Сповідь фана Assassin’s Creed. Частина І

khphMdslORE

Невеличка ремарка перед прочитанням. Ця стаття стала моїм початком в ігровій журналістиці, на жаль я ще тоді не знав про існування OPENGAMER, тому опублікована вона була на іншому ресурсі, тож не дивуйтеся, якщо ви її вже десь бачили. Я знаю тут є багато недоліків (забагато розповідаю про сюжет і тд. і тп.), але я спеціально залишив її в незайманому вигляді. Надіюся вам сподобається, приємного читання.

Прелюдія

2008 року мені до рук потрапила гра, яка змінила моє уявлення про геймінг в цілому. Нове творіння Ubisoft отримало назву Assassin’s Creed. Не можу сказати, що про гру я нічого не чув, навіть навпаки, після фінальної частини (як я тоді думав) Prince of Persia : The Two Thrones, французька компанія зробила заяву, що вони працюють над новим проектом. Команда розробників черпала натхнення з серії Prince of Persia, ще б пак, вони ж випустили в світ оригінальну Prince of Persia! Отож готують схожу за стилем гру, головна родзинка якої мав стати відкритий світ! Я не міг повірити власним вухам: “Ви лишень уявіть собі Принца Персії, але без кордонів!” – казав я своїм друзям. Але до виходу гри ще залишалося доволі багато часу, життя йшло далі, тож інтерес згодом вщух.

Йшов 2006 рік, ми виживали як могли, у нашому “кутку” був напряг з інетом, правильніше сказати його взагалі не було, тому я не мав можливості слідкувати за процесом розробки гри. Інколи я робив вилазки в світову павутину за допомогою Nokia 6230i та PC Suite, та шукав нову інформацію про гру. Як розумієте з GPRS з’єднанням знайшов я не багато, але навіть тієї крихти інфи вистачало, щоб знову розпалити в мені вогонь таємничого очікування чогось невідомого.

 Перший стрибок віри

Офіційно гра вийшла 11 квітня 2008, але завдяки якомусь гарному дядьку, який зараз сидить у в’язниці, гра з’явилася на прилавках ринку Петрівка дещо раніше (Про існування торрентів я ще навіть не здогадувався). Гру я взяв в однокласника, який узяв її у якогось малого, а той десь купив… стандартна ситуація обміну ігор в ті часи. Першим ділом я зробив образ за допомогою Alcohol 120%, до речі вінчестер в мене був всього на 160 Гб (на відміну від нинішніх 4 Тб) тож виділяти 4 Гб простору під образ було розкішшю.

assassins-creed-screenshot

І от перший запуск… чудовий вступний ролик, меню Анімуса і от ми в шкурі головного протагоніста серії Assassin’s Creed – Дезмонда Майлса. Лише один раз запустив Assassin’s Creed і тут понеслось. Гра була настільки новою і не звичайною, що аж захоплювало дух. Я міг насолодитися всіма красотами рушія, якраз в лютому того року зібрав нову систему з GеForce 8800 GT (з підтримкою DX 10), подивитись в грі було на що. До віку пам’ятатиму момент з першим стрибком віри: Альтаїр стоїть на краю башти, сонце світить йому в обличчя, знизу лунають лозунги тамплієрів, ще крок і він рушить на зустріч таємничості, орел кружляє над небосхилом слідкуючи за дійством. І ось стрибок… гірський вітер підхопив Альтаїра і поклав його на копицю сіна неначе мати бережно кладе немовля в колиску. Він тривав лише мить, а здавалося ніби цілу вічність. Щоразу при виконанні стрибка віри я буду переживати схожі відчуття, але перший раз завжди особливий.

ehEEA4PTmws

Разом з Альтаїром мені відкривалися таїни братства вбивць, я починав розуміти їхню філософію, ставав одним із них. Вбивство за вбивством ми наближалися до свої мети – знищення тамплієрів. Отримавши нову зброю з рук свого майстра ми удосконалювали свої навички та здібності, ставали ще сильнішими. Збирали необхідну інформацію про жертву, підслуховували чужі розмови, крали папери цінніші за будь яке золото, а потім вистежували здобич і одним рухом руки позбавляли її життя. Під час вислуховування передсмертної сповіді всі пазли починають сходитися в воєдино, а коли з вуст Альтаїра лунають останні слова мученику: «Ніщо не істинне, все дозволено», то кров холоне в жилах. Коли нарешті з останнім тамплієром покінчено на нас чекає гіркота зради. Наш наставник, за яким ми ладні піти хоч на край світу був спокушений Святим Гралем – могутнім артефактом, який ми намагалися вберегти від наших ворогів. Ніщо так не пригнічує, як кров брата на своїх руках, але минуле не повернеш, що зроблено те зроблено. Нам тепер відома сила, якою володіє яблуко, то ж завдання братства залишається незмінним, за будь яку ціну вберегти його від злих рук, але це вже Альтаїр зробить сам, без нашою помочі.

