Postal Redux

openreview

З 1986 по 1997 в США були випадки, коли в працівників пошти їхав дах, вони брали до рук зброю, стріляючи у все, що рухається. Це явище назвали “Going postal”, що можна перекласти як “з’їхав з котушок”. Хлопці зі студії Running with Scissors (RWS) робили інді-ігри ще до того, як це стало меінстрімом. І в далекому 1997 році випустили гру про психованого чувака, якому все настільки остопиздло, що він вирішує добряче зменшити популяцію населення рідного містечка.

Я думаю, багато хто грав в Postal 2 та його доповнення Apocalypse Weekend, а нещодавно вийшло ще одне доповнення Paradise Lost. Тепер RWS вирішили дати гравцям змогу приємно і з комфортом пройти і перчу частину серії у HD перевиданні – Postal Redux, яка на перший погляд нічим не відрізняється від оригіналу.

401680_screenshots_20160521183746_1

Postal Redux – це ізометричний шутер, де гравцеві доведеться жорстоко розправлятись зі своїми надокучливими сусідами, копами, військовими та навіть страусами. В грі відсутній сюжет, Психований Чувак (Postal Dude) просто ходить по різноманітним локаціям, відстрілюючи озброєних ворогів та мирне населення. Основною метою кожного рівня є перебити певний відсоток ворогів на карті, а також перед переходом на наступний рівень можна побігати та позбирати зброю і набої, які знадобляться у подальшому. І так протягом 17 рівнів. Спочатку може здатись, що то не Чувак схиблений, а всі довкола. Переступивши за поріг свого дому, гравця зустрінуть шквальним вогнем з усіх боків. А у ворогів тут здоров’я не менше, ніж в Чувака, а тому вмирає він дуже швидко і часто, особливо граючи не на легкому рівні складності.

Чим може зацікавити ця гра? Вона доволі хардкорна і кидає гравцеві виклик, проте не настільки, щоб дратувати гравця своєю складністю. Для того, щоб затягнути ігровий час, гра складна настільки, наскільки її цікаво буде перегравати, щоб пройти рівень з мінімальними втратами. Зберігатись під час рівня не можна, і за одне життя треба пройти його від початку до кінця. Будь-яка помилка гравця в більшості випадків змусить його перегравати рівень з початку. З кожним повтором рівня гравець змушений вибудовувати тактику, запам’ятовувати розташування ворогів, аптечок і зброї. Локації досить великі та більшість з них нелінійні, що відкриває ще більше простору для тактичних маневрів.

401680_screenshots_20160521122508_1

Зброя в шутерах ледь не найголовніший елемент, тому буде доцільно сказати декілька слів про неї. Зброї в грі не багато, але вона досить різноманітна. Автомат з безкінечними патронами, слабкий, але має велику дальність стрільби; пара дробовиків, які хороші на коротких дистанціях; базука з двома типами ракет, хороша на дальніх дистанціях, але попасти доволі важко; напалмова установка та вогнемет, щоб швидко підсмажити цілу купу ворогів і крупнокаліберний револьвер, який в більшості випадків вбиває ворогів з одного пострілу. Також є гранати, коктейлі молотова та міни. Але весь цей арсенал зброї би був ні до чого, якби в Postal не було різноманітних ворогів з непоганим штучним інтелектом, які не стоять на місці, а весь час намагаються обійти гравця зі спини. 

В оригінальній Postal був лише один суттєвий недолік – керування. Мишкою цілитись було взагалі нереально, а бігати, цілитись і стріляти на клавіатурі було не дуже зручно. Postal Redux повністю виправляє цей недолік і керування стало більш схожим до Alien Shooter або How to Survive, плюс до того зробили більш-менш зручне керування з геймпада.

Кому можна порадити дану гру? Мабуть всім, хто в свій час грав в Postal 2, але так і не осилив Postal. Всім, хто осилив Postal, але не хоче перегравати через погане керування. А також всім, хто хоче весело провести час за веселою старенькою грою у новій обгортці.


Переваги: Збалансований геймплей.

Недоліки: Відсутність сюжету.

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі