Враження: Warcraft

warcraft-movie-logo-blizzcon-2014

Екранізації ігор, як і ігроадаптації фільмів прийнято вважати низькосортним продуктом. Авжеж, за останні 20 років вийшло чимало екранізацій культових серій ігор: Хітмен, Макс Пейн, Дум, Жага Швидкості, Принц Персії. А чого лише варті фільми від горезвісного Уве Болла, який зробив собі ім’я на кіноадаптаціях ігор, в тому числі хотів прикласти свої руки до Варкрафту, на що Blizzard відповіли йому впевненим, твердим та непохитним середнім пальцем. Усі ці екранізації об’єднує одне – вони, м’яко кажучи, або так собі, або просто жахливі. І ось на горизонті нова кіноадаптація культової гри. Чи стала вона проривом, чи приєдналась до своїх невдалих побратимів зараз спробуємо розібратись.

487579

Фільм по Варкрафту фанати серії чекали вже дуже давно. Однак через вагомі причини гідно зняти цей фільм довгий час було просто неможливо. По-перше, це гротескна стилістика гри, яку передати в кіно дуже складно; по-друге, складна історія, яку треба подати як зі сторони людей, так і зі сторони орків; по-третє, це – самі орки, реалістично відтворити яких на широких екранах було неможливо у зв’язку з недосконалими технологіями CGI. Blizzard, як відомо, не терпить другосортності, тому “Варкарфт” народжувався довго і в муках. Ігри серії Warcraft завжди виділялись двома речами – хороший сюжет й епічно видовищні сінематики. Основною метою творців фільму було взяти ті сінематики, покласти на них сюжет гри та розтягнути це все на хронометраж фільму. Я впевнено можу заявити, що їм це вдалось, але про все по порядку.

Warcraft_Gallery_04

Сюжет картини описує Першу Війну людей і орків, яку ми могли спостерігати у грі Warcraft: Orcs & Humans 1994 року. При тому, щоб втиснути цю історію в один фільм, її вирішили значно спростити, позбувшись зайвих деталей про Палаючий Легіон, древніх богів, титанів і демонів. Залишився лише конфлікт людей і орків, які через портал втікають зі свого світу, який був уражений магією скверни, ставши непридатний для життя. Орків веде чорнокнижник Гул’Дан, котрий переслідує власні цілі у цій війні, проте не всі орки підтримували його. Одним з таких став і вождь клану Північного Вовка – Дуротан, усвідомлюючи, що рідний світ орків гине через магію Гул’Дана, намагається з допомогою людей знищити чорнокнижника, щоб і Азерот не став жертвою темної магії. Люди, в свою чергу, намагаються відстояти рідне королівство, однак і серед них завівся зрадник.

01646029

В деяких місцях сюжет фільму все ж розходиться з історією всесвіту “Варкрафт”, але ці розбіжності не критичні. Майже всі ключові моменти гри було бережно відтворено в фільмі. Більше того, як відомо, “Варкрафт” багатий на мультивсесвіти і події фільму запросто можуть відбуватись у паралельному всесвіті, де історія може розгортатись не так, як прийнято вважати. Але ні мультивсесвіти, ні паралельні реальності не можуть пояснити деяких сценарних ходів, де творці фільму зробили так, а не інакше, просто щоб було, хоч самі не розуміють, що з цим робити. І взагалі, тупість окремо взятих сцен просто зашкалює, і не просто не відповідає історії гри, але й просто позбавлені здорового глузду. Добиває цю картину і рваний монтаж. Деякі сцени з’являються з нічого і йдуть в нікуди.  