Assassins-Creed-Revelations_2011_08-17-11_006

Ось головний козир Assassin’s Creed – сюжет. Дуже порадувала російська локалізація, одна з найкращих, які я бачив та чув. Хоч гра мала багато недоліків, а побічні завдання не славилися різноманітністю, я пройшов її на одному диханні. До того ж вона залишила багато запитань, що ще більше підігрівало інтерес до франшизи.

 Відповідь РС піратам

Під кінець 2008 року в мене нарешті з’явився інтернет, тож я тепер з головою поринув у світове гейм ком’юніті. За продовженням Assassin’s Creed я тепер слідкував пильно. Розробники обіцяли нам багато нового, стало відомо, що події будуть відбуватися в часи Ренесансу. Ubisoft все ще тримало зуб на РС геймерів за невдалі продажі першої частини, лише 40 тис. копій на персоналках (привіт дядьку з в’язниці), тож окрім звичайного переносу релізу (з 17 листопада 2009 на 5 березня 2010) видавець приготував ще один сюрприз. Цим сюрпризом став новий DRM захист. Ubisoft запевняла, що їхня нова система захисту є еталонною та не підступною. Мережою почали ширитися чутки, що відомі кракери не в змозі зламати суворий захист французів. Принцип дії захисту заключався в тому, що збереження гри повинні були зберігатися не на комп’ютері користувача, а не серверах Ubisoft. Отже гравець повинен увесь час бути під’єднаним до мережі. Це призвело до критики на адресу видавця й одночасно розробника гри. Забігаючи наперед скажу, що ті геймери, які придбали гру постраждали більше ніж пірати.

ubi

От саме тоді я почав думати про купівлю ліцензії. Також зробити крок до придбання саме ліцензійної продукції мені допоміг форум одного з комп’ютерних журналів України, який на жаль припинив своє існування (мається на увазі журнал, на форумі я ще досі тусуюся). І от я забираю гру з відомого інтернет магазину, (в якому я й надалі купую ліцензійні ігри і не тільки) і їду… ні не додому, а в гуртожиток. Як на зло це був лише початок тижня, тож до від’їзду на батьківщину залишалося ще 4 мученицьких дні. Кожного дня я витягував диск з грою, ще запакований в целофанову обгортку, і роздивлявся його мов навіжений. Нарешті настала п’ятниця, всі речі були складені й очікували на свого власника, який ніяк не міг дочекатися кінця останньої пари. За кілька годин, диск з грою вже крутився в моєму DVD приводі.

 Відродження

Еціо Аудіторе да Фіренце, знайомство з новим пращуром Дезмонда було не звичайне, а саме з його народження, де ми повинні були освоїти керування й змусити малюка вбивцю зробити свій перший ковток повітря. В наступному епізоді Еціо вже став досить привабливим парубком з гордовитим норовом і властивим, у його роки, юнацьким максималізмом. Я ще подумав: ” І як це щеня стане членом братства? В нього навіть молоко на губах не обсохло!”. Все змінилося в одну мить, коли його родину було страчено посеред Флоренції на потіху публіці, за вчинки, які його сім’я не скоїла.  Драматичності сцені надавала неперевершена композиція Ezio Family, яка й досі не покидає мого плейлісту в музичному плеєрі. Одним з головних достоїнств Assassin’s Creed ІІ був саме музичний супровід у виконанні головного композитора проекту Джаспера Кіда.

assassins-creed-2-mac-4-screenshot2

Отже для Еціо настали не прості часи, він був змушений втекти з Флоренції разом з матір’ю та сестрою на віллу його дядька Маріо, який був одним з членів, колись давно могутнього, братства. Саме на віллі йому відкриваються таємниці ордену. Еціо поставив собі за мету відплатити за смерть батька та двох братів. Помста зачаїлася у серці такого юного, але вже дорослого хлопця. Дядько Маріо пояснив йому, що за всім цим стоять тамплієри – давні вороги ассасинів, і що кровопролиття між цими двома таборами ведуться вже протягом сторіч.

