Враження від Suicide Squad

“Загін самогубців” чекали всі, адже для глядачів зробили цікаву промо кампанію, та й сам підбір акторів виявився відмінним, і фільм, як би то не було, про антигероїв, чого так не вистачає нині великим екранам. Крім того, всі мали надію що WB будуть виправлятися після факапа з “Бетмена проти Супермена”. Однак, з першими передпоказами інтернет наповнився думками критиків, які були в кращому випадку нейтральні. Більшість же почало мішати фільм з “шоколадом”. Настав час дізнатися чи дійсно Suicide Squad виявився гуано чи це лише наклепи критиків?

У кінострічці розповідають про загін не дуже добрих людей, яких уряд США тримає під замком. Він складається з Дедшота, Харлі Квін, Ріка Флега, Чаклунки, Капітана Бумеранга, Убивці Крока, Катани, Ель Діабло та Сліпкнота. Як правило – всі вони вже давно відомі фанатам коміксів. Цей загін був зібраний Амандою Уолер, для того, щоб стояти на охороні незахищених Сполучених Штатів.

Спойлер тайм:

Адже супермен вмер, а попередні спроби зібрати ЗС у Аманди закінчувалися невдало

[згорнути]

Ну, і звичайно, як тільки їх зібрали відразу кинули на завдання протистояти вселенському злу.

Suicide-Squad

І тут перед нами відкривається одна з перших проблем. Історію членів “Загону самогубців” розкривають дуже поверхнево. Цікаві факти з певних біографій надали б героям більшої глибини. Звичайно, як би там не було, але в Загоні не всі рівні. Харлі Квін та Дедшот отримали явно більше уваги, ніж решта персонажів, які на фоні них виглядали практично масовкою. Тому про мотивацію саме цих двох протагоністів фільму ми дізнаємося найбільше, решта ж обходиться коротесенькими роликами, щоб не бути аж геть зовсім сірими. І це стає великою проблемою, коли хтось з героїв викидає якийсь фінт, який мало в’яжеться з усім попередньо сказаним. Фанати DC, звісно ж, все розуміють і починають отримувати задоволення, а от звичайний пересічний глядач розривається криками “Що за фігня?!?!111”. Невідомо чим керувалися продюсери – чи вони просто хочуть наздогнати Marvel і роблять семимильні незграбні кроки, чи просто це проблема всіх фільмів, де є купа “головних” героїв. На цьому фоні нам ще встигають показати трішки Бетмена і Флеша, що радує.

Як би там не було, але перед нами екшон, і його доведеться спостерігати більшу частину часу. Якби не одне “але” – так знімали фільми в далеких 80-х. Більшість сцен виглядають як незрозумілі рухи героїв по жбурлянню, пулянню і киданню в рандомні місця всього і вся, з наступним випаданням звідти ворогів. В деяких моментах навіть важко сказати, що ж дійсно відбувається. Та і саме дійство на екранах розгортається на зовсім рівномірно, що трохи зменшує задоволення від перегляду.

suicide-squad-assembled

Звичайно, не все видовище на екрані таке сумбурне. От на що не поскупилися – це на CGI графіку. Її використання у даному фільмі виглядає більш ніж чудовим. Елементи, які понавішували на героїв фільму виглядають цікавими і органічними з навколишнім середовищем. Особливо вони гарно виглядають у першій частині фільму. Крім того, WB хоч і далі використовує тьмяну атмосферу, все ж експерементує з іншими кольорами, тому деякі сцени виглядають дуже феєрично і цікаво суто через кольорову гамму.

Кастинг, яка і акторська гра, викликають спірні відчуття. Звичайно, ще навіть під час промо кампанії практично ні у кого не було сумнівів щодо вдалого кастингу Марго Робі на роль Харлі Квін. Однак, крім неї добре виділяється хіба ще Джай Кортні у ролі Капітана Бумеранга. Решта ж героїв виглядають як просто рандомно набрані актори. На того ж Дедшота можна було зробити абсолютно інший толерантний кастинг, і ніякої різниці відчутно не було б. Джокер, якого в цьому фільмі зіграв Джаред Лето, просто не встиг розкритися, і ми щиро маємо надію, що у наступному фільмі цього веселого психопата буде значно більше.

