THE FLINTSTONES: THE RESCUE OF DINO AND HOPPY

image003ВСТУП

На фоні багатьох інших анімаційних франчайзів, сімейка Флінтстоунів в наших краях ніколи не була особливо відомою, ніби і справді її герої жили тисячі років тому. Напрошується просте пояснення — після падіння залізної завіси з-за кордону хлинув цілий потік всього того, що там було відомо на протязі десятків років. Наш же глядач мав на ознайомлення з масивом світової масової культури лише першу половину дев’яностих, після чого люди перемкнулися на відносно сучасні речі. Але навіть так, більшість, принаймні інтуїтивно, знає, що Флінтстоуни це комедійний погляд на те, що буде, якщо перемістити звичайну американську родину в реалії кам’яного віку. Виявляється, що життя не сильно відрізнялось би, хіба що більшість побутових предметів були відчутно важчими. Не додав популярності франчайзу, нажаль, і повнометражний фільм, однаково і для фанатів мультфільму і для тих, хто був не в темі. Тим не менш, геймери відкрили для себе цю серію, завдяки яскравому платформеру, яким вийшли «Флінстоуни: порятунок Діно та Хоппі». Довгу назву запам’ятали не всі, багато хто знав піратську назву — «Флінтстоуни 3». Звичайно жодних підстав для номеру “три” не було, але пірати в ті часи любили позиціонувати старі ігри, додаючи до назви цифри.

image005 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Гра починається з короткої, але сумної історії. Прибулець з майбутнього викрадає в сімей Фреда Флінтстоуна та його приятеля Барні домашніх улюбленців — динозаврів Діно та Хоппі. Про всяк випадок, він також руйнує машину часу їх приятеля, інопланетянина Газу, та розкидає її шматки, разом з членами обох родин по світу гри. Таким чином, Фред відправляється на пошуки спочатку членів родини та частин від машини часу, зібравши які, можна буде вирушити і за домашніми тваринками.
Рівні розташовані на глобальній мапі ігрового світу. В їх оформленні, розробники намагались забезпечити певне кліматичне різноманіття, від доісторичних селищ, лісів та скель, до крижаних печер, підводного світу і навіть прадавньої Японії. В перервах між повноцінними рівнями, Фред зможе зіграти в прообраз баскетболу, з пащеками пеліканів, замість корзин. Зібравши родину та машину часу разом, Фред відправляється в далеке майбутнє, щоб виправити несправедливість та повернути улюбленців в свій рідний час.
image007Гра змогла зберегти в собі дуже багато елементів гумору з оригінального серіалу, який передається не тільки в мальованих заставках та діалогах під час гри, але і в оформленні рівнів та персонажів. І хоча, переважна більшість дій  з ігровим світом зводиться до биття місцевої фауни дубцем, це зроблено у веселій манері, без надлишку насильства. Що і не дивно, на момент виходу пересічний геймер ще ходив у середні класи школи.
Не можна сказати, що «Флінтстоуни» стали безумовним хітом, але і по якості виконання, і по оригінальності, гра стояла вище середнього, більшість критиків оцінила гру в районі 80%. Щодо гравців, то продажі гри не могли конкурувати, скажімо з Диснеївськими брендами, проте певну популярність вона змогла завоювати. На відміну від всіх наступних ігор, що коли-небудь виходили в тематиці Флінтстоунів.

ГЕЙМПЛЕЙ

image009Життя в кам’яному віці, вимагало від людини певного рівня фізичної підготовки, тому Фред Флінтстоун знаходиться в доволі непоганій формі. Особливо в нагоді стане вміння чіплятись за різноманітні платформи та виступи, та підтягуватись на них. Власне цей рух треба навчитись робити особливо вправно, адже промах може коштувати падіння та загибелі персонажа. Ситуація не рідко ускладнюється рухливими платформами, екземплярами фауни, що заважають стрибку, а також іншими умовами, наприклад, шипами на стелі, через які доведеться замість стрибка просто сходити і чіплятись за наступний виступ, якщо пощастить.
За стрибками та підтягуваннями проходить приблизно половина гри, але не забуваємо, що це не тільки платформер, а ще і екшен, в зв’язку з чим, у Фреда є вищезгаданий дубець. Дана зброя переважно дозволяє справитись з більшістю ворогів, в тому числі з босами, якими закінчується кожен рівень (окрім підводного). Сила дубця регулюється затисканням кнопки удару, та відображається окремою шкалою. В більшості випадків вистачить простого удару, а на босах варто замахнутись сильніше. Не дубцем — на рівні Фред може також знайти дистанційну зброю – метальний молоток та рогатку, і яйце, що вибухає на зразок бомби, або міни.
image021З захисних рухів, Фреду доступний лише аналог присідання, а саме, герой втягує голову в плечі. Може допомогти в ряді випадків, коли небезпека рухається надто низько над гравцем.
Гра перевіряє вміння гравця, адаптовуватись до умов, що змінюються. Якщо на початку гри рівні мало відрізняються від класичних платформерів, і рухи Фреда є однаковими, то опинившись в умовах снігу та криги, Фред починає шалено ковзати і гравцю потрібно враховувати цю інерцію. Під водою стрибки героя стають довшими та вищими, але повільнішими. Не обійдеться й без уроків верхової їзди на динозаврі, на якому можна дострибнути до інакше недоступних ділянок. А у вампірському замку (не питайте, що він там робить) доведеться дещо вивчити рівень, щоб зрозуміти, які двері куди ведуть. Час від часу на роздуми будуть давати лічені секунди, коли гравцю треба догнати човен, або втікати від лави, що раптово починає підніматись вгору.
image014Здоров’я персонажа відображається традиційними сердечками, над ними написано кількість життів Фреда. І те і інше можна поповнювати по ходу гри, з різноманітних павер-апів, які переважно знаходяться в бочках. З ворогів вибиваються монетки, які витрачаються при використані метальних молотків, рогатки чи яйця-бомби.
Як вже згадувалось, переміщення між рівнями відбувається на глобальній мапі ігрового світу. Інколи на шляху трапляється баскетбольний майданчик, де не все так просто як може здаватись. Правильно закинути м’яч в «кошик», можна лише з певних точок, а  промахнутись дуже легко. Всього на мапі буде три таких міні-гри, розташованих на шляху поміж сімома звичайними рівнями, після останнього з них, Фред відправляється в майбутнє — на восьмий рівень, дії якого відбуваються в футуристичному місті.

