Враження: Доктор Стрендж

doctor-strange

Незважаючи на те, що цей рік вважається роком протистоянь, він не був позбавлений і прем’єр. Так, Marvel вивела на екрани найсильнішого мага всіх часів та народів – Доктора Стівена Стренджа. І що ж з цього вийшло, прочитати зможете нижче.

Стрічка розповідає про талановитого нейрохірурга, що береться за найбільш “безнадійних” пацієнтів, буквально витягуючи їх з “того” світу. Однак, через нещасний випадок Док вже не може оперувати. Навіть писати, чи поголитися для нього вже проблема. Та доктор незламний, йому вдається знайти людину, що змогла видужати після схожих проблем зі здоров’ям ( і навіть гірших). Всього лиш треба поїхати у жопу глухий кут світу, і там вже все роз’яснять. У новій локації, Стрендж знаходить людей, що обороняють світ, і вчать магії. Почавши вивчати магію і зловивши LSD-тріп доктор Стрендж стає на захист нашого світу.

Хлопці з Marvel почали робити на диво шаблонні фільми. Таке відчуття, що вони навмисне не придумують чогось нового, аби просто не “пролетіти”. Історія Стренджа вийшла ж настільки стереотипною, що якщо розповідати про фільм у загальних фабулах, то навіть не зразу стане ясно, про кого йде мова. “Крутий чувак, геній, філантроп, мільйонер, потрапляє у проблеми, вирішивши які, отримує супер-скіл і рятує світ”.

Проблема у тому, що шаблонність з сюжетів перелізла на все у цьому фільмі. По закінченню перегляду складається стійке враження, що ви це вже все десь бачили. Звичайно, стрічку не можна назвати поганою. Як би там не було – Бенедикт Камбербетч хороший актор, і не раз переконував усіх у своїй акторській майстерності. Але моментів, де це можна побачити, не так багато у фільмі. Хоча сценаристи наділили героя всіма супергеройськими характеристиками – він у нас і жартує, і харизматичний, але виглядає це вторинно. Події сюжету могли б врятувати діалоги, але ці ж сценаристи не змогли, чи не захотіли, розбавити сценарій хорошими розмовами. Не міняє ситуацію ані Тільда Свінтон, що тут грає Древню, ані інші (досить непогані) актори.

Крім того, сценарію не вистачає рівності. Доктор ще той нуб, нічого не може зробити, а через декілька хвилин він вже роздає ворогам лящів, як справжній професіонал. Становлення героя від колишнього лікаря до найкрутішого мага відбулося дуже непомітно, і це величезний мінус у історії Стренджа. Цей перехід зроблено настільки криво, що аж викликає обурення.

Особливо у стрічці виділяються спецефекти. Під час перегляду важко позбавитися асоціацій з фільмами Крістофера Нолана – “Інтерстеларом”та “Початком”, однак виключно у позитивних моментах. Вищезгаданий LSD-тріп виглядає дійсно чудово. Зміна орієнтації у просторі, та переходи між світами заставляють час від часу затамовувати подих. Навіть більше того – змушує шаленіти вестибулярний апарат. Продюсери вдало засвоїли урок після “Залізної людини 3”, тому CGI та хромакей вже не ріжуть очі. Крім того, у всіх промо роликах показували, яку купу людей залучили до того, щоб зробити декорації для фільму. Ба, більше – побудували один маленький шматок міста на студії, щоб потім епічно його розтрощити. Тому, не варто економити, і сходити в кіно на IMAX-версію фільму, або взагалі на 4dx – як мінімум спецефекти заслуговують всіх похвал.

Від картинки не відступає й звук. Мелодії підібрані вдало, доповнюють візуальний ряд та не волають понаднормово.

doctor-strange-teaser-poster

Що ж, результат досить неоднозначний. Від картини так і тягне вторинністю. Ми все це десь бачили. Погано це, чи добре — вирішувати глядачам. Звичайно, можна пояснити це тим, що Роберт Дауні хоче відійти від ролі Людини-Праски. І йому знайшли заміну. Навіть героїв зробили схожими – Доктору впаяли борідку, яка є в самі знаєте в кого. Однак, це все одно не підстава робити фільми по накатаному шаблону. Від цього, звичайно, фільм не втратить у касових зборах. Та і стрічку язик не повертається назвати поганою – це міцний середнячок, який точно матиме своїх фанатів. Просто лишається неприємний залишок після фільму. Хтось його відчує, а хтось просто вже звик не очікувати від фільмів такого формату  нічого особливого.

-knock knock

-who’s there?

-the doctor

-doctor who?

-no

– strange….

greendioz
greendioz Визначення рекурсії полягає у рекурсії рекурсії.
Коментарі
 • Забагато кальки з російської. До того ж відчувається, що автор не читав Стренджа)
  Єдина критика, котру я вважаю конструктивною — період навчання протагоніста.

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 03.11.2016 00:05

   Період навчання Стренджа – це 2 фаза Марвел, Айронмен 3 – Кеп 2, або 1-17 серії серіалу Агенти ЩИТ, що звісно ж не робить честі фільму, адже період дуже малий.

 • greendioz

  Зізнаюся що не читав – я фанат DC, і мені є що читати. Тому я навмисне упустив цей момент – і оцінював суто як кіно.

 • DiMoN-crit • 04.11.2016 22:47

  Звичайний Голлівудський бойовик під LSD …….

 • Олег Онопрієнко
  Олег Онопрієнко • 05.11.2016 01:08

  Типовий Marvel. Нічого особливого 6,5/10

 • Mr.Smith
  Mr.Smith • 10.11.2016 16:17

  Та ви гоните норм фільм… Так викликає асоціації з деякими фільмами, але тут ніяк інакше не побудуєш сюжет. Жарти на висоті я сміявся весь фільм. А прикол з Дормаму взагалі був вартий цілого фільму…
  “Дормаму, я прийшов домовитись!”

 • Іван Янковий

  А мені з навчанням якось все було зрозуміло і логічно. Дядьку відразу сказали що він від природи сильний маг, але йому треба лише повірити в себе. Дивились дивились як він намагається, потім закинули його на Еверст, типу “ну якщо і це не допоможе, то нафіг нехай там і замерзає”. Допомогло. І все, після цього він відразу став самим сильним магом.

  • Дмитро Зозуля
   Дмитро Зозуля • 11.11.2016 23:57

   +++
   Також, плащ overpowered – його часто рятував від смертельних ударів, використовував він ті речі яких навчився ( а я впевнений що лікар з таким досвідом може за рік прочитати дофігіща матеріалів) і від природи самовпевнений і обнаглівший. А часто такі риси приносять перемогу, Трамп цьому приклад.