В гру додали багато нововведень. Гравець тепер може спокійно плавати, (в першій частині потрапляння у воду призводило до розсинхронізації) доступно багато нових фішок та методів вбивства: отруйні дротики, димові шашки, навіть пістолет, можна кидати дріб’язок, щоб привернути увагу простолюдинів, підкуплювати куртизанок чи найняти банду злодіїв або ж найманців-воїнів, але дійсно найоригінальнішою новинкою стало подвійне приховане лезо, яке давало змогу не помітно прибрати одночасно двох ворогів. Також нікуди не поділися знайомі з першої частини метальні ножі. Гравець тепер має змогу придбати зброю та броню, змінити колір вбрання, згідно останнього писку моди тогочасної Венеції. Знаряддя вбивства тепер можна апгрейдити за допомогою сторінок кодексу ассасинів, які заховані у найважкодоступніших місцях, або ж під пильним оком тамплієрів. Створює й модернізує зброю відомий винахідник та друг Еціо – Леонардо да Вінчі. Включення реальних історичних особистостей в світ Assassin’s Creed це одна з багатьох візитівок серії.

14884

В другій частині розробники зробили ставку на видатні місця італійської культури: площа Сан Марко, Собор святого Марка, міст Ріальто, Базіліка Санта-Марія-Новелла та багато інших, які приховують чимало таємниць, розгадати які не кожен зможе. Загалом розробники постаралися на славу, такого від них ніхто не очікував.

Повертаючись до сюжету не оминемо  людини з якої все почалося. Ще донедавна Дезмонд Майлс був собі звичайним барменом, доки він не став заручником таємної корпорації Абстерго, за якою стоїть орден тамплієрів. Допомогти вирватися з полону Дезмонду допомагає помічниця одного з тамплієрів Люсі, яка насправді виявилася членом братства ассасинів. Разом з іншими учасниками братства – Ребекою та Шоном вони намагаються знайти відповіді на питання, які шукали тамплієри. Завдяки зливанні особистостей Дезмонд оволодів навичками своїх предків, зокрема Альтаїра та Еціо.

Assassins-Creed-II

Паралельно в Італії Еціо блукаючи вузенькими вулицям Венеції готується завдати останнього удару. Його наступна ціль Родріго Борджиа – намісник бога на землі, тобто папа Александр VI. У фінальному бою Борджиа застосовує яблоко проти Еціо, але наш герой знаходить в собі сили і бере верх над супротивником. Він не вбив його, за своє не легке життя сповнене болю й страждань, гіркотою втрати й постійного переховування, Еціо пошкодував старого, нікчемного, схибленого на владі діда. Натомість він здійснив грандіозне відкриття. Послання від творців світу, яких ми називаємо богами. Послання в якому йшлося про загибель планети. Послання, яке адресувалося Дезмонду.

Як бачимо гра вийшла на зовсім новий рівень. Вона отримала схвальні відгуки і від ігрової преси і від гравців. І знову дала нам більше питань ніж відповідей.

P.S. DRM захист було зламано через два тижні з початку продажу гри, якраз коли я її пройшов.

 Розквіт братства

Ще не всі пройшли Assassin’s Creed ІІ, як наприкінці травня було несподівано представлено нову частину забавки. Дітище Ubisoft іменувалося Assassin’s Creed: Brotherhood. Суспільство дуже цікавило як за такий короткий термін вдасться зробити повноцінну гру, але видавець запевняв, що продукт має вийти належної якості. Що ж нам залишалося лише вірити й чекати.