Окремо варто зазначити підбір музики. Це мабуть один з кращих елементів фільму, який вдало лягає на відеоряд, та заслуговує того щоб потім його завантажити у плеєр.

На відмінну від Marvel, DC вже давно екранізує свої комікси. Причому, мова йде саме про “екранізацію”, а не про відео адаптацію. Але, роблять вони це у вигляді мультиплікаційних фільмів. Тому вони вже давно мали зрозуміти, що те, що прикольно виглядає на сторінках коміксів – не факт матиме такий ефект на екранах. Звичайно, Загін Самогубців вийшов не таким кепським як “БпС”, однак в нього все ж вистачає проблем. Це інше кіно, відмінне від того, що нам згодовує Marvel. Швидше за все через те, що “Чудо” орієнтується більш на широку аудиторію, в той час як “Детективи” відверто радують тільки фанатів. Тому, мабуть, в них так і виходять екранізації коміксів, з доволі посередньою адаптацією, в той час як народ більше преться по повноцінному і самостійному кіно. Як результат – кіно вийшло середнього рівня. Якщо стрічку розібрати по кадрово і пустити на друк буде виглядати явно краще, ніж дивитися це одним шматком на екрані. Проте, прогрес є, цілком можливо, що “Ліга справедливості” вже буде цілком нормальним кіно.

greendioz
greendioz Визначення рекурсії полягає у рекурсії рекурсії.
Коментарі
 • Stalker • 09.08.2016 13:04

  Да проблеми є, але єдине, що мене реально напрягло – це використання Дедшотом чіт-кода на безкінечні патрони, бо перезаряжався він тільки на стрільбищі. І напрягла анімація випалювання вязнів дьяблом – були і раптово пропали.

  Особисто я йшов нафільм, щоб пожувати попкорн під хороший відеоряд, ане щоб думати про всесвітню несправедливість і голод в пустелях Африки. Своє задоволення я отримав.

  • Іван Янковий

   Подумай про те що кадри, коли дедшот перезаряжав, просто вирізали, а в’язні не пропали – а їх відкинуло в різні боки вибуховою хвилею, яку разом з вогнем зробив ел діабло. І тоді фільм взагалі стане для тебе безпроблемним 🙂

  • Дмитро Зозуля
   Дмитро Зозуля • 09.08.2016 18:58

   У нього ж на руках якісь хрєні, не прості пістолети – мб йому не тре було перезаряжатись
   А в’язні згоріли нафіг, найкраще пояснення

   • Прохфессор • 12.08.2016 08:50

    Кістки згоріли?  Для кісток температура необхідна градусів 1000.  І це не за секунду.  А якшо так як продемостровано в фільмі то….  2 – 3 тисячі. (і то не факт).

     

    + в цій сцені більш фігово виглядає сам вогонь і спец. ефект з ним пов’язаний. вот він мені очі виїв.

     

    + ворог був без харизми

    + хеппі енд для Флага. (коли не вбив свою дівчину)

    + Уоллер сама могла вийти з того офісу. (з такими яйцями як в неї))

    • Stalker • 14.08.2016 19:02

     Да, коли я писав про претензію до анімації вогню, то його зовнішній вигляд я теж мав на увазі, просто тоді не зміг це сформулювати.

     Дедшот не перезаряджав не тільки свої чудо пістолети, а й свій автомат. Особливо це було замітно під час першого контакту з ворогом, коли він на одногму магазині розстріляв цілу толпу ворогів. 

 • Дмитро Зозуля
  Дмитро Зозуля • 09.08.2016 14:53

  Фільм вийшов дивним – якісь  моменти дуже сподобались, інші просто відчувались зайвими чи натягнутими за вуха. Скоріш за все проблема в тому, що існували дві суттєво різні версії – режисерська ( темніша та брутальніша) і версія яку пропихала студія (легша, добріша і приязніша до дітей)
  І театральний реліз це мікс цих двох версій.

