Падіння титана: Titanfall 2 попри хороші відгуки може провалитись у продажах

Багато кому сподобалась друга частина Titanfall, хоч усі відзначали, що це не гра на 10 з 10, та все ж повноцінна сюжетна кампанія та допрацьований мультиплеєр вартують своїх грошей. Західні ігрові портали виставили здебільшого позитивні оцінки:

Оцінки Titanfall 2

Polygon – 7;
Gamespot – 9;
GamesRadar+ – 4.5/5;
USgamer – 4/5;
TheSixthAxis – 9;
Xbox Achievements – 85/100;
Digital Spy – 4.5/5;
NZGamer – 8.2;
God is a Geek – 9.5;
GamingTrend – 85/100;
TrustedReviews – 4.5;
Game Informer – 9.5;
IGN – 9.0;
Digital Trends – 4.5/5.

[згорнути]

Та й на Metacritic гра отримала “зелені” відгуки від аудиторії. На сторінках, присвячених кожній з трьох платформ (PC Xbox One та PS4), різниці в рейтингах (станом на 01.11) майже немає. Це насамперед пов’язано з чудовою оптимізацією – знавці з Dark Side of Gaming відзначили, що гра майже ідеально працює на PC, не тільки в плані продуктивності, а і в керуванні.

titanfall209jpg-bf66bc

Також розробники відзначились рекордно малим патчем першого дня – у 88 мегабайт, коли кожна нова гра, останнім часом, змушує докачувати гігабайти фіксів в перші дні після релізу. І певно, щоб заслужити собі місце в раю розробників відеоігор, Respawn Entertainment додатково відмовились продавати Seasons Pass. Тож чому гра потерпає від поганих продажів?

Але з датою релізу просто між новою Battlefield та Call of Duty, гра втратила шанси заробити для видавця і студії хороших грошенят – вже відомо, що гра має дуже низький рівень продажів гри в Об’єднаному Королівстві. Судячи з невтішних прогнозів – вони можуть так і не вирости.

titanfall-2-robot-skirmish-plant-futuristic

Гаманець і час у геймерів планети не гумовий, і з такою кількістю проектів, втиснутих в два місяці осені, у людей просто не буде змоги пограти у все. Тут Titanfall 2  сильно програє, стоячи поряд із мастодонтами ігрової індустрії, деякі з яких протягом десяти років заслужили собі добре ім’я. Не забуваймо також масивні яскраві проекти типу Dishonored 2 та Watch Dogs 2, реліз котрих майже на носі. Це серйозна конкуренція.

vlcsnap-2016-06-13-07h38m02s230-1024x581

То чому дата релізу була поставлена саме на 28 жовтня? Зі слів продюсера з Respawn – Дрю Маккоя (Drew McCoy), команда не впевнена, хто придумав цю нещасливу дату виходу. Це очевидно, що ніхто не подумав про місце для маневру та конкурентні ігри, які вийдуть поряд з Titanfall 2.

Я насправді не знаю, звідки прийшло це рішення. Точно знаю, що дата була остаточно визначена, і її не можна було змінити. Я дійсно не переживаю про це.”…” Врешті-решт, ми випустили гру ,від якої ми радіємо, в яку із задоволенням граємо, якою ми можемо пишатись. Я думаю, гра знайде свою аудиторію. Насправді не важливо, коли вона виходить. Хорошу гру одразу помічають.

titanfall-2-hd-wallpaper

Але ми живемо не в ідеальному світі, де кожен отримує по своїх заслугах. В історії відеоігор десятки прикладів, коли гра була високо оцінена критиками і аудиторією, та не заробила достатньо грошей на продовження або на наступний проект студії (Enslaved, Advent etc). Ба, навіть такі відомі проекти як Beyond Good & EvilBrutal Legend, Psychonauts, Grim Fandango з тріском провалились в продажах.

Буде видно як витягне Titanfall 2, але поки що заохочуємо фанів гри підтримувати Respawn Entertainment своїми кровно заробленими.

Дмитро Зозуля
Дмитро Зозуля Ціную гумор в житті і іграх. Часто пишу про ігри, в які не маю часу грати. Фанат борсуків.
Коментарі
 • OLD_ScRiPt
  OLD_ScRiPt • 10.11.2016 00:08

  Ех, шкода студію. Можливо колись підтримаю хлопців, але коли автор написав Brutal Legend, на очі підступила скупенька чоловіча сльоза, гра просто неймовірна…до сих пір пам’ятаю гру. Вона була дуже цікавою і захопливою, ну це особисто для мене. Сподіваюсь, що друга частина хоч колись не будь побачить Світ.

   

  • Саня Кузьменко

   Якраз проходжу Брутал Ледженд, класна гра, сіквел був би дуже в тему. Заслугувають такі ігри продовжень. А Titanfall 2 схоже чекає доля Bulletstorm, ще одного класного шутеру, чия серія завершилась на першій грі. І це не дивлячись на те, що в фіналі був потужний натяк на продовження. Це так, ніби Mass Effect закінчився в першій частині)