Дженіфер Шурле, ігрова дизайнерка, вирішила привідкрити завісу таємничості навколо цікавих механік, якими розробники збагатили свої ігри з метою викликати у гравців певні емоції. Тому, на своїй сторінці в Twitter вона поцікавилася, а що ж такого незвичного розробники придумали у своїх проектах для впливу на сприйняття гри користувачами? І для полегшення процесу пригадування таких цікавинок Шурле запропонувала власний приклад.
Assassin’s Creed and Doom value the last bit of health as more hit points than the rest of it to encourage a feeling of *JUST* surviving.
— Jennifer Scheurle (@Gaohmee) September 1, 2017
В Assassin’s Creed та Doom останні одиниці здоров’я мають більшу вагу, аніж решта, аби заохотити відчуття що гравець ледве-ледве, дивом вижив.
На запитання Шурле відгукнулися багато розробників, і серед відповідей виявилося багато цікавої і раніше не відомої інформації про відомі проекти.

Serious Sam
Serious Sam, bullets are 1m thick when testing enemies, and 0m when testing world. So you can shoot near a corner, but hit enemy easily.
— Alen Ladavac (@AlenL) September 2, 2017
В Serious Sam кулі при пострілі мають товщину 1м для ворогів і 0м для навколишнього світу. Тому ви можете легко влучити у ворога, атакуючи з-за рогу.
Та ж механіка застосовується і до інших ігор від Croteam.

Surgeon Simulator
In Surgeon Simulator we hid many features to incite curiosity: for instance, if you dial your real phone number in the game, it calls you.
— Henrique Olifiers (@Olifiers) September 3, 2017
Ми заховали багато деталей в Surgeon Simulator задля пробудження цікавості: наприклад, якщо ви введете свій справжній номер у грі, вам зателефонують.
Якщо відповісти на дзвінок, додав розробник, автовідповідач відтворить повідомлення, що вкаже на таємний рівень у грі. На запитання Шурле чи працює це в усіх країнах він відповів, що ймовірно так, якщо ввести код країни. Тим не менш, кілька експериментаторів, випробувавши це на собі, заявили, що фокус не вдався.
Проекспериментуйте і ви, і відпишіть у коментарях, чи справді ця механіка досі працює!

Firewatch
Is it ok to mention something we’re proud of in our own game? 😛 In Firewatch, a player not responding to dialogue prompt is a noted choice
— Jane Ng (@thatJaneNg) September 1, 2017
Можна я скажу про дещо, чим ми дуже пишаємося в нашій грі? У Firewatch, якщо гравець не дає ніякої відповіді у діалозі, це теж вважається за відповідь.
Таким чином, додала Jane Ng, оскільки гра реагує на відсутність реакції, у гравця складається відчуття, що ігнорування має свої наслідки, і, відповідно, що співрозмовник – реальний. Як зауважила Шурле, на противагу Firewatch, деякі проекти з інтерактивними сюжетами можуть пропонувати відсутність реакції як варіант відповіді, хоча насправді такий вибір не матиме особливого впливу на гру.

Civilization: Beyond Earth
Oh right, and Civ: Beyond Earth supposedly rigged the enemy AI to have opposing ideologies to incite conflict. Peace was never an option.
— Alan Au (@Alan_Au) September 1, 2017
Civ: Beyond Earth створювала ворожих AI з протилежними ідеологіями, аби спровокувати конфлікт. Мир – це не варіант.

Hi Octane
Not a mechanic persee, but in Hi Octane we simply displayed different stats for vehicles without ever actually changing them under the hood
— Alex Trowers (@BulkPaint) September 1, 2017
Не стільки механіка, скільки в Hi Octane ми просто показували різні характеристики для різних авто, але насправді нічого не змінювали під капотом.

Batman: Arkham Asylum
The thugs in Arkham Asylum will avoid doing 180′ turns at all costs to allow you to feel stealthy and sneak up behind them.
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
Бандити в Arkham Asylum будуть уникати розворотів на 180 градусів наскільки це можливо, що дозволяє гравцям легше підкрадатися до ворогів ззаду і створює відчуття, що вони класно вміють ховатися.

Bioshock
In Bioshock if you would have taken your last pt of dmg you instead were invuln for abt 1-2 sec so you get more “barely survived” moments.
— Paul Hellquist (@TheElfquist) September 1, 2017
В Bioshock ми зробили так, що коли у вас залишаються останні одиниці здоров’я, ви на кілька секунд стаєте невразливими, аби створити більше моментів, коли “дивом вижив”.
Yeah I can’t recall if it was also in 1 or just 2, but we slow down Big Daddies’ run speed if you’re facing away, so you don’t die confused.
— Jordan Thomas (@nullspeak) September 1, 2017
Так, а ще не пам’ятаю, чи тільки в другій частині, чи і в першій теж, ми зменшували швидкість Великих Татусів, коли гравець від них відвертався, щоб не вмирати невідомо від чого.
Дана механіка, насправді, доволі популярна серед розробників, де гра сповільнює всіх ворогів, якщо на них не дивитись. Наприклад, подібний метод також використали в Devil May Cry.

