радісно сміється у стані ейфорії. Можна покерувати гіганським павуком-танком сіючи хаос на вулицях Чикаго, пограти у таку собі інтерпретацію кармагедона, де слід їздити на броньованому автомобілі  і чавити полчища демонів, чи приміряти на собі шкуру Уіла Сміта з фільму “Я легенда”, де вам потрібно ховатись від невідомих істот та розблоковувати чергову вишку. У кожному цифрокайфі присутня своя шкала розвитку, місії та челеджі. Повертаючись у реальність герой прокидаєтсья у якійсь підворотні із відчуттям похмілля.

До речі про похмілля. Міні-гра “хто кого переп’є” одна з найважчих у Watch_Dogs. Складність полягає не у тому, щоб випити чергову стопку шмурдяка, а щоб поставити стакан, на місце для нової порції не вирубившись при цьому.  Доволі весело.

GGYAhM1

Любителі розблоковувати вишки у Assassin’s Creed та Far Cry залишаться в захваті. Робити це справдці цікаво і кожна чергова загадка по-своєму унікальна. І раз на те пішло, в сетингу Watch_Dogs це має сенс. Хакнувши чергову антену ctOS на карті відображаться решта “цікавих” місць. Можна підглядати за людьми у їхніх будинках, шукати QR коди від хакерського угрупування DedSec, що є своєрідною аналогією Anonomus. Ходячи містом можна чекінитись у визначних місцях, та прочитати чергову історію про загадкове вбивство. Про деякі місця промовчимо, нехай для вас це буде сюрпризом. Після завершення збору усіх предметів, чи відвіданні усіх загадкових місць, відкриваються останні унікальні місії.

На жаль, на порядок слабші чим кампанія, тому гнатись за ними не обов’язково.

Також Ейден може взяти контракт на одну з місій, які умовно можна поділити на 4 категорії. Злочини, про які герой дізнається зламуючи телефони перехожих, на ділі одноманітні і всі виконуються за однією схемою. Бандитські притони – аналогія фортів у AC в яких потрібно знайти ключового бандита і зробити йому боляче. Конвой – знаючи маршрут жертви Ейдену потрібно влаштувати засідку та нейтралізувати ціль – далеко не те, що нам показали на E3. І дуже багато місій із погонями. Втекти від поліції, просто проїхати маршрут по чекпоінтам,чи доїхати з пункту А в пункт Б любим маршрутом за відведений час.

Watch-Dogs-mod-street

Онлайн

У будь-який момент до Вас може у гру увірватись інший гравець. Тоді вашим завданням буде вислідити хакера і нейтралізувати його. Знову ж таки техніка прикидатись звичайним перехожим чи ховатись у автомобілях, як показували на презентаціях, працювала лише в перші дні після виходу гри. Вирішили пройти повз супротивника – вважайте ви труп. Куди ефективніше ховатись десь на даху та накивати п’ятами як тільки покаже свій аватар супротивник.

Ви також запросто можете увірватись до когось у гру. В одному режимі потрібно просто слідкувати за гравцем. Складність полягає в тому, що інший гравець знає, що ви за ним спостерігаєте, і мусить вас вбити, у той час як вам не можна довше ніж на 20 сек покинути його з поля зору.

Мережевий хак передбачає, що один гравець просканує іншого та маскуватиметься на певній тереторії, поки інший його шукатиме. Знову ж таки вбити супротивника може тільки гравець, який шукає хакера. Через кожні 25% взлому круг, у якому можна ховатись, зменшується. Найкращий режим з усіх, що може запропонувати Wath_Dogs.

LreZIOF

Мережеві гонки до десяти чоловік, нічим особливим не відрізняються. Хіба що грати з справжніми гравцями зажди важче і доступ до ctOS є у всіх гравців. Будьте готові до того, що перед вами можуть підірвати трубу чи заблокувати вам таку можливість.

Останній режим дешифровка, у якому змагаються дві команди за володіння файлом. Файл можна вкрасти в супротивника будучи поблизу “по повітрю” або вбивши того, хто його тримає. Поки файлом володіє одна з команд він розшифровується. Якщо змінилась лідируюча команда, розшифровування продовжується. Перемагає та команда, у якої був файл на завершення розшифровування. Можна заважати гравцям створюючи перешкоди чи активовуючи черговий блекаут. Гаджети також допомагають і в інших режимах.

Watch_Dogs2014-6-2-1-10-6

Як і у всіх своїх останніх проектах Ubisoft не залишили без уваги портативні пристрої. Вставновши додаток на свій планшет, ви берете під котроль ctOS та можете спробувати зупинити якогось гравця пастками та черговою порцією копів. У повноцінній версії у вас є вибір – приймати участь у такому змаганні, при підтвердженні, вам потрібно буде проїхати усі чекпоінти з надокучливим “хвостом”, у той час як гравець на планшеті намагатиметься вас зупинити.

