OpenHistory [Warcraft] Частина 8

Поки на території Північних Королівств тривала Третя Війна, в Калімдорі вже панував мир. Орки спокійно облаштовували свою нову домівку, а біженці з Лордерону зализували рани після останньої сутички з Ордою. Однак мир настав не для всіх. Нічна ельфійка Майев Шадовсонг, тюремниця Іллідана, продовжувала переслідувати свого колишнього в’язня, якого нещодавно звільнила Тіранда. Іллідан у своїй демонічній формі залишав вогняні сліди, тому відшукати його було не складно.

Гонитва за Ілліданом привела Майев до ельфійського поселення, яке було в облозі наг, морських істот, з якими співпрацював Іллідан. Мисливцю на демонів був потрібен корабель, а щоб відірватися від Майев, він наказав нагам зруйнувати інші кораблі. Це їм не вдалося, і Майев попрямувала до невідомих земель за Ілліданом. Невідомі землі виявилися тими самими островами, які підняв з морського дна Гул’Дан ще за часів Другої Війни. Майев зустріла там орка-чорнокнижника, останнього вцілілого після тих доленосних подій. Він розповів їй свою історію, і те, що на острові знаходиться гробниця Саргераса, яку шукав Гул’Дан, – і зараз шукає Іллідан. Майев спустилася до гробниці услід за Ілліданом, однак той вже знайшов те, що шукав – древній артефакт Око Саргераса, і скерував його силу проти Майев та її поплічників. Стіни гробниці почали руйнуватися, і тюремниці єдиній вдалося вціліти. Іллідан продовжив свій шлях, а на голову ельфійки спустив безліч наг. Майев не мала іншого вибору, як запросити підмоги з континенту. Підкріплення суто фізично не могло прийти швидко, оскільки острови знаходяться на іншому кінці світу від Калімдору. Проте така сильна войовниця, як Майев, змогла встояти, і на підмогу прийшов лідер нічних ельфів друїд Малфуріон з Тірандою та армією поплічників. Після цього трійця героїв вирушила до Північних Королівств услід за Ілліданом.

Прибувши на материк, Малфуріон відчув біль землі та пішов медитувати, залишивши Тіранду і Майев наодинці. Невдовзі ельфійки зустріли велику групу вищих ельфів, які тепер себе називали ельфами крові, на чолі з принцом Кель’Тасом, що прямували зі своєї зруйнованої батьківщини на південь, де ще залишились уцілілі королівства Альянсу, щоб виступити проти нежиті єдиним фронтом. Однак, на біженців постійно нападали загони живих мерців, і Тіранда погодилася допомогти братам-ельфам дістатись безпечних земель, а принц Кель’Тас погодився допомогти впіймати Іллідана.  Дорога була важкою, і герої розуміли, що боротися з усіма ворогами було б неможливо, тому ельфи вирішили йти на прорив. Тіранда, прикриваючи відступ побратимів, обороняла невеличкий міст, який врешті-решт зламався, і жриця впала в річку, де сильною течією її віднесло прямо до гнізда нежиті. Кель’Тас збирався допомогти Тіранді, проте Майев завадила цьому, переконавши принца, що ельфійку вже не врятувати, що вона знала, на що йшла, і що це її вибір. Коли Майев зустрілася з Малфуріоном, вона розповіла йому, що на власні очі бачила як Тіранда загинула. Друїд важко переживав втрату коханої, однак під час медетації він дізнався, що природі загрожує небезпека, оскільки Пік Крижаної Корони в Нортренді зазнає сильних магічних обстрілів, бо Іллідан за допомогою Ока Саргераса намагається знищити Нер’Зула. Іллідан на руїнах Даларану проводив свій ритуал, і невдовзі Майев, Малфуріон і Кель вирушають, щоб зупинити його. Героям вдалося спіймати Іллідана, і Майев винесла йому смертний вирок. Перед стратою між братами виникла суперечка, під час якої стало зрозуміло, що Тіранда не загинула, а Майев збрехала.