 • Hulk • 09.08.2016 14:56

  БпС проти Загону – шедевр. Із загону повирізали занадто багато, навіть деякі сцени із трейлерів, до героїв взагалі ніякого співпереживання. На початку фільму взагалі видно якого героя ввели тільки на 30 сек , щоб потім вбити його. Чисто для фону, по тупому. Замість того як робить наприклад Мейстер Мартін- навіть про другорядного героя щось розповість, заставить йому співпереживати, а вже тільки потім вбиває його..Блін кіно із 90х, недолуге, сіреньке, ніяке. Барани із  DC самі запороли фільм, погонею за Марвелом. Замість того щоб гнути свою лінію, як Снайдер у БпС зробили простий прохідняк, щоб набити кармани баблом. Не зря Лето каже що розчарований фільмом.

  • Олег Онопрієнко
   Олег Онопрієнко • 12.08.2016 19:49

   Навіть HBO не можу розкрити всіх персонажів Мартіна, а ти хочеш, щоб персонаж розкрився в двох годинному кінці. На рахунок Лето, хай він ліпше пише новий альбом 30 Seconds to Mars, останній вийшов хріновим.

   • Bikit
    Bikit • 16.08.2016 19:46

    хай, краще 30 секунд до марсу взагалі кине, тому що співак і музикант з нього ніякий, ну як актор норм… БпС фейл фейлом, настілкьи фейл шо гірше було тільки бет соски, загін порівняно з ним просто таки шедевр, хоча руки монтажору тре повідривать

    • Олег Онопрієнко
     Олег Онопрієнко • 16.08.2016 19:52

     Останній альбом дійсно ніякий, але раніше було збс.

 • basniak • 09.08.2016 17:58

  Мені БпС більше сподобався)
  Загін самогубців – 7.

 • Іван Янковий

  А мені “загін самогубців” сподобався значно більше ніж “бетмен проти супермена”. У загону самогубців взагалі єдиний недолік – це короткий хронометраж знайомства з персонажами. Але упхати в 2 години більше просто було б неможливо, бо тоді б знайомство з персонажами зайняло б більше часу ніж основна історія фільму – а це б розкритикували ще більше, і були б праві. А розтягувати фільм на 3 години, як було з третіми піратами карибського моря, ніхто не буде, бо ті треті пірати розкритикували як раз за довжину стрічки. Не кожен відсидить в кіно майже 3 години. Як варіант фільм можна було б розбити на дві частини – але мабуть про це вже пізно подумали, бо паралельно фактично розпочали підготовку до зйомки наступних двох фільмів з серіалу , основним з яких повинен стати “Ліга справедливості”, і “Загін самогубців” з самого початку вважався лише поєднальною розважальною стрічкою між стрічками “бетмен проти супермена” і “ліга справедливості”. Тому й вирішили пожертвувати часом для розкриття персонажів “загону самогубців” і показали їх як масовку. Бо це за задумом так і планувалось.

 • Cllrteck • 10.08.2016 10:04

  Особисто у мене підгоріло з фіналу, таке відчуття що у сценариста закінчились прискорюючі речовини. Древня інопланетна магія знищується пачкою динаміту ?!! Я звісно розумію, що фільм без притензії на реалізм, але динаміт для того був і розроблений, щоб не вибухати від механічного впливу, як БЛЯТЬ його можна підрвати кулею, відомо мабуть тільки дедшоту. І взагалі якщо періодично намагатись проникнутись смислом того що вони роблять, то, не будучи фаном ДС не ясно майже ніхрена.

 • Олег Онопрієнко
  Олег Онопрієнко • 12.08.2016 19:51

  6/10 більше не можу поставити. Краще б на Стартрек пішов. Тільки Скот Іствуд запам’ятався, хоч він взагалі другорядний персонаж.

 • Wounded Shadow
  Manolol • 08.09.2016 12:09

  Добре що купив квиток по знижці)
  аж мозги витікають з вух від цього фільму)
  Чого на ту чорну не напали монстри? захисту в офісі не було..
  Чого набрали інших героїв, якщо користь там лише від негра і вогнеметника
  Сміх і емоції Джокера дуже неправдоподібні, йому ще тренуватися перед дзеркалом, краще б Джерома взяли з Готема і тд і тд…
  Головний зладєй мусить весь час казати “Відьма” для зміни форми?! Краще б придумали якесь слово на африканській мові, незрозуміле для людей в залі… “Фейспалм”…
  Єдиний лайк за Кольори, Харлі і трейлер нового фільму від Нолана, що показали перед фільмом)