warcraft-movie-trailer-stills-screenshots-44

Одною з проблем всіх екранізацій ігор було те, що ці фільми намагались зняти не тільки для “тру фанатів” гри, але й для пересічного глядача. “Варкрафт” у цьому плані вірний своїм фанатам. Фільм довго не розжовує, хто є хто і одразу ж кидає глядача у вир події, попутно закидуючи великою кількістю імен і назв міст, фракцій і локацій. При тому події розгортаються настільки швидко, що непідготовленому глядачеві просто не дають часу переварювати всю цю інформацію. Від цього швидкого темпу фільму більшість персонажів залишаються просто не розкритими, показуючи лише образ, а не характер: ось Дуротан – він мудрий вождь, ось Гул’Дан – він головний гад, а ось Лотар – він головний герой, і так далі.

fyZMDZB

Що ж стосується акторів, то тут все не так однозначно. Весь акторський склад практично повністю складається з маловідомих акторів та зірок серіалів. Тревіс Фіммел, більш відомий за роллю Рагнара Лодброка у серіалі “Вікінги”, в “Варкрафті” грає того ж самого Рагнара, дивлячись на якого бачиш скоріше авантюриста, а ніж мудрого лицаря. Доменік Купер і Рут Негга, яких можна було бачити в серіалах від Марвел “Агенти Щ.И.Т.” та “Агент Картер”, зіграли короля і королеву. Ну як зіграли?.. Просто одягнули костюми і стали найбезглуздішими персонажами стрічки, на обличчях яких не промайнуло жодної емоції за весь фільм. Бен Шнетзер, який виконував роль молодого мага Кадгара, взагалі вийшов комедійним персонажем. Ну а Бену Фостеру у ролі таємничого мага Медіва пощастило найбільше, його не будуть критикувати за беземоційність, в нього просто роль така. На противагу картонним людям, більше живими здаються створені на комп’ютері орки. Дуротан, Оргрім, Гул’Дан та навіть маленький Тралл показують більший спектр емоцій, ніж усі люди разом узяті. У цих великих зелених істот по-справжньому хочеться вірити, що не можна сказати про людей, які ніяк не реагують навіть на смерть близьких.

487580

Так що ж сказати у підсумку? Фільм “Варкрафт” в першу чергу розрахований на прихильників серії ігор, а вже потім для широких мас. Люди, що в темі, побачать у фільмі цілу купу посилань до ігор, а для людей, не знайомих з серією чи знайомих погано, фільм виявиться черговим фентезі з рваним монтажем, акторами середньої якості і просто неперевершеним візуалом. Є тупі фільми в яких буває декілька дійсно хороших сцен, а бувають хороші фільми, в яких присутні надзвичайно тупі сцени, “Варкрафт” належить до другої категорії фільмів. Тим не менш, я рекомендую цей фільм до перегляду всім прихильникам серії ігор. Що ж стосується інших, то спершу раджу ознайомитись з моєю серією блогів OpenHistory [Warcraft] перш ніж йти на фільм. В будь-якому випадку сходіть та сформуйте своє враження, яке ви можете залишити в коментарях.

 

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі
 • Neleg@l
  Neleg@l • 11.06.2016 15:11

  Це все добре, звичайно, враження про чудовий фільм. А коли вже буде наступна частина OpenHistory [Warcraft] ?

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 11.06.2016 23:40

   Вже наступного тижня

 • BiFrost • 13.06.2016 22:11

  Гарний огляд, коротко чітко й зрозуміло, на фільм ще не ходив але мені здаеться що враження буде саме таке як у Віталія, вже з трейлерів я зрозумів що один з моїх улюблених персонажів – Кадгар, у фільмі зовсім не такий яким він є у грі, це не буде величний, мудрий та надзвичайно могутній маг.

  • Proxfessor • 17.06.2016 10:08

   В фільмі він ще навчається.  (Хоча і буде видно його ріст на протязі фільму)) І під кінець він стане доволі непоганим.

 • Nazar • 30.06.2016 10:19

  Ну щож опис класс а фільм мабуть не поганий

 • Nazar • 30.06.2016 10:23

  Сам не фанат Варкрафту але знаю й гірші