Іллідан запропонував свою допомогу у порятунку Тіранди, адже він теж мав до неї почуття. Оскільки мисливцю на демонів допомагали наги, вони могли б швидко її відшукати, і Малфуріон погодився на це. Наги знайшли Тіранду і її воїнів, які весь цей час стримували натиск армії живих мерців. Іллідан особисто прорвався до позиції ельфів та відкрив портал, через який Тіранда потрапила до Малфуріона. На знак подяки Малфуріон відпустив Іллідана, і мисливець на демонів, відкривши портал, вирушив у невідомі землі. У цю саму мить з’явилася Майев зі своїм загоном та застрибнула в портал услід за Ілліданом.

У той час принц Кель зі своїми людьми все ж дістався до об’єднаних сил Альянсу, однак дуже швидко про це пошкодував. Командиром їх був Лорд Гарітос, який славився своєю нетерпимістю до інших рас, і Келя з його ельфами він прийняв не дуже радісно. Гарітос дав ельфам суїцидальні завдання, з якими Келю та його війську допомагали наги на чолі з Леді Вайші. Невдовзі Гарітос дізнався про союз ельфів та наг, після чого звинуватив Келя та його підданих у зраді, і кинув усіх до в’язниці. В очікуванні страти Кель проклинав Альянс і його командування, аж раптом ельфам знову прийшли на допомогу наги. Після знищення Артасом Сонячного Колодязя ельфи, які були залежні від його магії, були змушені шукати інші джерела, щоб вижити та втамувати свою жагу до мани. Леді Вайші запропонувала Келю і його народу приєднатися до Іллідана та живитись магією демонів. Задля виживання свого народу Кель погодився на умови Вайші, і разом з нагами ельфи пройшли крізь портал, який вів у колишню батьківщину орків Дренор, чи точніше, те, що від нього залишилося після ритуалів Нер’Зула.

Прибувши в Аутленд, а саме так тепер називалися залишки Дренора, ельфи та наги зустріли конвой нічних ельфів, яким вдалося вистежити та полонити Іллідана. Після нетривалої сутички мисливця на демонів вдалося звільнити. Принц Кель’Тас і його піддані поклялися Іллідану в вірності та заприсяглися супроводжувати його. Тим часом до армії Іллідана приєдналися дренеї, і з допомогою об’єднаних сил Іллідан почав відвойовувати Аутленд. Кінцевою метою мисливця на демонів був Чорний Храм, де перебував Магтіридон, демон що правив Дренором після його знищення. Армія Іллідана увійшла до Чорного Храму та знищила його захисників, а демона Іллідан взяв у полон і закрив у підземеллях Цитаделі Пекельного Полум’я. Мисливець на демонів вже збирався святкувати перемогу, як раптом перед ним постав його істинний господар – Кіл’Джаден та звинуватив у зраді. Іллідан уклав угоду з Палаючим Легіоном – що саме він знищить Нер’Зула, який вийшов з-під контролю, та зупинить його армію мертвих. Іллідан виблагав в Кіл’Джадена дати йому останній шанс, і разом із союзниками вирушив до Нортренду, до Піку Крижаної Корони, де нині перебував король мертвих.

Тим часом у Східних Королівствах повелителі жаху не розуміли, куди подівся Архімонд, і чому немає нових наказів. У цьому питанні їх просвітив принц Артас та повідомив, що Палаючий Легіон на Калімдорі зазнав поразки, а їх головнокомандувача було знищено. Артас розумів, що це його шанс повернути владу в своєму королівстві, і наказав повелителям жаху забиратись, поки ще живі. Натризіми добре пам’ятали, як нещодавно Артас вбив їх побратима Малгануса, тому не стали довго сперечатися з лицарем смерті.

