The Tyranny of King Washington

Ass

The Tyranny of King Washington – перше доповнення в серії Assassins’s Creed, події якого відбуваються в альтернативній реальності і ніяк не причетні до майбутнього та Дезмонда Майлса. Така концепція розв’язала розробникам руки – раніше вони були обмежені певними історичними рамками, тепер вони самі творці історії. Експеримент викликав неабияку цікавість, не тільки в шанувальників Креда. DLC вийшло трьома частинами, пауза між якими один календарний місяць (з 20 лютого по 24 квітня). Наша розповідь розпочинається з «Безчестя» (The Infamy) – першої частини доповнення.

AC3TKW (1)

Безчестя (The Infamy)

Як видно з назви Тиранія – це перш за все розповідь про Джорджа Вашингтона, якого ми знаємо за книжками історії, як істинного патріота своєї держави та охоронця демократичних цінностей. Розробники вирішили піти іншою дорогою, поляризувавши ідеї Вашингтона. Замість влади народу він тепер прихильник монархії, жорстокий та безжалісний, хитрий і небезпечний і це ще не весь перелік нових рис першого президента короля Сполучених Штатів. Наш всевладець тепер у всіх вбачає ворогів та зрадників революції. Завдяки терору король тримає народ в страху і паніці, а непокірних, карає пострілом у голову. Основна мета гравця – зупинити безумство монарха, руками головного протагоніста Assassins’s Creed ІІІ – Конора.

AC3TKW (2)

Розробники чудово попрацювали над образами головних героїв. Якщо Конор змінив лише зовнішній вигляд, тепер він носить аборигенський прикид зі шкури вовка, то над Вашингтоном клопоталися не тільки стилісти. Здавалося б  цей персонаж не підходить на роль ворога №1, але відразу з першого знайомства він викликає море негативних емоцій.

Початок доповнення відразу показує його настрій – повна протилежність подій, оригінальній грі. Конор єдиний розуміє несправжність цього сюрреалістичного світу. «Так не повинно бути» – говорить він в одному з діалогів. Якщо в оригінальній АС ІІІ гравець виступав на боці патріотів, то в тиранії з точністю навпаки, адже патріоти стали горлорізами та м’ясниками і не зупиняються ні перед чим, задля досягнення кривавих цілей короля. Фраза: «Армія короля Вашингтона або перемагає або вмирає» – повністю характеризує їх рішучість в досягненні бажаного. Такої рішучості якраз не вистачало в оригіналі (нагадаємо, що насправді Джордж Вашингтон програв майже всі битви під час Війни за незалежність США).

AC3TKW (3)

Перші 15 хвилин гри досить жваві та переповнені екшеном: біжимо, вбиваємо, кат-сцена з діалогом, галопом на коні, вбиваємо і знову біжимо. Події відбуваються досить швидко і динамічно, весь час тримають у напрузі. Головним просвітителем та помічником (хоча користі 0) є мати Конора – Гадзідзіо. Саме з її уст ми дізнаємося основні подробиці сюжетної лінії, та про зілля, яке дає +100 сили та +100500 настрою. Сам сюжет побудований в стилі серії АС і як завжди на висоті, навіть логічно пояснюється присутність прихованих лез.

Хоч для доповнення випущено 2 патчі, які виправляють безліч глюків, Тиранія може не приємно здивувати гравців. В одному з моментів коли в сутичці залишається живим гренадер, і гравець його вбиває, то також вмирає союзник, що призводить до дезсинхронізації.

AC3TKW (4)

Позбувшись материнської опіки гравцеві надана можливість самому пересуватися ігровим світом. Здавалося б це той самий Фронтир, що в оригінальній Assassins’s Creed ІІІ, та не тут то було. Відразу в очі кидається гнітюча атмосфера: трупи підвішені на шибеницях обабіч дороги, розграбовані каравани, спалені домівки, вбитий скот та власники. Надмірна активність синіх мундирів, їхні табори розташовані майже через кожні кількасот метрів. На мапі тепер відображаються всі скрині зі скарбами, які не несуть майже ніякої цінності: патрони, стріли, рідше зброя. Вовки, втративши страх, частіше навідуються до покинутих чи спалених поселень, щоб поживитися замерзлою мертвечиною, тож кількість нападів сіромах відчутно збільшилась.

