Цими днями колекція редакції OPENGAMER поповнилася новенькою нереференсною відеокартою MSI GTX 980TI GAMING 6G — відносно новою моделлю на базі GTX 980. (обережно з трафіком, багато фоток)

Окрім новенького чіпу NVIDIA Maxwell карта може похвалитися переконливим об’ємом відеопам’яті в розмірі 6144 MB, що в теорії дозволяє використовувати карту для VR та 4k геймінгу. Чому в теорії? Про це трішки згодом.
Core/Memory
- Boost Clock / Base Clock / Memory frequency
1279 MHz / 1178 MHz / 7096 MHZ (OC Mode)
1228 MHz / 1140 MHz / 7010 MHZ (Gaming Mode)
1076 MHz / 1000 MHz / 7010MHZ (Silent Mode) - 6144 MB GDDR5 / 7010 MHz Memory
Video Output Function
- Dual-link DVI-I x 1
- HDMI x 1
- DisplayPort x 3
Розпочнемо огляд відеокарти з невеличкого анбоксінгу. В наших руках інтерпритація Nvidia GTX 980 TI від одного з лідерів ринку — компанії MSI.

Коробка симпатична та здоровенна. Комплектація аскетична — диск з драйвером та спеціалізованим софтом, перехідних для живлення та буклетик розміром приблизно метр на метр.

Основною фішкою даної модифікації є вже п’ята версія фірмової системи охолодження TWIN FROZR V, яка складається з двох незалежних охолоджувальних пластин та таких же незалежних між собою вентиляторів з перемінним кроком лопастей. Основний нахил даної системи— зниження рівня шуму, з чим система справляється на ура (ну майже). Максимальний рівень шуму, за даними оверклокерів, доходить до 34.4 дБА, однак в тихому режимі (а режимів в відеокарти три: Режим ОС, Режим гри та Режим тиші) карта більшість часу безшумна в прямому значенні слова — вентилятори не крутяться поки температура не підніметься вище критичної позначки. Суб’єктивно карта значно тихіша за попередницю.

Сама відеокарта теж достатньо масивна та дещо більша за Gigabyte GTX 660, місце якої карта зайняла на робочому ПК та, за сумісництвом, тестовому стенді. Для відкритих систем та великих корпусів розміри не проблема, однак з mini-ITX можуть бути труднощі.

Також справді радує задня (а в моєму випадку бокова) панель відеокарти, закрита чорною металевою пластиною.

Ну і трохи котів, куди ж без котів?

Тепер перейдемо до продуктивності та бенчмарків і вдруге піднімемо питання про 4К.

Сама GTX 980Ti у всій лінійці Nvidia продуктивністю поступається лише GTX Titan X/Z, однак програти титану пару кадрів нікому не соромно. Що стосується карт від AMD— тут все не так однозначно, тому поки опустимо цей момент.
Карта позиціонується як 4K Gaming Graphics Card, тож вона справді може дозволити зіграти з 4к розширенням в більшість існуючих на даний момент тайтлів, однак сама ж Nvidia тонко натякає на те, що в новенькому Fallout та останньому The Witcher гравцям прийдеться змиритися з всього лиш “жалюгідним 2к”.

І якщо Fallout 4 ще можна спробувати запустити в 4к на GTX 980Ti, то у випадку з Відьмаком пк-еліт геймери ризикують отримати критично мало кадрів в секунду, оскільки з цим питанням ледве-левде ладнають два титани в SLI:
Оригінальна публікація з безліччю цікавих моментів
Приблизно та ж історія і з VR, адже для технології віртуальної реальності потрібна роздільна здатність хоча б 2160×1200 (1080×1200 на кожне око), як у випадку з Oculus Rift DK2 . Тож якщо ви хочете грати все в 4к або з шоломом/окулярами віртуальної реальності ще хоча б рік-два — вам прийдеться використовувати SLI, як би сумно це не було.
Суб’єктивізму розділ
Тепер перейдемо до повністю особистих та не менш суб’єктивних вражень. Відеокарта тестувалася на Hi-End конфігурації 2009-2010 року, як би дивно це не звучало. Однак навіть старенький AMD Phenom 2 x4 955 BE дозволяє цілком комфортно виставляти ультра налаштувавння всюди, де вони тільки існують. Звісно ж, з такою конфігурацією відеокарта не буде використовуватися на всю потужність через обмеження процесора, однак це поки що зовсім не критично, адже продуктивності відеокарті вистачає поза вуха.
Відеокарта тестувалася лише один вечір, тож мною було випробувано лише дві гри та один бенчмарк.

