The Order 1886

Вітання всім шанувальникам борід, цінувальникам схожих на велосипедне кермо вусів, фанатам вікторіанської епохи та лицарям стародавнього ордену, назва якого красується на коробці чергового ексклюзива від соні.

Розробкою гри займалась студія Ready at Dawn, яка до того займалась іграми для PSP та портами для Playstation 3. Це і хвилювало гравців The Order 1886 більше всього. Розробники зробили сміливий хід, випускаючи проект ААА класу у жанрі звичайного рельсового шутеру від третьої особи, де балом керують Uncharted та Gears of war. Та чи вартує гра 950 гривень? Зараз розберемося.

11

Від самого анонсу, фактично найцікавішим аспектом гри для гравців став світ самої гри – альтернативна версія Лондона 1880-х років з домішками міфології та наукової фантастики, яка поєднує історичні реалії різних часів. Вдала робота з деталями допомагає зануритися в сюжет голлівудських сценаристів, які сьогодні, нажаль, часто пишуть доволі передбачувані історії. Згідно із сюжетом, століття перед подіями гри, серед людей почали народжуватися напівкровки – мутанти зі звірячими рисами. Між цими потворами і людьми розпочалась нескінченна війна. Тоді і з’явився Орден лицарів Круглого столу, заснований легендарним королем Артуром, який став на захист людей. Особливістю ордену стала наявність так званої Чорної води, яка дозволяє лицарям швидко заліковувати отримані поранення та жити століттями. Від гри такого рівня з одним єдиним режимом гри вартувало б чекати вибухового сюжету, який би міг утримувати гравця від початку до кінця кампанії, змушуючи перепроходити гру по декілька разів. Натомість, в Order 1886 все доволі посередньо, нічого надзвичайного немає. Однак на кожен продукт завжди знайдеться купець, тому деяким гравцям такого сюжету буде достатньо. Перед нами дуже схожа на дороге кінцо гра з механікою “press X to win”.

Боже мій! Що робити?!?!?

Неможливо не згадати про те, як попрацювали над головним героєм, а також з іншими персонажами як в кат-сценах та під час самого геймплею. Ми граємо за безстрашного лицаря круглого столу Ордена – Грейсона, відомого як Сер Галахад. Харизматичний погляд, цікаве вбрання вікторіанської епохи, яке до речі було створено за допомогою професійних костюмерів. Лицарські обладунки деяких частин тіла навіть своїм виглядом додають відваги йти до своєї мети, не покладаючи рук. У грі присутні персонажі і з реальної історії, наприклад, французький політичний діяч та учасник трьох революцій – Марі Жозе́ф Поль Ів Рош Жильбе́р дю Мотьє, маркіз де Лафаєт. Запитаєте ви, яке з цих слів його ім’я? Чесно кажучи, я і сам трішки заплутався як його називали в грі. Варто зауважити, що цього вояку можна зустріти не лише в The Order 1886. Будучи більше схожим на реального себе, він виступив в ролі військового офіцера на війні за незалежність США в Assassin’s Creed 3. В The Order його зовнішність перетерпіла багато змін, що навіть пішло йому на користь, адже без борідки і вусів в такій грі, відомий діяч відчував би себе білою вороною. На жаль, єдине, що псує його характер, це російське озвучення з моторошним французьким акцентом, де актор трішки перегнув палицю.

14
Вибач, буду через 15 хвилин

Звісно ж, сильною стороною гри є кінематографічна картинка з усіма можливими ефектами, що притаманні хорошому кіно: зернистість, чорні смуги з співвідношенням 21:9, а головне – безшовний перехід з кат сцени в геймплей. Можна впевнено сказати, що межа між заздалегідь пре-рендереними відео роликами та грою – це минуле століття. Завдяки професійно поставленій камері та колосальній роботі художників, картинка на екрані змушує відразу поринути в атмосферу гри. Лицева анімація також бездоганна. Вона дуже схожа на ту, яку нам доводилося бачити в Infamous Second Son, тільки, пробачте, ніяких усмішок не буде. Протягом майже всієї гри навіть прекрасні дами корчать серйозні гримаси. Хтозна, може в той час закони забороняли зі зморшками ходити. В будь-якому випадку, це придає грі свого стилю і виглядає зі смаком.