Окрім основних завдань, також доступні й побічні: напасти на 5 караванів, нагодувати 5 жебраків (беруть тільки м’ясо) та вбити 5 вовків, які намагаються загризти мешканців. АІ не порозумнішав, якщо вовки стали більш агресивніші, то люди як збиралися навколо Конора, так і надалі збираються, нападаючи в кращому випадку в трьох, решта як завжди чекає своєї черги на зустріч із Творцем. Деякі моменти справді абсурдні, особливо, коли жвавий ентузіаст намагається набити вам пику, і замість рушниці підбирає з землі…. блокнотик. І таких контужених вистачає протягом всієї гри.

AC3TKW (5)

Зазнала змін система швидкого пересування мапою. Тепер не потрібно пересуватися на власних двох чи мучити коня, щоб дістатися місця початку місії. Достатньо вибрати на мапі місію і Конор телепортується на відстань двох кроків від завдання. Хоча такий спосіб подорожей автор не рекомендує, адже Фронтир 2.0, окрім кривавих пейзажів, має ще дещо. Мова йде про артефакти істинних спогадів – місце в якому альтернативна реальність перетинається з справжньою. Фішка цікава, вартує ознайомитись.

AC3TKW (6)

Головна особливість DLC це нові здібності Конора, які суттєво видозмінюють геймплей гри. Щоб їх отримати треба випити, раніше згадане зілля після якого, Конор потрапляє у свою підсвідомість, схожу на Анімус під час завантаження рівнів. Кожна сила має свого покровителя у вигляді звіра: вовка, орла та ведмедя. Побігавши з віртуальними вовками та вбивши віртуального оленя, Конор отримав Вовчий плащ. Особливість цього вміння – це здатність ставати невидимим, але за це гравець платить ВЛАСНИМ ЗДОРОВ’ЯМ! (мається на увазі здоров’ям Конора). Окрім Вовчого плаща з’явилася можливість визвати трійку вовків, яких можна почухати за вухом або натравити на ворогів.

AC3TKW (9)

Як тільки гравець починає входити в кураж, епізод завершується на найцікавішому місці. Такий довгий вступ і такий короткий епізод, максимум 2 години гри. Ну що ж, ось і підігрівся інтерес до наступного DLC.

Тиранія короля Вашингтона не принесла кардинальних змін, проте доповнення піднесло нам незабутній сюжет і атмосферу завдяки чудовому музичному супроводу (за авторством Лорна Балфа) і низки змін в художньому дизайні оточення.

AC3TKW (7)

Зрада (The Betrayal)

Другий епізод, як і третій, зустрічає гравця досить непоганим флешбеком, який ілюструє попередні пригоди Конора.

Події «Зради» переносять Конора до Бостона, де йому відкривається сила Орла. Особливість цього вміння – швидке переміщення на відстані та напад з повітря на ворогів. Як і всі сили, це вміння поступово вкорочує вам здоров’я. Не відходячи від каси, вам дають випробувати нову силу в бойових умовах. Виглядає це доволі смішно: треба наздогнати мудрилу, який ганяє що шалений, лазить по дахах не гірше від молодого Еціо, а головне, що його не сковує зайва вага, а його пика зображена на сто доларовій банкноті. Як ви здогадалися, мова йде про Бенджаміна Франкліна, одного з батьків засновників. Спостерігаючи як Ubisoft знущається над ідолами американської демократії, спадає на думку питання, чому конгрес США ще досі не заборонив гру на території країни.

AC3TKW (11)

Після кількох сюжетних завдань, стає доступний free mode. Маємо змогу роздивитися околиці і оцінити наскільки вдало розробники змінили Бостон. Правда, дивитися тут немає на що: якщо Фронтир 2.0 був переповнений мороком і смутком, то про Бостон такого не скажеш. Те саме місто, що й в оригінальному Assassins’s Creed ІІІ. Якщо придивитися, то деякі зміни можна зауважити: новий прапор королівства США, плакати короля на міських стінах, написи «Король спостерігає за нами» та викрики глашатаїв: приєднуйтеся до армії, покарання за порушення комендантської години, прославляння короля – все це створює атмосферу тиранії. Диявол ховається в деталях.

Додаткові завдання залишилися ті ж, що в «Безчесті», тільки каравани змінили. Основна ставка в Тиранії зроблена на сюжет, а сайд квести сюди притулили аби були. Різні побічні місії та завдання ні до чого, але ціна одного епізоду 9.99$ і за таку ціну гравці очікують дещо більше ніж просто двох годинну історію.