ПРОХОДЖЕННЯ

image016Вісім рівнів гри, з першої спроби можуть зайняти  гравця більше ніж годину, успіх залежить лише від того, як гравець освоїв стрибки та зістрибування платформної складової. Щодо босів, то вони доволі примітивні. Водяний змій дихає вогнем, в перервах між яким його треба бити дубцем, або кидатись молотком. Мавпу та Рокулу потрібно бити посиленим ударом дубця, увертаючись від каміння, та розбиваючи павучків (кажанів?). Стрибучого велетня з молотком, краще за все і вбивати молотками, оскільки це дозволить тримати боса на відстані. Мамонта можна заспокоїти з двох максимальних ударів дубцем в кінці його атаки. Динозавр-сумоїст краще знищується бомбами та ударами зі спини (хвоста), головне перечекати його атаку на даху над ним. Ну і нарешті сам викрадач Діно та Хоппі — Др. Батлер, що явиться гравцю як останній бос в трьох реінкарнаціях. Спочатку піший — просто сильно його вдарте, після цього він перелазить в робота. Його легко знищити молотками. На останок бос пересяде в танк, тут вже не втрачайте шансу, стрибайте поближче до кабіни і лупіть її з усієї сили, в проміжках кидаючи молоток. Навіть якщо Вас зачепить пострілом, чи двома — це не фатально, в боса здоров’я скінчиться ще раніше. Після того, як Батлер уповзе, друзі всі разом повертаються назад в старий-добрий кам’яний вік.

image024ВИСНОВКИ

Перша і остання відносно популярна гра по мультсеріалу «Флінтстоуни» вийшла екшен-платформером вище середнього. Його цікаво пройти, проте навряд чи Ви захочете це повторити.

+ ПЛЮСИ:
+ Гра більш різноманітна ніж це було в пересічних тогочасних платформерах.
+ Гарне почуття гумору.

– МІНУСИ:
– Низька реіграбельність.

markAmОЦІНКА

Різноманітність в ігровому процесі, та веселий сюжет, зробили з «Флінстоунів» достойну гру. Так, тут немає революцій, але і цього було цілком достатньо, для любителів тогочасних платформерів.

This review (excluding images and otherwise registered trademarks or other intellectual property) is copyrighted to Andy Nagorny © 2015. All right reserved. The Flintstones is an officially registered property (trademark) of Warner Bros. Animation Cartoon Network Studios via Hanna-Barbera Productions, Inc. The Flintstones: The Rescue of Dino & Hoppy game licensed to Nintendo and Taito, game and its images are officially registered properties of its respective owners. All right reserved.

Andy
Andy Самоправедний оглядач ігор, що вийшли раніше, та значно раніше.
Коментарі
 • Brian Rowley
  Brian Rowley • 01.03.2015 17:28

  “Флінтстоуни 3”Пірати в той час тішили, це так. А скільки було ігор (Робокоп?), коли були (наприклад) 1, 2 і 4 частини і всі вперто шукали 3, якої не могли знайти. 🙂

 • Саня Кузьменко
  Sancho_Panda • 02.03.2015 10:20

  Про реіграбельність я б посперечався. Коли в мене ще Сюбор був, я пройшов обидві частини кілька разів. І місяць тому на емуляторі знову їх пробіг. Міні-ігри, до речі, хокей і баскетбол, дуже легкі, але зі своїм завданням розбавити гру, справляються. На мій погляд, Флінтстоунам дуже не вистачає кооперативу, щоб один гравець грав за Фреда, а інший за Барні. Тоді б взагалі шик був би. Втім гра й так чудова.

 • Andy
  Andy • 02.03.2015 13:24

  Так, якби там був кооператив, гра була б одна з найепічниших на НЕС.