22 66

Коли говорити про стрілянину, то в The Order 1886 це дві сторони медалі. Начебто все добре для шутера такого типу, але насолодитися вдосталь відірваними шматками ворожого м’яса не дають. Більшу частину геймплею ми будемо просто вештатися по вузьких вуличках, слідкувати за діалогами в кат сценах, вертіти в руках макулатуру, збирати аудіо-листівки, в яких дуже мало інформації про Вікторіанську епоху, та клацати кнопки на екрані як це робили в Heavy Rain. Радує те, що хоча б QTE працює добре, аби помилуватися гарними анімаціями. Укриття працюють добре, стріляти з них зручно, а в деяких випадках навіть присутні slow-mo моменти, як це було в Read Dead Redemption. Наявні димові та розривні гранати, все як і повинно бути в класичному шутері. Все це, звісно, добре, але не вистачає екшн напору, як це було, наприклад, в другій частині Uncharted, коли нам в непередбачуваних ситуаціях доводилося без зупину та різними шляхами відстрілювати ворогів.

Шкода, адже в ордері присутня дуже крута зброя, якій не дають розкрити свій потенціал і вдосталь настрілятися. Наприклад, така собі термітна гармата, яка вистрілює порошком змішаного з алюмінієм та оксидом заліза, після чого альтернативним пострілом пускає гранату, яка динамічно і з ефектами підпалює все навколо, змушуючи ворогів брикатися від спалахів вогню. Можна проробити і зворотню комбінацію, штука дійсно оригінальна, однак ситуацій для її використання не так багато. Електриці також знайшли місце, адже сам Нікола Тесла пропонує вам випробувати свої перші розробки з використанням кістково-подрібнювальної зброї. Саме так, за допомогою дугового розряду ви вправі відривати кінцівки ваших ворогів. З такими гарматами не гріх побігати в і мультиплеєрних режимах, чого нас безсовісно позбавили. Геймплей чудово пасує для режимів типу дезматч чи війни між перевертнями та людьми. Для цього присутні навіть цікаві локації для гри 5 на 5, де вистачає укриттів. Хто його знає, можливо не вистачило часу для завершення всіх можливостей, або ж розробники вирішили що з нас досить і 6-8 годин навіть без мультиплеєра. А це для декого замало.

TTT

У будь-якому випадку нас скоріше всього чекатиме продовження, кінцівка гри гарно про це натякає. Питання тільки, коли? Якщо це станеться, то розробники просто зобов’язані створити мультиплеєр та усунути головні недоліки гри. Мабуть, всьому свій час.

Отож підведемо підсумки:
Якщо ви лютий графодрочер, полюбляєте вбудовані в гру кінофільми, і вам байдуже на такі дрібниці як геймплей, то це гра для вас. Фанатам RPG, відкритого світу чи трофіхантерам все що можна тут робити – це милуватися картинкою з відкритою щелепою, швиденько вибиваючи трофеї. Багато хто скаржаться на велику ціну гри в російському сторі, проте в українському ніяких змін – 949 гривень.
До речі рекомендую грати на високому рівні складності, оскільки гра не дуже складна. Також не забудьте вимкнути авто-приціл і вперед з боєм – так грати набагато цікавіше і трішки довше.

Дякую за перегляд, з вами був Олександр Painkiller, заходьте на OpenGamer.com.ua, та частіше посміхайтесь! До зустрічі!

Painkiller
Painkiller gamer/reviewer/critic/editor/Movie Maker/2d 3d animator/guitarist або просто Саня. Ігри люблю більше ніж залізо.
Коментарі
 • kolybasov
  kolybasov • 27.02.2015 13:48

  У огляді згадуються пререндери, але ж наскільки я пам’ятаю, всі кат-сцени виконані на движку гри і оброблюються в реальному часі.Гра виглядає неймовірно гарно, але за “бенчмарк” віддавати $60 не хочеться, доведеться зачекати знижок.

  • Painkiller

   60 доларів в америк.сторі, в нас поки що дешевше 🙂 

   • kolybasov
    kolybasov • 27.02.2015 15:18

    Я на американському сторі сиджу 🙂 Коли офіційний курс долара був 16.5, а реальний 20, то в американському сторі ігри коштували дешевше. Я ГТА 5 за 850грн приблизно брав)

 • ioanit
  ioanit • 28.02.2015 14:13

  Що Тесла забув в Лондоні?

  • Олег Онопрієнко
   dezmond • 28.02.2015 18:56

   Те саме, що Макіавеллі в братстві асасинів.

 • B11zzard • 07.03.2015 13:57

  Пройшов. Оціню на 8/10. Рекомендую усім, кому подобається сеттінг.