AC3TKW (8)

Як і в Фронтирі на мапі видно всі скрині. Зважаючи на те, що в доповненні відсутня можливість купувати чи крафтити припаси, резонно ці скрині час від часу чистити. Окрім різних покращень сумки, в скринях може натрапити на шенбяо, а хіба є такі, що не люблять підвішувати людей на деревах!?

По сюжету Конор зустріне давніх знайомих з маєтку Девенпорт, що також навіює ностальгію за тим реальним світом. Сам сюжет став чіткішим та зрозумілішім, а в деяких моментах навіть драматичним. Тривалість та насиченість епізоду також збільшилися, але ці критерії все ще залишають бажати кращого.

Отже «Зрада» – це кращий з двох епізодів DLC, в якому комбінування сил Орла і Вовка створюють цікавий геймплей.

AC3TKW (10)

Спокута (The Redemption)

Третій і останній епізод розпочинається з видовищної морської битви в затоці Нью-Йорка. Після того як Конор потопив декілька суден, він вирішує, що це в нього в крові, згадавши свого діда Едварда Кенуея (головного протагоніста наступної частини Assassins’s Creed: Black Flag). Зважаючи на те, що події попередніх епізодів Тиранії відбувалися на суші, гравцям прийде до вподоби зміна декорацій, до того ж морський батл дійсно видався на славу. Розривання армади Вашингтона викликає море кровавого фану і задоволення.

Як і решта сил, остання відкривається по вже звичній схемі: випиваємо зілля і виконуємо місію в підсвідомості. Від побаченої картини мозок гравця може піти в reboot. В усьому винний ГодзіллоПух. А що це таке – грайте самі і дізнавайтесь. Виконавши всі забаганки нарешті маємо доступ до останньої супер здібності. Тепер можна викликати ударну хвилю одною кнопкою, подібну фічу має і сам Вашингтон.

AC3TKW (12)

Що спільного між Бостоном та Нью-Йорком цієї реальності? Майже все: від побічних місій та скринь зі скарбами до нісенітниць від глашатаїв. Нічого нового ви там не знайдете. В самому центрі Великого Яблука тепер стоїть піраміда, яка за своїми розмірами й стилем не поступається родичам з Єгипту.

АІ продовжує дивувати своїм розумом. Коли Конор ховається в сіні, до копиці підбіжить зграйка вартових дятлів, які почнуть витріщившись на сіно, навіть анекдота не розкажуть.

Роздавши міщанам хліба, по місту відкриються міні завдання, що провокуватимуть бунт: повішання офіцерів посеред вулиці, знищення фортечних пушок, побиття агітаторів, супровід повстанців до безпечного місця чи знищення монументів Вашингтона. Поки король спокійно п’є чайок, Конор сіє паніку в королівських військах.

AC3TKW (13)

Чим більше ганяєш по місту тим більше дивуєшся багам. Для прикладу: біля піраміди робітники б’ються з «синіми», хоча й назвати це бійкою важко, більше схоже на вальс, хто 2на2, хто 1на1. Та завжди залишиться один крайній, якому не буде пари, і буде розмахувати руками, немов відганяючи комарів.

В кінці-кінців сюжетна лінія приводить Конора в піраміду Вашингтона. Стилізована вона напрочуд гарно. Дизайнери створили справжній палац. Бігаючи коридорами споруди, нарешті розкривається багато сюжетних таємниць. Фінальна битва з королем відбудеться після філософської дискусії. По суті все це повторювалося у попередніх епізодах, тож здолати божевільного не складе особливих труднощів.

37659-1920x1080

Підсумок

The Tyranny of King Washington – сміливий крок збоку розробників принести в серію щось нове. Чи їм це вдалося? І так і ні. З одного боку ми дійсно побачили нову історію. З іншого ігровий світ не настільки цікавий як в оригіналі, додаткові квести лише тінь у порівнянні з Assassins’s Creed ІІІ. Якщо ви не фан серії, то не витрачайте часу. Для справжніх олдфагів доповнення принесе цікавий ігровий досвід, хоч і не стане одкровенням. Кошти, які Ubisoft просить за доповнення зараз, краще витратити на щось цінніше.

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *