Український Геймер 2016 [РЕЗУЛЬТАТИ]

Ну що ж, нарешті, настав час підрахувати усі голоси, які ми отримали під час проведення опитування “Український геймер 2016”. В голосуванні прийняло участь понад 2000 геймерів, що дало нам можливість отримати доволі непогану статистику.
Розпочати звіт, мабуть, варто із знайомства. Отож, знайомтесь, український геймер:

Sex

Стать
Нічого дивного за рік, на жаль, не сталось – геймерами в Україні себе вважають переважно представники сильної статі:

Age

Вік
Якшо вам хтось говорив, що “ігри лише для дітей” – покажіть їм наступний графік, на якому видно, що понад 75% геймерів в Україні – повнолітні. Зверніть увагу і на велику (19,1%) частку геймерів, яким вже понад 25 і що найголовніше – категорія “понад 30” більша за категорію “до 15”.

Складність і тип геймера
Давайте розбиратись, який же він з себе український геймер – казуальний любитель позбирати огірки на фермі, чи хардкорний ачівкодрочер задрот.

GamerType

Зверніть увагу на той факт, що за “хардкорний” проголосувало трохи більше половини опитаних, але переважаючий рівень складності – середній.

Difficulty Good-vs-Evil

Добро чи Зло
Результи цього пункту були особливо цікавими, адже вже проводилось опитування, в якому геймери признавались, що стараються вчиняти в іграх так, як вони б вчиняли в реальному житті. Доля “злих геймерів” доволі висока в Україні – 17.6%.

Desktop-OS

Основна декстопна ОС
Наступний графік демонструє, що домінуючу частину комп’ютерів в Україні захопила Windows. Нічого дивного в цьому немає, оскільки саме Windows, на даний момент, являється оптимальною ОС для ігор.

Mobile-OS

Основна мобільна ОС
Цікава ситуація розгорнулась на “мобілочках”.  Закономірно, що Android лідирує в нашому опитуванні, адже це домінуюча мобільна ОС на світовому ринку. Справедливості заради – мобільні пристрої на Android можна прикупити дешевше за їх iOS колег. От що дійсно виділяється, так це відповідь “інша / немає смартфона/планшета”, яка отримала 15,9%, оскільки смартфони вже давно стали очевидним вибором при покупці мобільного пристрою, та й в плані ціни можна знайти дуже розумні варіанти. Звісно є інші мобільні ОС, типу Tizen, BlackBerryOS, Firefox OS, Ubuntu Touch та інші, але вони не могли набрати стільки голосів… Не могли ж, правда? Вибачаємось за криве опитування – наступного разу виправимось 🙂

Процесори та Відеокарти
Холівор навколо “Intel vs AMD” та “Nvidia vs AMD” завжди був надзвичайно потужний, особливо в часи, коли гривня впала на дно і продовжує копати далі. Тим не менше, за рік майже нічого не змінилось (може ніхто і не оновлювався, через кризу). Як бачимо з результатів опитування – українські геймери надають перевагу процесорам Intel та відеокартам Nvidia.

Процесори
CPU

Відеокарти

GPU Console

Консолі
Не РС єдиним, багато геймерів по всьому світу надають перевагу консольному геймінгу. В Україні ситуація кардинально протилежна. Швидше за все “собака зарита” в піратстві та потребі купувати ще один “ящик” або “мамка дала грошей лише на i7 + 980ti для навчання” 🙂

Controller

Контролер
Мабуть, одним з найважливіших аксесуарів для геймерів є контролер. В той час як в РС геймерів є можливість вибору, то консольщикам доводиться миритись з геймпадом. Щоправда, є і РС-геймери, які повністю перейшли на темну сторону геймпад. Нічого дивного, адже якщо ви граєте файтинги, аркади, платформери і всякі там Assassin’s Creed-и, то геймпад – очевидний вибір.

Genre

Жанр
Це було одне з тих “складніших” запитань. Ми не надали можливості мультивибору, потрібно було обрати най-най-найулюбленіший, “самий вася мощний” жанр. З результатами можна ознайомитись нижче.