Що стосується ігор — Fallout 4 з ультра налаштуваннями, 2k резолюшеном і використанням Nvidia DSR видає “стабільно” 60 кадрів. Однак стабільність доволі сумнівна, оскільки при використанні оптичного прицілу рівень FPS катастрофічно падає. В залежності від кратності прицілу фпс може падати до 30 (!) фпс. Але грішити будемо на процесор та сирувату гру. Вірити в те, що топова відеокарта не витягує відносно не найкращу ігрову графіку 2015 року якось не хочеться, тому тримайте скріншот паверармору в 2к.

Ну і звісно ж The Witcher 3: Wild Hunt. Було б соромно не випробувати топову відеокарту на топовій графіці. Але, на жаль, дива не сталося. При розмірі кадру в 2560х1440 отримуємо “скромні” 30-35 кадрів. 4k з цього горя навіть не хотілося запускати 🙁 .
В якості висновку можна написати лише те, що плюсів у карти більш ніж вдосталь, це справді чудова річ, яка не залишить байдужим жодного геймера. Мінус в карти лише один і ви чудово розумієте про що я.
А тим часом, поки редакційний Шепард пише публікацію про цікаві фічі GeForce-відеокарт типу DSR чи стрімінгу, пишіть в коментарі, яка відеокарта у вас, і на чиїй стороні сили ви – Nvidia чи AMD?
P.S. Відеокарту було придбано в магазині наших партнерів – 3ona51. Не реклама, але рекомендація. Чи не єдиний насправді геймерський магазин країни та просто хороші чуваки.
Нещодавно брав версію Lightning. Взагалі брав по роботі, але у вільний час граю на 2к моніторі і кажу, що така потужність далеко не зайва. В тому ж The Witcher 3 провали бувають до 30 фпс, хоча в середньому 52-55 кадрів.
подаруй стару відяшку, а? Або куплю дешево, якщо хоч трошки проробить ще))
Сорі, але старої і не було ніколи. Раніше за ноутом працював, який успішно перекочував жіночій половині родини)
свою 660 виставив на продаж за 2к
Не маю нічого проти 2к, але чудесно насолоджуюсь фулхд дисплеєм і 50-60кадрів у відьмака з ультрою ( звісно без покращеної якості “шерсті” від нвідіа) навіть на своїй 960ій відеокарті, яку теж нещодавно придбав.
Брав також від MSI і не знаю як в 980ті , але я не можу передати, наскільки я задоволений системою охолодження ZeroFroz .. після декілька годин гри відеокарта взагалі майже не гріється)
Стосовно опитування.. Nvidia звісно ж. пфф
Рік тому купив в Шепарда 670 GTX, все тягне на “ура”. Міняти поки не збираюся.
Найслабіша в списку порівняння – GTX 550TI 🙁
Хотілося б 560/70, але з поточними цінами і відстутністю стипендії цій мрії поки не збутися…
Недавно купив r9 380 наступного року (другій половині) доставлю ще одну, на фул-хд і 2к вистарчить на 3-4 роки… (обидві обійдуться у максимум 450 доларів)
Для порівняння я нею замінив стареньку 6850 котра вірою і правдою прослужила з моменту релізу, і не справилась лише з однією грою, АС Unity, відьмак 3-й на середніх на старому моніторі грав (1280х1024) 35+ фпс
Нвідіа карти круті на старті, а от після релізу нової серії здають на 30-40% по продуктивності…
Думав над варіантом з двох GTX 970, але передумав – материнка не вміє в SLI, плюс не всі ігри правильно розподіляють ресурси карт, не кажучи про більший ризик впіймати несумісність, вдвічі вищий рівень споживання та вдвічі більше шуму. Тож варіант з двома відеокартами замість однієї це двостороння палка – ніби і потужніше, але проблем більше.
Ну я якщо чесно не зовсім так вирішив, фінансово так склалось =))
Але коли глянув тести кросфаєру двох 380-х зовсім не розчарувався, тільки одна гра підросла менше 80%, ну і звісно ж дірект 12-й, котрий на рівні ядра працює з двома та більше відеокартами окремо. 300-а серія радеон вже немає містків.
Було би добре не забути і зв’язатись з Вами через 2-3 роки (якщо ви не зміните карту) потестити різницю =)
GTX 650 TI мені поки хватае. Тільки INTEL.
2 місяця тому купив GTX 970 MSI , система охолодження дійсно хороша і безшумна , + бп тяне на 500w думав треба буде на 650 , в іграх все на ультрах і це враховуючи що процесор старенький
рєспєкт такім парням