Можна також побігати у фрі ран з друзями. Але тут уже самим прийдеться придумувати чим там займатись. Ось вам кілька ідей від редакцї OpenGamer. Можете влаштувати набіг на один з магазинів, дочекатись поліції і дружньо в фургоні у кращих традиція кінофільмів намагатись сховатись. Або пограти у квача на автомобілях – усі тікають а один гравець намагаєтсья когось протаранити, таким чином віддавши квача.

yRoO4LP

Геймплей

Рекомендуємо обрати найвищий рівень складності аби грати було цікавіше. Спочатку вам знадобиться лише пістолет з глушником і концетрація Ейдена, щоб грати без проблем. Однак уже згодом будуть потрібні і глушилки і міни, і сканери піхоти. І просто ніяк без блекаута, щоб сховатись від копів. Вбиство яких сильно псує карму Ейдену.

Фізика автобілів довлі примітивна і в порівнянні з іншими іграми спочатку складаєтсья враження, що керувати дали якимось бруском на колесах, однак згодом звикаєш не помічаючи цього. Тому спочатку потрібно перетерпіти і змиритись, що без кількох розчавлених перехожих не обійтись. Мотоцикли не просто двоколісний транспорт, вони додають тактики вашій втечі, і якщо ви не цілуватимете кожен зустрічний стовп, то це найкращий спосіб відірватись від переслідування.

Самі хакерські вміння Ейдена представляють собою або натисканням кнопки Q, для активації якогось предмету, або прокладання сигналу у черговій мінігрі.

9c82b28d0c03e8fd2a9f5f0bc962d79485dc6023

Дерево вмінь відкриває справді необхідні абілки. І не достатньо лише отримувати досвід, щоб відкрити їх всі. Для деяких місій потрібно виконати певні умови, на кшталт пройти 10 рівнів у шахах.

У будь-який момент часу Ейден може викликати із телефону транспорт і опція ця справді корисна, оскільки якщо красти автомобілі їхні власники тут же викликають поліцію. А догнати їх і і відібрати мобілку не завжди вдається, тай глушилки у вас може не виявитись, от прийдеться тікати від скану, замість того щоб їхати на місію. Скан це ще одна особливість ctOS для виявлення конкретної особи. Від вас вимагаєтсья не потрапляти у поле сканування. Якщо цього зробити не вдасться до вас тут же відправиться патруль.

Графіка і музика

Графіка насправді болюча тема для Watch_Dogs. Як показало наше опитування у половини гра не запустилась узагалі. А в тих, в кого запустилсь, виглядала вона страшенно замиленою. Навіть на топових відеокартах присутні просідання FPS та нестабільна робота. Однак народні умільці випустили кілька патчів, котрі частково повертають графіку із презентації E3. Ubisoft офіційно заявили, що ці опції були приховані в грі так як можуть зашкодити нормальному функціонуванню. Лячно уявити, як би тоді працювала гра, оскільки багів при виході незліченна кількість. Найболючіший баг, який ламав збереження та не дозволяв запустити гру, не могли пофіксити майже місяць, псуючи гравцям враження від гри. А коли пофіксили, патч зробив гру ще більш не стабільною. З технічної точки зору у Wotch_Dogs все дуже сумно.

Watch_Dogs2014-6-7-0-15-43

 

Власний саундтрек вдало вписуєтсья у всю концепцію, однак закинути у свій плейлист не виникає бажання. А от підбір ліцензійних треків те що треба. Найближчий аналог мабуть ще Most Wanted 2005 року. У мобілці ейдена присутній Sound Sneak – аналог реального Shazam’у. Де протагоніст може витягувати треки до свого плеєру та вмикати у будь-який момент.

Висновок

Watch_Dogs це далеко не next gen, яким він себе позиціонував, це не прорив і не мана небесна, якою нам його описували маркетологи. Це доволі непогана гра із своїми плюсами та мінусами. Ubisoft викоистали у своєму новому проекті найкращі напрацювання із інших франшиз, однак цього не достатньо для гри на 10 балів. Сподіваємось, продовження буде на голову вище за оригінал. Рекомендуємо все ж таки ознайомитись з грою однак десь після третього патчу, і не чекаючи від гри чогось неймовірного.

Віталій Юнко
Віталій Юнко Геймер, реаліст, монтажер. Любить в іграх сюжет, деталі, стиль та унікальні ситуації. Поціновувач хорорів, слешерів, та апокаліптичних сетингів.
Коментарі
 • Oleh • 23.06.2014 19:12

  В принципі гра доволі непогана, плюс ще останній патч підняв продуктивність, тепер можна нормально на високих налаштуваннях грати.
  Я б поставив 7-8 з 10.

 • Beldorei
  Beldorei • 26.06.2014 22:08

  “Або пограти у квача на автомобілях – усі тікають а один гравець намагаєтсья когось протаранити, таким чином віддавши квача”
  Я так в КС робив – квач передавався ударом ножа).