“Піратство майже не впливає на продажі” – Опубліковане дослідження ЄС

Часто в засобах масової інформації можна побачити як та чи інша компанія або студія нарікає на “неймовірні втрати” зумовлені діяльністю піратів. Ці нарікання майже завжди переносяться до зали суду, де вже судді вимушені розбиратись з тими компаніями чи приватними особами, котрі, як вважає правовласник, порушили його авторські права, нелегально скачуючи той чи інший контент.

Зазвичай, посадовці погоджуються з такими скаргами великих компаній, навіть попри те, що вони лобіюють тільки власні інтереси. І ось, у 2014 році Євросоюз вирішив профінансувати дослідження, метою якого було визначити вплив піратства на рівень продажів ліцензійного контенту різноманітних видів – від музики до ігор. Доручено цю задачу було нідерландській аналітичній компанії Ecorys. Загальна вартість проекту склала близько 400 000 доларів, що є досить великою сумою для дослідів такого типу.

Результати дослідження були готові для публікації вже у травні 2015-го року, але не так склалося, як гадалося. Всі дані та вся документація залишилася в руках компанії Ecorys та, власне, європейських посадовців, які ініціювали це дослідження. Та все ж їм не вдалося приховати результати (якщо вони дійсно цього хотіли), адже даним дослідом активно цікавилася організація Pirate Party MEP, яка виступає за боротьбу з копірайтом. Після доволі довгої переписки їм вдалось отримати звіт щодо проведених робіт, і лише нещодавно документ виклали у відкритий доступ. Загальний його обсяг – 304 сторінки, і в ньому міститься купа цікавої інформації.

У процесі дослідження були опитані близько 30 000 осіб з різних країн ЄС: Польща, Німеччина, Франція, Іспанія, Швеція, Великобританія. Відповіді на питання, аналіз цих відповідей і загальний аналіз із відповідними висновками зайняли доволі багато сторінок цього звіту. Тим не менш, основний висновок окреслили дуже чітко: “В 2014 році 51% дорослих громадян ЄС і 72% підлітків так чи інакше користувались нелегальним контентом. Найбільш високий показник піратства cеред опитаних був зафіксований у Польщі та Іспанії. Також відмічено, що немає прямої та відчутної залежності між рівнем продажів та піратством. Винятком можна вважати тільки популярні фільми – на 10 “нелегальних” переглядів, припадає 4 випадки купівлі цього контенту легально. ”

Тож лише фільми в якійсь мірі потерпають від проблеми піратства. Проте на продажі книг, ігор чи музики пірати майже не впливають. Навіть навпаки, піратські завантаження фільмів, книг чи ігор збільшують об’єми їх продажів. Причому купляють їх все ті ж пірати. І все це доволі просто пояснюється. Наприклад, якщо користувач нелегально скачав гру, пізніше йому захотілось пройти її з усіма перевагами та бонусами, що отримує той, хто цю гру придбав. Або у випадку музики – користувач, який декілька разів прослухав пісню скачану з інтернету, якщо вона йому подобається, згодом захоче додати її в свою бібліотеку iTunes, щоб мати її завжди під рукою чи просто підтримати виконавця. Приблизно така ж ситуація і з книгами.

Чому ж піратство впливає на продажі фільмів, а для інших типів контенту це непомітно? Ecorys дійшли висноіку, що причина криється у вартості: “В цілому, аналіз показав, що вартість фільмів та ТВ-шоу на 80% вища, ніж ліміт, який можуть собі дозволити користувачі нелегального контенту. В той час як вартість ігор, книг та музики є більш доступною. Тому зниження вартості фільмів, цілком можливо, призведе до зниження і рівня піратства цих самих фільмів.”

Тобто, на думку експертів, користувачі качають фільми нелегально лише через те, що не готові витрачати купу грошей. А вартість ігор, музики та книг вважають доволі прийнятною і тому – купують.

Також варто зазначити, що дане дослідження проводилося ніяк не прихильниками піратства. Роботу вели кваліфіковані експерти з великим досвідом, які показали свою об’єктивність в різноманітних проектах до цього. Єдине, існує підозра що посадовці вирішили не розповсюджувати дані результати, оскільки звичайні громадяни ЄС можуть поставити під сумнів “драконівську” політику країн ЄС щодо нелегального контенту, адже як виявилося, доступ до нього майже ні на що не впливає.

Якщо вас цікавить повний текст дослідження, то почитати його можна тут.

Arti_Scream
Arti_Scream (Місце для вашої реклами) Жарт. Загалом геймер-новатор, оптиміст і просто гарна людина.
Коментарі
 • Damarus
  Damarus • 23.09.2017 14:08

  Ар!Ар!Ар! Бутилка рому і двадцять душ на скриню мертв’яка))
  Піратство то не зло, то як тест драйв машини)

 • Іван Янковий

  Це дослідження імовірно є справедливим для Європи. В Європі дійсно переважна більшість піратів вантажать нелегальний сфот і контент тому що не мають достатньо грошей на легальний. В країнах колишнього СРСР більшість піратів можуть собі дозволити купити софт і контент, але не роблять того з принципу “навіщо купувати, якщо можна завантажити безкоштовно”. І така логіка цілком впливає на рівень продажів. Саме проти цієї логіки виступають українські захисники легального софту і контенту.

   

  • drakka
   drakka • 23.09.2017 16:37

   здається ти щось плутаєш, якраз в Україні у людей недостаньо грошей для купівлі легального софту, тоді як в Європі ігри дорожчі в 1.5-2 рази, а зарплати – в 5-10 разів

 • Vitaliy Poberezhniy

  Текст доволі нудний. При бажанні не захотілося читати далі третього абазацу.

  • Мега Пихарь
   Мега Пихарь • 24.09.2017 16:48

   Враження твої від рейду нудні, а тут все нормально.