Враження: Перший Месник Протистояння

2016 рік можна сміливо називати роком супергеройських протистоянь. Першими зійшлись у поєдинку Панішер й Дардевіл у другому сезоні однойменного серіалу. Після них був доволі невдалий Бетмен проти Супермена, і зараз настав час Капітана Америки і Залізної Людини помірятись силами у фільмі “Перший  Месник: Протистояння”, про який і піде сьогодні мова.

Кіновсесвіт марвел – унікальна річ в кінематографі. Це – 13 фільмів, це – понад 90 персонажів коміксів, це титанічна праця сотень людей, сценаристів, продюсерів, режисерів, знімальних груп, ну і звісно ж акторів. І хоч багато хто стверджує, що супергеройське кіно вже всіх дістало, статистика говорить про інше, і половину списку найкасовіших фільмів займають саме фільми про супер людей в трико.

Завершивши ліричний відступ, вже пора перейти до фільму, який колись мав називатись зовсім по іншому та мати інший сюжет. Але босси DC вирішили, що вони вже готові знімати протистояння Бетмена і Супермена, на що у Marvel була зроблена відповідь у вигляді екранізації одного з найпопулярніших коміксів – Громадянська Війна. Проте від відомого коміксу у фільмі практично залишилась тільки назва і конфлікт між Кепом й Залізною Людиною.

Команда нових месників, за лідерством Капітана Америки, під час однієї з операцій завдає чималої шкоди, при цьому гине багато людей. Світова спільнота одразу ж відреагувала і ткнула героїв обличчям в жорстоку реальність, де їх геройства, це не тільки привід для жартів Старка і Тора, але й руйнування і сотні жертв. Хтось може заперечити, що як би не Месники, то наслідки були б набагато гіршими, проте як би не Месники більшості ситуацій взагалі б не було. Месників закликають до контролю з боку ООН. Тоні Старк одразу ж підтримує підписання такої угоди, так як відчуває провину за створення Альтрона, в той час як Кеп побоюється, що Месників будуть використовувати у власних цілях, бо має гіркий досвід зі ЩИТом, в якому довгий час сиділа Гідра.

Здавалось би, конфлікт між Кепом і Старком назрівав ще з перших Месників, але масла у вогонь підливає Бакі Барнз, друг Кепа, але злочинець для усього світу, якому не є виправданням те, що він не контролював свої дії. Кеп, не дивлячись ні на що, намагається врятувати свого друга, в той час як Залізна Людина і його команда намагаються їх впіймати, і тут вже Соковійські угоди, які пропонують підписати героям, відходять на другий план. Від цього стає не дуже зрозумілою мотивація деяких персонажів, і якщо з командою Тоні все більш-менш зрозуміло, то з друзями Кепа все менш ясно.Яскравим прикладом тут є Людина Мураха, який записується в злочинці просто так, бо він вже сидів за гратами, бо він, мабуть, дуже хоче в Месники, які ось-ось переб’ють один одного. І так з половиною персонажів – в них або дуже сумнівна мотивація або відсутня.

Хоч це і фільм про Капітана Америку, конфлікт героїв глядачам подається таким чином, що просто неможливо вболівати за когось одного. В той час як першоджерело, комікс Громадянська Війна, теж намагався показати точку зору обох сторін – все ж більше схиляв читача до сторони Кепа, показуючи Старка відверто козлом. Фільм в свою чергу чудово тримає баланс, і починаєш розуміти обидві точки зору і не знаєш, кого підтримати. В цьому аспекті фільм в рази перевершує оригінальний комікс.

Spideyheader

Щодо структури фільму, то вона типова для фільмів Марвел. Динамічний початок, зав’язка сюжету, нагнітання атмосфери та море екшену аж до кінця фільму – все як ми любимо. А от що не типово для Марвел, так це надмірна похмурість та саспенс. Попередній фільм про Капітана теж вирізнявся своєю похмурою атмосферою, але Протистояння виводить це на новий рівень. До появи в кадрі Павука і Мурахи жарти в фільмі відсутні повністю, і зі зникненням цих двох героїв з кадру зникають і жарти. Часом навіть здається, що гумор в фільмі просто неумістний, бо які тут можуть бути “сміхуйочки”, коли колишні друзі б’ються не на життя, а на смерть. Що ще раз підтверджує, що Мураха та Павук цьому фільму не дуже потрібні.

А от що стосується екшн сцен, то тут двояка ситуація. В цілому, екшн фільму просто на висоті, проте в деяких сценах камера просто безбожно трясеться, особливо, коли на екрані б’ються живі люди, а не комп’ютерні модельки. Якщо вам сподобалась взаємодія вмінь персонажів в Ері Альтрона, то в Протистоянні ці моменти доведені просто до ідеалу, і чітко розумієш, що перед тобою підготовлена та тренована команда.

“Перший Месник: Протистояння” – це фільм, який не позбавлений мінусів: затягнутий вступ, де практично нічого не відбувається, діри в сюжеті, притягнуті за вуха мотивації деяких персонажів та сюжетні ходи, які відбуваються лише тому, що так треба сценаристам. Але фільм не хочеться критикувати, бо він дає все, чого від нього очікуєш та навіть більше. 

Від самого початку “Перший Месник: Протистояння” готували як конкурента “Бетмену проти Супермена”, і хоч йому передрікали крах, цей бій виграють Марвел, однак війна тільки починається.

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі
 • SonIX • 09.05.2016 00:25

  як на мене ж спірних моментів по фільму багато.

  То екшену, багато, то довгий час він відсутній і ти не розумієш для чого багато занудних діалогів.

  у павучка костюм таки хреновенький, ну і людина-мураха подана в поганому тоні, коли він не збільшувався в Старку, а почав вибігати з нього(навіщо питається?)

 • Олег Онопрієнко
  Олег Онопрієнко • 12.05.2016 00:10

  Найкращий фільм про Месників і поржати можна не тільки з фраз павука чи мурахи. Я на Дедпулі менше сміявся) Сподобався фільм хоча не фанат супергеройського кіно.

  • Дмитро Зозуля
   Дмитро Зозуля • 12.05.2016 14:21

   Тобі сподобався фільм про супергероїв?)

   • Олег Онопрієнко
    Олег Онопрієнко • 12.05.2016 14:33

    Як бачиш. Сам не очікував)