Element

Основний елемент гри
Не менш складним, а для когось, можливо і складнішим було запитання “Найважливіший елемент в іграх”. Як і минулого року, геймери поділились на два великих табори “Геймплей” та “Сюжет”. Ну і як завжди, групка графодрочерів та декілька аудіофілів взяла участь в опитуванні  🙂

Piracy

Піратство
А тепер давайте перейдемо до болючого питання. Майже половина українських геймерів проголосувала за “переважно піратки”, що не може не засмучувати, хоча дуже приємно здивувала та третина геймерів, яка проголосувала за “Переважно ліцухи”. На жаль, за “лише ліцухи” проголосувало лише 11,7% українських геймерів, в той час як “лише піратки” обрало 14%. Якщо підсумувати – на темній стороні майже 60% українських геймерів, проте 40% стараються бути кращими 🙂 Якщо ви ще не впевнені, чи варто перейти на сторону добра – ось вам 5 причин облишити піратство, які повинні вас переконати!

Store

Крамниці
Давайте тепер глянемо на крамниці, які найбільше подобаються українським геймерам. Думаю, що нікого не здивувало, що абсолютним переможцем стала крамниця дядька Гейба.

SteamLibrary

Бібліотека ігор
Досить великою проблемою тих, хто купує ігри – є той факт, що “бібліотека завалена іграми, але пограти нема в що”. Давайте глянемо, чи проходять геймери ті ігри, які вони купили. Також варто врахувати, що багато ігор потрапляють в наші бібліотеки у вигляді подарунків, або ж часто ми купуємо бандл заради 1-2 ігор, а на додачу отримуємо ще з десяток.

Mods

Моди
В ігровій індустрії часто буває так, що мод на гру може приносити набагато більше задоволення, ніж оригінальна гра, або ж просто “фіксити”, якісь дрібні незручності, про які не подумали розробники. Мушу визнати, що був дуже здивований результатами, адже особисто використовував лише 1-2 мода для GTA та Skyrim, але переважно ними не користуюсь і думав, що більшість геймерів також ліняться ставити моди. Як же я помилявся…

Localization

Локалізація
На вулиці 2016 рік, не знати англійську мову – лише собі гірше робити і це факт. Особисто за себе можу сказати, що вивчив приблизно 30% англійської саме завдяки іграм, адже це просто ідеальний спосіб розширювати словниковий запас.
На жаль, такої думки притримуються далеко не всі українські геймери… Майже половина українських геймерів грає виключно локалізовані ігри, трішки більше третини грає ігри в оригіналі, але використовує субтитри (до речі, напишіть в коментах, які субтитри оригінальні чи локалізовані) і лише 18,2% українців грають ігри англійською.

Walkthrough

Проходження ігор на 100%
Задроти, задроти повсюди! 2/3 українських геймерів стараються пройти ігри на 100% (тобто, пройти усі побічні квести, зібрати усі ачівки, картки та інший мотлох). Приблизно 20% геймерів не паряться за такі дрібниці, просто грають ігри та насолоджуються і лише ~10% українських геймерів задрочують ігри на всі 100%. Без варіантів, не пройшов гру на 100% = гру не пройшов.

Андрій Коваль
Андрій Коваль Співзасновник проекту, новинар, монтажер, оптиміст, майстер на всі руки, автор суперхіта "Ліниве Теля"
Коментарі
 • Юра
  Юра • 29.02.2016 17:17

  Субтитри – переважно англійські, я з тих хто навчився розуміти англійську через ігри. P.S. Як в мене горіла дупа коли я намагався прочитати книжки в Dragon Age або TES.

 • Joker91 • 29.02.2016 17:18

  Дуже цікава статистика! Приємно здивував вік українських геймерів, а от з консолями журба в Україні… 

  • Юра
   Юра • 29.02.2016 20:48

   Ну якщо, чесно PS тільки кілька років тому почали продавати офіційно, а хуан досі ніби нелегальний.

   • Versus • 01.03.2016 01:01

    та ну, Ps3 продається офіційно в Україні з 2007, буквально через півроку після запуску продажів. PSN доступний з 2010.

  • Hustlin • 29.02.2016 23:53

   Ех… поки що можна лише мріяти про ексклюзиви на PS4 🙁

 • Дмитро Зозуля
  Charlie The Badger • 29.02.2016 17:37

  Дійсно, багато статистики приємно дивує.
  Та й РПГ як найбільш улюблений жан порадував)

  • Олег Онопрієнко
   Олег Онопрієнко • 29.02.2016 18:58

   Мене здивувало, що на 2-му місті стратегії. 

   • Юра
    Юра • 29.02.2016 20:43

    Стратегії – вічні ігри, десь як сучасні моби, можна бавитись в одну карту але кожен раз ти маєш іншого противника, або сам щось вигадуєш.

   • B11zzard • 01.03.2016 00:45

    Що тут дивного, враховуючи % пк геймерів?

 • WolfAleron • 29.02.2016 17:58

  Я граю в Англійському варіанті з англ. субтитрами. Те ж саме на рахунок фільмів і т.д.

 • ...
  Andriy • 29.02.2016 18:02

  На рахунок локалізацій.. Вивчення мови це добре, але тут індивідуально. Все-таки від гри хочеш отримати задоволення, і якщо знання англійської недостатнє для сприйняття на слух, то це перетворюється на муку переварювати діалоги англійською і читати субтитри. 
  Крім того я не згідний з тим що всі локалізації погані, наприклад в старкрафт 2 і відьмаку 3 зовсім інший колорит в російській локалізації, і я не можу сказати що він гірший оригіналу якщо не зважати на фейл с прискореною в деяких місцях озвучкою у відьмаку 3.

  • Юра
   Юра • 29.02.2016 20:47

   Залежить від рівня знання мови кожного. Але найкращий вихід, на мою думку, оригінальна озвучка + зрозумілий текст. 

  • Дмитро Зозуля
   Charlie The Badger • 29.02.2016 21:35

   Прям мука. Мучєніє. Прям нігті виривають. Господи,  дискомфорт буде не завжди – це побічний ефект навчання
   Тим більше не за підручниками, за чимось цікавим

  • mixabuben • 01.03.2016 00:25

   Проблема в тому якщо завжди ссилатись на те що це не зручно і мука, то так ніколи і знання мови кращими не стануть, на початку це не зручно, але з часом незручність зникає 🙂

  • B11zzard • 01.03.2016 01:07

   Пройшов відьмака на російській, на англійській і на польській. Найкраща польська версія. Англіська на 5-7% гірша, російська на 20% гірша від англіської. Хорошим можу назвати тільки переклад який гірший від оригіналу до 15%, але не на 1/3. Старкрафт 2 інша справа.

  • Sichovyck88 • 11.03.2016 16:39

   Ну ще вони зіпсували озвучку Геральта, зробили його занадто емоційним. В оригіналі в нього кам’яне обличчя без ніяких емоцій (вони в нього є, але він не показує їх людям). Наліпили в озвучку “відсєбятіни” або навпаки – урізали текст. Ну і не сильно парились про переклад НПС. І коли я дивився постановку в театрі, то в мене виникало або відрізати собі вуха або розбити колонки і монітор. Не знаю чиїх це гріхи. Чи лише локалізаторів чи і їх, і розробників. Але це було жахливо.Якщо не зважати на це, то озвучка досить годна, чого тільки вартує пісня Присцилли. Російський реально найкращий для пісні.

 • iEugen • 29.02.2016 18:13

  Цікаве дослідження, сумно лише те, що така велика кількість любителів халяви (а це саме любителі халяви, бо найпопулярніші ігри виходять далеко не кожного місяця і загалом коштують набагато дешевше ніж навіть щонедільні посиденьки з пивком).Але водночас радує маленька кількість графодрочерів, я очікував що їх набагато більше буде 🙂

  • Саймон • 01.03.2016 14:49

   Жаль шо From Software про це не чули =)

 • Siborage • 29.02.2016 19:00

  Я проголосував за геймплей, і я вважаю цей аспект найголовнішим, і в мене питання до тих хто проголосував за сюжет. Ви дійсно ладні грати в гру з найдибільнішим , найнуднішим геймлеєм який ви можете собі уявити тільки заради того, щоб дізнатись як піде історія? Я думаю що ті, хто проголосував за сюжет, самі не знають ,що для них головне в іграх.

  • Андрій Коваль

   Я такої ж думки, але є багато людей, яким сюжет дійсно важливіший. Наприклад, шанувальники серії ігор від Telltale Games

   • OlehLeo • 29.02.2016 21:45

    Інтерактивне кіно-це не поганий геймплей і не відсутній геймплей.Це специфічний геймплей.А є справді всякі ігри з просто нудним геймплеєм.І як ти оціниш супергеніальний сюжет, якщо тебе змушують робити +100500 разів ті самі одинаоково нудні дії? Та ніяк, погоджуюсь із Siborage.

    • Саня Кузьменко

     Ну а квести? Як жанр. Там сюжет головніший за геймплей, бо геймплей складається з “застосуй гумову качку на дохлому клоуні”, як правило. Різні случаї єсть(с)

     • Siborage • 29.02.2016 23:15

      думаю в квестах, та інших подібних іграх, сюжет поєднують з геймплеєм, змушуючи гравця збирати кусочки інформації щоб виконати завдання. Ти правий , різні випадки є

  • Sphynx • 29.02.2016 22:59

   Мені здається, що ті хто обрали геймплей дадні тільки до механічно повторюваних дій. Ось так твоя логіка звучить. В кожній грі є мінімальні вимоги, середні і максимальні. Деколи мінімальні вимоги це просто жах, але тобі байдуже, тому що тобі цікаво. І тебе не геймплей рятує який комп не витягує, а сюжет. Це я кажу про себе роки 3 назад. 

  • B11zzard • 01.03.2016 00:54

   Окей. bioshock infinite vs battlefield 4 (cингл). В одному сильний сюжет, але гемплей копіпаста, в іншому крутий гемплей, але сюжет копіпаста. Яка гра краща?

  • B11zzard • 01.03.2016 00:59

   Та чого я так далеко заліз. Взяти того ж Відьмака. Він грою року став через гемплей? Знайшовся тут.

 • Siborage • 29.02.2016 19:03

  Катсцени можна і пропустити, щоб не зважаючи на сюжет насолоджуватись геймплеєм. А якщо пропустити геймплей то насолоджуватимешся або кіном, або нічим.

 • Hulk • 29.02.2016 19:05

  На рахунок ігор на смартфонах\планшетах. Не маю ні смарфона ні планшета, та і якщо би мав, навряд чи би на них грав,  мобільний геймінг для мене не цікавий. Ігри граю на ноуті із і7 процесором.

  • Андрій Коваль

   ноут також не завжди під рукою, а в метро можна непогано вбити час якоюсь мобільною іграшкою

   • Олег Онопрієнко
    Олег Онопрієнко • 29.02.2016 19:48

    Крім того існують непогані мобільні ексклюзиви, чого тільки The Room варта. 

 • OlehLeo • 29.02.2016 19:17

  Поясніть мені ті, для кого РПГ улюблений жанр-в що ви граєте? Чи на вас настільки сильно вплинув Відьмак 3 і Фоллаут4, що всі одразу стали РПГшниками?

  Ще цікавіше зі стратегіями-всі задроти цивілки? Чи у великої кількості людей компи ідуть в ногу з часом, що граєте в кожну нову Total War? Розкажіть мені, може, я якийсь інший-пропускаю пласт ігор?

  • Андрій Коваль

   Я от грав ще з шкільних років StarCraft, потім StarCraft II (і всі доповнення). Одна гра, на декілька років. Часто це була одна гра, яку я грав протягом декількох місяців 🙂

   • Олег Онопрієнко
    Олег Онопрієнко • 29.02.2016 19:46

    Фішка стратегій в їхній затягненні гравця в гру і відносна байдужість до часу, хороша стратегія ніколи не старіє. Ми зараз (я, Андрій і Саня Кузьменко) час від часу рубаємо в Rise of Nations, гра вийшла хз коли але вона ще досі цікава, те саме стосується Циви, всіх Тотал Ворів, Стронгхолди, Битва за Середзем’я, Козаки… цей список можна продовжувати вічно. У мене в Steam лише дві гри перевалило за 100 годин і обидві Total War. Хоча я здається за РПГ проголосував 🙂  

    • Arhont • 01.03.2016 08:37

     Rise of Nations! Стронгхолд! Битва за Середзем’я! Чоловіче, ти святий.  Думав, я один такий лишився) 

  • Timon • 29.02.2016 21:01

   Та самих тіки Героїв скільки вже вишло? хоча послідні не торт (послідні то всі після 3-ої). Потім Козаки, Варік, зараз дуже хороша стратегія яку я  граю Pillars of Eternity (одна з кращих ігор 2015 року на мій погляд) словом стратегій куча, а про РПГ взагалі ніщо говорити Відьмак, Elder Scrolls, Dark Souls -1,2 на днях 3-тя виходить і багато інших.

   • Sphynx • 29.02.2016 22:51

    Pillars of Eternity – це класична RPG, а не стратегія.

   • Sphynx • 29.02.2016 22:53

    Як, власне, і Might&Magic – це покрокова RPG.

  • Іван Янковий

   стратегії – старкрафт, варкрафт, едйж оф емпайрс, цивілізація, в яку у багатьох награно по 500+ годин, тотал вори різні, європа універсаліс, вікторія, мастер оф оріон і схожі, панцер дженерал і схожі, продовжувати можна довго і безкінечно, ви здивуєтесь скільки існує чудових стратегічних ігор.

  • Chudylo

   Якщо останній рік-два вийшло всього півтори RPG це не означає, що людям, які фанатіли від перших готик, скролсів, фолаутів, балдурс гейтів та інших культових РПГ потрібно негайно перекваліфіковуватися з любителів РПГ в любителів ФПС чи рейсінгів. Імхо люди, як обрали РПГ, це люди років, як самий мінімум, за 20, які в своєму житті бачили багато хороших рольових ігор і стали прихильниками жанру задовго до появи першого (не те що третього) відьмака. 

 • OlehLeo • 29.02.2016 19:19

  І про чесніть в опитуванні:лише 14% вибрали, що грають тільки в піратки, але на питання “де купуєте ігри”-28.5% сказали, що не купують ігри.Чи для вас дота2-це ліцуха?)

  • Юра
   Юра • 29.02.2016 20:39

   Free to play – це вид ліцензії.

 • Тарас • 29.02.2016 23:17

  Не прийняли участь, а взяли, як же так)

 • Іван Янковий

  З локалізацією дійсно не дуже логічні висновки, та й саме опитування важке. По-перше, що вважати локалізацією? Відмак 2 має англійську локалізацію, бо оригінал польський, як і українські Кредл чи We are the Dwarves мають оригінал український, а локалізацію англійську. До того ж, я особисто вважаю, що придбати гру , яка має українську локалізацію , і грати саме в неї – це підтримка розробників, що вкладаються в цю локалізацію, це стимулювання розробників робити українські локалізації, відповідно стимулювати їх поширювати українську культуру і мову. Що є ніяк не погано, а навпаки добре. 
  Але тут постає питання, а яку саме локалізацію мали на увазі ті хто відповідав, українську чи російську? Бо дивлячись на коментарі, то багато хто мав на увазі саме російську локалізацію. Але тоді це вже не дуже добре, бо українці стимулюють поширювати не українську, а російську мову. А це ідіотизм.

  • Іван Янковий

   Мав на увазі “Відьмак 3”. Просто не потрапив по клавішах, але в принципі мав на увазі усі відьмаки. Як і до речі багато інших відомих польських іграшок. Той же Dying Light наприклад. 

   • kolybasov
    kolybasov • 01.03.2016 10:49

    У Відьмак 3 оригінал англійський, якщо ти звісно маєш на увазі гру, а не книжку. Ну і грати в українську локалізацію лише тому, що вона українська це неправильно. Я спробував зіграти в Метро Ласт Лайт з українською локалізацією, яка зроблена абияк. Я підтримав створення укр локалізацій, чи підтримав ідею “зробимо що-небудь, українці і гавно будуть їсти, якщо воно українське”?

    • Іван Янковий

     Гру розробляє польська студія, ти вважаєш, що поляк буде сидіти і писати увесь сценарій і репліки гри англійською мовою, а потім якийсь інший поляк буде сидіти перекладати то все польською? Скоріше за все було навпаки, оригінал написаний польською, а англійською вже робили переклад.