Гра була прямим продовженням другої частини, зі вже знайомим головним героєм. Сім’я Борджиа отримала нового лідера, сина Родріго – Чезаре. Він мав досить амбіцій, щоб припхатися з папською армією під стіни цитаделі (вілли) Монтереджоні. Еціо ж був не готовий до такого повороту подій, йому довелося в терміновому порядку обороняти лігвище братства. Саме під час оборони Монтеродженні нам дають змогу вперше скористатися стаціонарною зброєю – гарматами. Зайнявши своє місце посеред оборонців вілли Еціо застосовує всі свої командирські вміння. Він керує обороною з майстерністю диригента бойових дій. Власноруч наводить гармату на ціль і робить смертоносний залп. Ядро потрапляє в натовп штурмовиків замку, розкидаючи їх та їхні рештки навколо новоутвореної вирви. Але ворог навіть не думає зупинятися, на поле битви виходять штурмові башти. Ще одна свинцева куля влучає в основу башти, що робить останню нестабільною і вона падає на бік чавлючи своїх же союзників. Але тиск не послаблявся, папська армія була занадто великою, людей як і гармат не вистачало. Супостати вже висаджувалися на міські сціни, цю битву Еціо не взмозі виграти. Найстрашніше сталося під час відступу, Чезаре спіймав до своїх пазурів дядька Маріо та вбив його на очах Еціо. Сам да Фіренце був тяжко поранений і втратив свідомість.

large-4-640x350

Початок гри як бачимо дуже бадьорий, але в цілому вона значно поступалася попередниці. Видно, що з історії Еціо видавець намагається вичавити всі соки.

Основні події розгортаються в Римі. Чезаре піднесений успішною операцією проти ассасинів намагається зробити не можливе, об’єднати всі італійські князівства в єдину папську державу. Родріго Борджиа був не задоволений, що його син, попри його волі, здійснив набіг на Монтереджоні. Але Чезаре це не хвилювало, по суті він зробив з папи маріонетку, решта духовенства він або підкупив, або ж залякав. Для підсилення військового потенціалу, населення було обкладено великими податками. Бідність, корупція та злидарство поширювалися містом як чума. Колись могутній Рим перетворився на стічну канаву.

assassins-creed-brotherhood-screens

Саме Еціо мав здійснити реставрацію міста, як в прямому так і в переносному значенні цього слова. Кожна вартова башта Борджиа слугувала для контролю над певними районами міста, тож щоб покращити економічну та соціальну ситуацію в місті ці башти мають перейти до рук братчиків. Це одне з нововведень Brotherhood. Головною ж фішкою гри є вербування власних ассасинів з простого люду. Кожну скривджену душу, яку Еціо врятував від головорізів Борджиа він приймав під своє крило. Усі рекрути мають свій власний рівень, який підвищується після різного роду завдань. Самі ж завдання розкидані по всій Європі та поділяються на різні типи складності, чим вищий рівень рекрута тим вищий шанс успішного виконання операції. На місії також можна відправляти кількох учнів, але досвід, який дається за виконання буде дуже малим. Деякі завдання є досить складними, але й винагорода відповідна: золото, цінні тканини навіть помідори 🙂 Під час таких вояжів пара орляток так і не повернулися в родинне гніздо.

assassins_creed_brotherhood

В гру нарешті був доданий арбалет, якого ми чекали ще в першій частині. Трішки змінили графічну частину гри в кращому напрямку. Найбільше мені сподобалися місії Леонардо, мета яких заключалася у знищенні його ж винаходів, які він збудував для армії Чезаре (криза самі розумієте як тяжко жилося). У нас буде змога покататися на танку, політати у новій летючій машині, постріляти з кулемета і це ще не повний список! Brotherhood мав ще одну велику відмінність від попередників – мультиплеєр. Молитви фанів серії все таки дійшли до Всевишнього, тепер будь хто з будь якого кінця світу може не словом, а ділом довести хто є кращим з кращих. Сам я в мультиплеєр не грав, але судячи з відгуків він вийшов не поганий, хоч і був дещо сируватим.

А що ж із Дезмондом? Вся їхня весела компанія відправилася до Монтереджоні, який добре зберігся до 2012 року. Саме в Італії вони мусили віднайти сховане яблуко, щоб відвернути наступаючу катастрофу. Заручившись підтримкою місцевих угруповань Рима, Еціо приступив до рішучих дій. Спочатку було вбито головного Банкіра Чезаре, що похитнуло його фінансове становище. Тієї самої участі зазнав союзник Чезаре барон Де Валуа, залишився лише сам Чезаре. Не один Еціо прагнув смерті цьому дияволові. Бачачи, що власний син далеко зайшов Родріго Борджиа вчинив спробу отруїти свого первістка. Але сестра й донька Лукреція Борджиа попередила брата. Осатанівший Чезаре насильно змусив свого батька з’їсти отруйне яблуко, від якого папа Александр VI помер. Лукреція й Чезаре були більш ніж просто брат і сестра, вони були коханцями (ще та сімейка). Під впливом отрути й люті Чезаре душив власну сестру поки вона не відкрила йому місцезнаходження артефакта. Вся червона, від удушення та сліз, вона запитала чи він її хоч любив коли-небудь, на що Чезаре відповів, що вона була для нього лише сестрою.