Every time you open a container in BioShock the game looks at your inventory and fills the container with what it thinks you need.
— Farbs (@FarbsMcFarbs) September 2, 2017
Щоразу коли ви відкриваєте контейнер в Bioshock, гра дивиться у ваш інвентар і наповнює контейнер тим, що, як їй здалося, вам потрібно.
First shots from an enemy against you in BioShock always missed…that was the design, think it got fully implemented. No “out of blue!”
— Ken Levine (@levine) September 2, 2017
Перші постріли по вас в Bioshock ніколи не потрапляють у ціль. Так було в дизайні, і здається, було повністю задіяно у грі. Цілком відсутній ефект несподіванки.
Скажімо так, розробники Bioshock досягли прекрасного “ефекту несподіванки” завдяки іншим, більш сюжетним, аніж механічним деталям гри.
Oh wait, remembered some more. Elizabeth in BioShock Infinite throws ammo/health/weapons to the player based on their current state. also having Kratom, Sacred Kratom, https://www.sacredkratom.com by my side lol.
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
Елізабет в Bioshock Infinite кидає вам амуніцію/ліки/зброю залежно від їхнього теперішнього стану.
Окрім того, додав Томпсон, Елізабет це все не знаходить на локації, а воно просто з’являється у неї, коли виникає потреба. І хоча механіка з Елізабет доволі очевидна, завдяки їй розробникам вдалося додати грі ще трохи шарму.

Far Cry
За словами Петара Котевскі, у Far Cry на PC присутній адаптивний AI, що визначав, як виставляти рівень точності і кількість здоров’я у ворогів по тому, як гравець вправлявся у грі.
It kept stats like “dmg per second”, “deaths per minute” and scaled the enemy health and their aim skill down to let the player through
— Petar Kotevski (@PeroColera) September 1, 2017
Гра сприймала такі дані як “величина завданої шкоди на секунду” чи “кількість убивств на хвилину” і зменшувала точність і здоров’я супротивників, аби дати гравцеві пройти далі у грі.
Котевскі зауважив, що таку механіку придумали аби уникнути роздратування у гравців, які тільки вчилилися грати в Far Cry. Він додав, що були і цікаві коментарі, типу: “я не знаю, чи це я краще вправляюся в грі, чи це гра пропускає мене далі”.
The difficulty ramped back up once the player stopped dying as rapidly. And it only ramped up to the *designed* difficulty.
— Petar Kotevski (@PeroColera) September 2, 2017
Складність піднімалась, щойно гравець переставав вмирати так часто, але піднімалась вона лише до визначеного рівня.
Far Cry 4 deliberately turns down the accuracy and damage of NPCs the more there are near the player. Helping you feel like a badass. 🙂
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
В Far Cry 4, точність і величина шкоди, якої завдають NPC, зменшується, коли їх кількість навколо гравця збільшується. Таким чином, гравець почувається, наче крутий розбишака.

Left 4 Dead
Oh and Left 4 Dead keeps you on edge by deliberately targeting the player either farthest from the group or who has received less aggro.
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
Left 4 Dead завжди тримає вас на межі, вибираючи за ціль гравців, які або знаходяться далеко від групи, або спровокували на себе найменше агресії.
(It also deliberately gives you time to heal, but the time is based on difficulty and whether you’re working together as a group). Sneaky.
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
Гра також навмисно дає вам час полікуватися, але цей час визначається рівнем складності і тим, наскільки добре група співпрацює. Хитро.

Alien: Isolation
The Xenomorph in Alien: Isolation has two brains one that always knows where you are and gives hints to the second that controls the body 😀
— Tommy Thompson (@GET_TUDA_CHOPPA) September 1, 2017
Ксеноморф із Alien: Isolation має два мозки: один із них постійно знає, де ви і дає підказки другому, який контролює тіло.
In Alien: Isolation, the Xenomorph can adapt to the player’s habits. E.g hiding in lockers will mean it eventually searches more thoroughly.
— Olly Smith (@OllyWrites) September 1, 2017
Ксеноморф адаптується до поведінки гравця. Так, наприклад, якщо гравець часто ховається в шафках, він в кінці кінців почне перевіряти їх більш уважно.

Halo 2
Not sure if it was mentioned, but the tutorial in Halo 2 asked player to look up. Their input determined whether y-axis would be inverted
— Charlie (@charliexbutler) September 2, 2017
В процесі навчальної місії Halo 2, гра просить гравця подивитися уверх, і на основі його дій вирішує, інвертувати керування, чи ні.
Така ж механіка використовувалася в Portal 2 та Infamous.

Ну що сказати, деякі вигадки розробників можуть відверто здивувати (і розчарувати?), як от обман з характеристиками авто у Hi Octane. Деякі, в свою чергу, викликають захоплення. Але щось у цій новій інформації є таке, що трошки руйнує відчуття магії навколо ігрового процесу.
Тим не менш, одного заперечити не можна точно – вигадливості у розробників удосталь. Сподіваємося, її і надалі вистачатиме не лише на хитрі способи маніпулювати емоціями гравців, але і на розробку цікавих, неординарних і захопливих проектів.
Знайшли ще щось цікаве? Поділіться із нами в коментарях 🙂
Оформлення круте)
Ех. Студентка. Геймер. Та ще й такі статті пише. Був би я молодше, та без дружини і двох дітей, вже б побіг знайомитись. 🙂
Молодчинка) Хоч цей матеріал я вже читав на іншому ресурсі, але все-одно добре зроблено)
Я здогадуюся, на якому 🙂
Скажу вам більше, цей твіттеро-тред описували, окрім ігрових видань, навіть ain.ua
Але вангую що автор коменту бачив це на shazoo/dtf 😉
Цікаво доволі