     • Віталій Юнко
      Віталій Юнко • 01.03.2016 16:29

      Насправді таки англійська була головна, тай студія у CD Project інтернаціональна, а не лише поляки. А взагалі цікаво читати адекватну дискусію =)

    • Іван Янковий

     Купивши гру з українською локалізацію, ти в будь якому разі підтримав розробників робити українську локалізацію. Якщо ти хочеш підтримувати ще і якість цієї, то тоді вже після того як придбав гру, треба писати розробникам і вказувати на недоліки і баги локалізації. 

     • Олег Онопрієнко
      Олег Онопрієнко • 01.03.2016 14:19

      У Відьмак 3 основна мова – англійська, це видно за мімікою облич і самі СДПР про це казали неодноразово. 

     • kolybasov
      kolybasov • 01.03.2016 18:16

      Конкретно у Метро озаучка – один суцільний недолік, текст нормальний. І як розробники зрозуміють, що я підтримав саме українську локалізацію, якщо грати українською я не збираюся?

  • Іван Янковий

   Власне не закінчив думку. Я особисто граюсь англійською в усі ігри, які не мають української локалізації, навіть якщо є російська. Але якщо є українська локалізація, то я граюсь в неї. Тому в опитуванні поставив за “локалізація”. Але я так розумію багато людей поставили в опитуванні те саме “локалізація”, хоча граються на відміну від мене в російську локалізацію. Але ж це не те саме 🙂 

   • Саня Кузьменко

    Цікаве питання, щодо оригінальної локалізації українських ігор. Якщо в тій же Cradle можна припустити, що оригінальна саме українська локалізація, то у We are the Dwarves такою є, схоже, англійська. Хоча б тому, що озвучка представлена лише цією мовою, а українська і російська локалізації обмежуються текстом. Хоча, я не грав у We are the Dwarves, на відміну від тебе, тому може і не правий)

    • Іван Янковий

     Та ні. Те що у We are the Dwarves озвучення лише англійське каже лише про те, що розробники в першу чергу розраховували на світовий ринок, а не на український. Але я не уявляю, щоб оце собі розробники писали сюжет увесь і репліки спочатку англійською мовою ,а потім робили з нього переклад російською і українською. Скоріш за все оригінал таки українською чи російською написаний. 

  • Volodymyr • 01.03.2016 12:55

   В Cradle оригінал – російська, інфа 146% В іншому – погоджуюсь. Вирішив відповісти оригінал + субтитри (англійські). Варіанти дивні трохи, бо оригінал + оригінальні субтитри – це все одно оригінал, а оригінал + локалізовані субтитри – це локалізація. Коротше, змішались: коні, люди

   • Іван Янковий

    Це вже інше питання, якою мовою писали сюжет саме розробники. Кредл цілком можливо що і писали російською, а потім вже перекладали іншими мовами. Так само як і We are the dwarves

 • Саймон • 01.03.2016 14:47

  тому що PC – Master race а не тому що піратство

 • капець • 01.03.2016 15:00

  71% людей думають шо вони проходять ігри на 100%? хахахахахах! булшит, знаю я ваші 100%. Фінальний босс капут – гру пройшов. Це не є 100%, люди. Ви б заї..еее, затруднились проходити ігри на 100%. Отак от.

  • Саня Кузьменко

   71% намагається пройти на 100%. Не факт, що у всіх це вдається. Судячи зі стати – це під силу лише 9,5%. Перфекціхуїзм як він є)

   • Chudylo

    А тут і вип(л)иває двозначність. Що мали на увазі люди, які відповідали на питання про 100% – виконати всі побічні квести, зібрати всі колектібли, вибити всі пушки чи просто дійти до кінцевих титрів. Я особисто знаю безліч людей, які грають часто і постійно, але рідко доходять до титрів, закидаючи гру на середині. Тож наступного разу треба передбачити питання про проходження ігор хоча б до фіналу, типу – який відсоток початих ігор доходите до кінця. 

 • GCKUAN • 03.03.2016 23:46

  >мамка дала грошей лише на i7 + 980ti для навчання>понад 75% геймерів в Україні – повнолітні