screenshot_ps3_assassins_creed_brotherhood0601

Цей, незручний, момент Еціо спостерігав за з вікна, коли він побачив, що Чезаре вбиває свого власного батька, Еціо побіг на допомогу колишньому ворогові. Єдине чим він зміг зарадити це стулити повіки старого. Лукреція розповіла ассасину куди пішов її брат. Не гаючи ні хвилини Еціо побіг слідом за Чезаре. На щастя, Аудіторе дістався до яблука першим, з його допомогою він розправився з армією Чезаре, а самого Борджиа було взято під арешт. Тріумф тривав не довго. Через рік Чезаре втік з в’язниці та очолив повстання у Віані. Цього разу Еціо не залишив шансів своєму супротивникові, Борджиа нарешті відплатять за свої гріхи. Коли з ворогом покінчено Еціо ховає яблуко під Колізеєм.

Ассасини XXI сторіччя відправляються до сучасного Рима в надії знайти артефакт. Якраз в пригоді стають здібності праотців Дезмонда, якими він оволодів в Анімусі. Діставшись заповітної цілі Дезмонд бере яблуко до рук, але могутня сила яблука взяла під контроль тіло Дезмонда. Не контролюючи своїх рухів колишній бармен вганяє приховане лезо Люсі в живіт, обоє падають без свідомості.

 Багато Assassin’s Creed не буває

 

Ubisoft поставила гру на конвеєр, тепер кожного року виходить новий Assassin’s Creed. Здавалося з Еціо Аудіторе ми нарешті попрощаємося, та не тут то було. Все ж таки розробники зробили приємний сюрприз, нам обіцяли розповісти про долю Альтаїра, після того як він очолив братство. Це мене найбільше і зацікавило, адже який би Еціо не був крутий, але мені більше подобається Альтаїр.Окремо можна розповісти про розробників. Тепер розробкою займалися відразу декілька студій: Ubisoft Annecy, Ubisoft Massive, Ubisoft Quebec, Ubisoft Singapore, Ubisoft Bucharest та (барабанний бій) Ubisoft Kiev! Наші співвітчизники добре показали себе перед французькою студією, тож їм довірили такий серйозний проект. Ну і на чолі всіх студій звичайно стояла Ubisoft Montreal. 30 листопада 2011 року гра вийшла в світ під назвою Assassin’s Creed: Revelations. Цього разу видавець відмовився від DRM захисту.

 Одкровення

Насамперед фанів цікавила доля Дезмонда Майлса. Ребекка та Шон змушені були підключити Дезмонда до Анімуса на постійній основі, адже наш герой впав у кому, але машина сприйняла його як вірус і намагається стерти ассасина зі своєї пам’яті. Тут на допомогу приходить таємничий Об’єкт 16, який до речі має нормальне ім’я – Клей Качмарек. Він пояснює Дезмонду, що тривале перебування в Анімусі дуже шкодить голові Дезмонда, і якщо він у найближчий час не вибереться з цієї віртуальної пастки, то він загине. Щоб уникнути такої участі головний протагоніст поринає у спогади Еціо.

5

52-х річний вбивця відправляється до першої цитаделі ассасинів – Масіафа, де мала б бути стародавня бібліотека братства. Але там його очікували візантійські тамплієри. Дивом він уникає смерті та відступає до Константинополя, вибачте до Стамбула. Щоб потрапити до бібліотеки необхідно знайти 5 ключів. Еціо приймає рішення сколотити й тут братство.

