Відео Рецензія Mass Effect 3: Citadel DLC

« Навіщо рятувати галактику, якщо ми не можемо насолодитися нею час від часу?»

Пройшов без перебільшення цілий рік з того моменту, як добігла свого кінця неперевершена космічна трилогія Mass Effect. Хтось вже через тиждень забув про серію, обурений кінцівкою, а хтось увесь цей час сидів, схрестивши пальці, і сподівався, що розробники все ж таки візьмуть справу у свої руки і дадуть Шепарду другий шанс. BioWare, в свою чергу, дійсно не протирали штанців, продовжуючи протягом року заробляти гроші на додатковому контенті. Кожен платний фікс до історії викривав якісь подробиці всесвіту гри, дратував і в той самий час тішив непримиримих фанатів. Але до річниці виходу останньої частини трилогії розробники приготували для гравців дещо дійсно особливе – велику жирну крапку в історії Шепарда, на яку ми усі так чекали.

citadel-(0;00;00;00)

5 березня 2013 року відбувся реліз нового і на цей раз останнього сюжетного DLC до Mass Effect – Citadel, у якому усі справжні фанати нарешті змогли сказати командору Шепарду, Нормандії і усьому відомому нам Mass Effect свої «прощавай». BioWare не пішли найкоротшим шляхом і не стали вибачатись за свої попередні рішення, але натомість вони знайшли спосіб відсвяткувати більш ніж п’ять років своєї клопітливої праці і поділитися цим святом з усіма прихильниками найвидатнішої саги десятиріччя (якщо ви, звичайно, не фанати «Сутінок», бо тоді вам тут не раді) .

Mass-Effect-citadel-3

Нове ДЛЦ привітає вас листом від адмірала Хакета, який після подій на цитаделі випише Шепарду добровільно-примусову відпустку в шикарних апартаментах іншого добре знайомого нам адмірала. Але як це зазвичай буває, навіть тут, в повній безпеці дорогих розважальних кварталів цитаделі, Шепарда миттєво знаходять пригоди, на щастя, мало пов’язані з всегалактичним вторгненням смертоносних синтетиків. Тож увесь екіпаж могутньої Нормандії, не бажаючи пропускати бійку, знову збирається разом, щоб розібратись з таємничим ворогом, який спланував справжній заколот проти їх капітана і напав на нього прямо посередині його обідньої перерви… Кощунство… Востаннє побачити, як увесь екіпаж Нормандії з часів SR1, зі свистом і улюлюканням, жартуючи розкидає нещасних найманців на шляху до перемоги, при цьому не намагаючись врятувати галактику від геноциду – це справжнє свято для будь-якого прихильника серії. У цій частині доповнення на вас чекає іскрометний гумор, цікаві діалоги і оригінальний екшн в компанії старих знайомих – квінтесенція найкращих доповнень до Mаss Effect і справжній промінь світла в темряві помираючої галактики.

citadel dlc normandy

Але, як це не дивно, навіть непередбачувана основна сюжетна лінія доповнення, сповнена неперевершеної самоіронії та драматичних сцен, що містить у собі увесь досвід команди з розробки додаткового контенту, це лише такий собі невеличкий бонус, як і декілька нових зброй та обладунків, бо справжня цінність цього ДЛЦ полягає зовсім в іншому. Уся ця подія це лише вміло сконструйована розробниками підстава для того, щоб останній раз зібрати усіх знайомих персонажів на одному екрані і хоча присутність деяких з них на Цитаделі часом зовсім не виправдана і важко в’яжеться з загальним сюжетом, BioWare зробили все можливе, щоб зіграти на почуттях ностальгії і закрити гравцеві очі на подібні «дрібниці».

citadel_5_1

Увесь контент безпосередньо спрямований на спілкування з героями трилогії і безсоромне висміювання розробниками власних помилок та кліше, компенсуючи іронічним сценарієм усі можливі і неможливі недоліки доповнення. На просторах дорогих ресторанів, розважальних центрів та казино, вміло приправлених насправді цікавими і непередбачуваними сценами за участі улюблених персонажів, вас постійно будуть дивувати почуттям гумору та цікавими фактами, на голографічній арені *привіт Pinnacle station * ви зможете випустити пару в боротьбі із старим-добрим ворогом, і, в решті решт, влаштувати прощальну вечірку, максимально сповнену деталей і гарних спогадів, гумору і атмосфери, яка стане вишнею на торті трилогії. Але, на жаль, як і будь-яка справжня вечірка, вона закінчується і залишає по собі самісінькі фотографії та похмілля.

cccme3dlc

[bq_right]« -Найліпші дні свого життя я провів на борту Нормандії. Це була гарна пригода.
-Найкраща. »[/bq_right]

Звичайно, хоча дії доповнення і відбуваються ще до завершення основного сюжету, Citadel сміливо можна назвати епілогом до заключної частини саги, у якому, в решті решт, «ніхто не забутий і ніщо не забуто». Сумно, що спадок Mass Effect для багатьох прихильників залишиться «зіпсованою кінцівкою», бо саме це доповнення найбільш логічно підводить підсумки фантастичної історії Командора Шепарда хоча й нічого насправді не змінює, і саме воно по завершенню дає відчуття, що тепер все насправді скінчилося. Усе, що було треба кожному з нас – це відзначити спадок сотень годин геймплею з персонажами, яких холодно назвати «NPC» вже й язик не повернеться і кинути останній погляд на красуню «Нормандію», тихо витираючи соплі і сльози горя з підборіддя. І тепер, завдяки саме цьому неймовірному доповненню, у якому любов розробників до власного творіння нарешті ллється з усіх щілин, ми маємо нагоду це зробити. Тож прощавай, Шепард. Ми були надзвичайно раді знайомству. Нехай Citadel тобі буде пухом.

ВідеоРецензія

AKELLA ліниве теля
Коментарі
  • zimiole • 02.04.2013 21:13

    хм, після рецензії захотілось встановити)