Все як в попередній частині допомагаємо бідним та злиденним і приймаємо їх до своїх лав. Також як і Рим, Стамбул потребує косметичних змін. Захоплювати башти впливу тепер стало легше, АЛЕ, якщо у нас немає майстра-асссасина (рекрут який досяг найвищого рівня), то відповідно башту нема кому обороняти від набігів тамплієрів. Чим вищий рівень активності, тим частіше тамплієри будуть намагатися відібрати колишні резиденції. Отже коли такі ситуації виникають, а виникають вони доволі часто, ми повинні зарадити цьому. Тут Revalations перетворюється на банальний tower defence: хвиля за хвилею ми відбиваємо загони візантійців, а під кінець з’являється бос у вигляді тарану. Зрештою цей стратегічний елемент гри досить швидко набридає.

image_268746_thumb_wide940

У арсеналі вбивці тепер доступні бомби, безліч бомб, які можна або купити або ж зробити самому, чесно кажучи варіантність вибухових пристроїв занадто велика (десь 120 різних рецептів), а дивлячись на те що більшості гравцям подобається більше сікти своїх ворогів ніж підривати, то бомбами майже ніхто не користувався. Інакше склалося з ножем-гаком, він хоч і не став чимось революційним, як наприклад подвійне лезо в Assassin’s Creed ІІ, але додав різноманітності в плані геймплею. Завдяки йому Еціо тепер може швидше пересуватися вулицями міста. Взагалі дивлячись на те як 52-х річний мужик вбиває своїх ворогів ліворуч та праворуч, при цьому не отримуючи ніяких пошкоджень, мимоволі викликає посмішку на обличчі, а деякі моменти аж надто комічні.

Саундтрек став іншим, нових ноток додав Лорн Белф, який є учнем відомого Ханса Ціммера. В грі присутній також український слід, так в моєму штаті я мав двох ассасинів українців, про що свідчить їхні імена – Олександр та Леся, які показали себе вправними воїнами. Мультиплеєр майже не змінився, додали пару нових режимів та кастомізацію персонажів.

large-1-640x350

По мірі проходження сюжету Еціо матиме змогу побачити спогади свого предка Альтаїра, які містилися в ключах до бібліотеки. В цих моментах аж сльози навертаються коли знову бачиш свого кумира. Доля братства після смерті Аль-Муаліма була тяжкою. Члени братства почали порушувати головні правила кредо і стали єритиками. У відсутність Альтаїра владою в Масіафі заволодів Аббас Софіан. Так це саме той Аббас, який був найкращим другом Альтаїра. Після повернення Альтаїра, разом з дружиною Марією в замок, він дізнається, що Аббас вбив їхнього молодшого сина Сефа і спокійно керує братством ніби й нічого не сталося. Альтаїр намагається вбити Аббаса за допомогою яблука, але зазнавши фатальної помилки вбиває Марію. Софіан наказав схопити майстра Альтаїра. «Хіба ви не бачите, що він зійшов з глузду?» – кричав Аббас ассасинам. Альтаїр змушений тікати разом зі своїм старшим сином Дарімом, але в майбутньому Аббасу не вдається уникнути правосуддя, Альтаїр вбив його за допомогою прихованого пістолета.

“У юності я б називав його хвалькуватим. Але зараз, я захоплююся ним” – Еціо Аудіторе про Альтаїра.

Здавалося вже ніщо не зможе розвеселити серце Еціо, на якому доля поставила багато рубців. Колись будучи вродливим юнаком і спритним ловеласом нинішній Еціо вже навіть не мріяв пережити подібні емоції, аж тут він зустрів чарівну Софію, яка змусила його серце знову забитися вже в давно забутому ритмі. Але для таких людей як Еціо обов’язок стоїть на першому місці. Разом зі своїм другом та союзником Юсуфом Тазімом, Еціо бере активну участь в політичному житті Османської імперії. Зокрема він допомагає онукові султана – Сулейману І, якого в майбутньому називатимуть Сулейман Пишний, саме завдяки його здобуткам Османська імперія досягла апогею свого розвитку (його дружиною була наша Анастасія Лісовська, більш відома як Роксолана).

assassins-creed-revelations-marketplace

Тим часом на абстрактному острові Анімуса, Дезмонду стають доступні блоки пам’яті, які відкривають доступ до спогадів з дитинства. Цікавим є те, що рівні в цих блоках запускаються на іншому рушії, а нам пропонують проходити їх від першої особи. Самі ж рівні є досить нудними, а проходити їх змушує, лише цікавість до минулого Дезмонда.

Щоб віднайти останній ключ-печатку Еціо відправляється в підземне місто Каппадокію. Після серії вбивств він дізнається, що насправді ключів шість, п’ять з них Альтаїр віддав своєму другові Нікколо Поло (батько видатного Марко Поло), який і заховав їх у Константинополі, про долю шостого нічого не відомо. Повернувшись до Стамбула, Еціо потрапляє в епіцентр бойових дій. Він дізнається, що рідний дядько Сулеймана І є ватажком тамплієрів. Місто охоплене вогнем, лавка Софії розгромлена, Юсуф з ножем у спині лежить на підлозі разом з іншими членами братства. Це розлютило Аудіторе, зібравши рештки своїх учнів, він силою намагається визволити Софію, але натомість отримує зустрічну пропозицію – ключі в обмін на Софію. Ассасин погоджується. Хоч тамплієр не здержав свого слова, Еціо вдається врятувати Софію, разом вони починають гонитву за зрадником. Перемігши в очній дуелі ассасин не вбив Ахмета, натомість це зробив новоспечений султан, Селім І. Він скинув власного брата в прірву і наказав Еціо назавжди покинути Османську імперію.

acrev360_2

По ту сторону барикад Анімус намагається видалити Дезмонда, але Об’єкт 16 торкаючись його копіює собі ДНК Дезмонда, тим самим жертвує собою.

Покинувши Стамбул Еціо разом з Софією приїхали до Масіафа. В бібліотеці братства вони не знайшли ніяких книг, натомість там було дещо цінніше. Це навіть не яблуко Альтаїра, а скелет найкращого ассасина всіх часів, який є взірцем стриманості й пожертви заради доброго діла. В руках він тримав останній ключ-печатку. Спогади з неї розкривали останні хвилини життя великого наставника. В 1257 році на Масіаф напали монголи, чисельність ворога була занадто велика, тому члени братства евакуювалися в терміновому порядку. Передавши ключі Нікколо, Альтаїр попрощався з сином, замкнув за собою вхід до бібліотеки, погасив усі факели, заховав яблуко в схованці, сів на крісло і помер у віці 92-х років.

«Спочивай з миром брате» – Альтаїр ібн Ла-Ахад

Еціо вирішує залишити артефакт і пожити для себе (в майбутньому в нього з’явиться донька Флавія а згодом син Марчелло). Натомість він звертається до Дезмонда, як посланець. Раптом перед нами з’являється Юпітер, він пояснює, що Дезмонд знаходиться в нексусі часу. Древній бог розповідає про загибель світу, небезпека йде від сонця, а часу залишилося зовсім мало. Дезмонд Майлс єдина надія людства прокинувся ніби від сну та промовив: «Я знаю, що нам робити».

Assassins-Creed-Revelations-Altair-Ezio-Running

От такий фінал нас очікував в Revalations, залишалося почекати ще один рік, поки не вийде нова частина. Підсумовуючи треба сказати, що гру витягує сюжет, і то під кінець гри, а людина, яка не грала в попередні частини серії мало, що зрозуміє, тож проходити виключно фанам Assassin’s Creed. Навіть якби Ubisoft не були такими жадібними до грошей і випустили Revelations та Brotherhood однією грою, вона все одно не дотягувала б до рівня Assassin’s Creed ІІ. Франшизі були потрібні свіжі ідеї. Де вони знайшлися і що з того вийшло читайте згодом у продовженні даної статті, яка як ви зрозуміли вона буде повністю присвячена Assassin’s Creed ІІІ.

To be continued…

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • SilverK
  SilverK • 17.05.2013 22:12

  Ну бач, dezmond, на “іншому ресурсі” 😀 я не читав, а тут прочитав… красавчик… залишилося зробити собі прихований клинок і можна йти різати Я… блука ))))

  А взагалі – супер! Жаль, що тепер все робиться для школоти і ця серія з часом може стати КоД’ом…

 • AnRy • 18.05.2013 10:53

  стаття просто супер! хороша робота.
  зразу виникло бажання пройти Бразерхуд і Ревелейшонс.

 • Savandr_13 • 18.05.2013 12:09

  мені аж перепроходити все захотідось…
  respect!!!!!!

 • DEMON_0000

  Не через 2 тижні, а через місяць було зламано АК2. Спочатку емулятором серверу, який глючив і який постійно доводилося оновлювати, а ще через два тижні – нормальним сценовським.

 • […] бекграунд серії, я описав у своїх “Сповідях” – Частина 1 і Частина 2 та в OPENREVIEW: The Tyranny of King Washington, Black Flag, Freedom Cry, […]