Артас у компанії Кел’Тузада та Сільвани, яку після знищення Сільвермуна перетворили на нежить і зробили генеральшею, повністю підвладною Нер’Зулу, пішли “звільняти” Лордерон від усього живого. Раптом Артас відчув сильний біль та слабкість, і почув голос свого господаря, який кликав його до себе. У цей час Іллідан бив по Нер’Зулу з Ока Саргераса, і крига, в якій сидів король мертвих, дала тріщину, внаслідок чого частина армії мерців вийшла з-під контролю. Також Нер’Зул втратив контроль і над Сільваною, яка понад усе бажала помститися Артасу за те, що він зробив з її народом. Тут на сцені знову з’явилися повелителі жаху, які теж могли керувати живими мерцями. Вони звернулися до Сільвани з метою перетягнути її на свій бік, однак вона не була зацікавлена в їхніх інтригах, оскільки її ціль – Артас. Врешті-решт всі пішли своєю дорогою, а Артас з підконтрольною йому нежиттю намагався пробитись до моря, щоб допомогти своєму господареві. Зненацька принц потрапляє в засідку, влаштовану Сільваною. Проте Королева Банші не хотіла так просто вбивати свого кривдника. На підмогу Артасу прийшов Кел’Тузад і допоміг лицарю смерті дістатись до корабля, а сам в цей час залишився наглядати за королівством.

Сільвана опинилася в скрутному становищі. Артаса вона вбити не змогла, союзників було мало, а кількість ворогів тільки зростала, і тут до неї знову прийшли повелителі жаху. І цього разу Сільвана не прийняла їх пропозицій, за що Дредлорди вирішили її позбутися. Однак з допомогою вірних банші Сільвана взяла під контроль місцевих найманців, бандитів і огрів та змогла дати бій. Внаслідок цього їй вдалося полонити одного з Дредлордів, і, щоб зберегти власне життя, він погодився допомогти їй перемогти своїх побратимів. Вступивши в бій з іншими повелителями жаху, Сільвана вирвала з під їх контролю Лорда Гарітоса, якому Сільвана зробила привабливу пропозицію. Королева Банші пообіцяла звільнити Лордерон від нежиті та передати йому владу, якщо вони об’єднають свої сили і знищать останнього повелителя жаху. Недалекоглядний і жадібний лорд погодився на такі умови, і, коли вони досягли мети, Сільвана наказала своєму підлеглому Дредлорду вбити свого побратима, а потім і Лорда Гарітоса. Таким чином Сільвана захопила весь Лордерон і зробила його домівкою для свого нового народу, вільної нежиті, Тих-що-відреклися.

Прибувши в Нортренд, Артас зустрів жука Ануб’Арака, ще одного слугу Нер’Зула. Він розповів Артасу, що весь материк контролюють сили Іллідана, і йти поверхнею не бажано. Не залишалось іншого виходу як пересуватися небезпечними підземеллями королівства Азжол-Неруб. Артас і Ануб’Арак доволі швидко пройшли шлях, іноді вступаючи в бій з дворфами, драконами і древнім божеством, якого вони там знайшли. Врешті-решт Артас дістався до підніжжя Крижаної Корони, де зав’язався бій між армією Іллідана і нежиттю Артаса. Однак, в лицаря смерті не було на це часу, і він знову вирішив іти на прорив. Біля самої Крижаної Корони Артас зустрів Іллідана, з яким він вступив у поєдинок. Бій міг тривати дуже довго, адже і Артас, і Іллідан були дуже могутніми воїнами, проте Нер’Зул, який був зовсім близько, почав передавати Артасу всю свою силу, адже поразка Артаса означала його смерть. Одним потужним ударом Артас здолав Іллідана, і щосили рушив на гору до свого господаря. Діставшись верхівки Крижаної Корони, Артас вперше побачив Нер’Зула. Це були древні обладунки, заковані у вічну кригу. Взявши до рук меча, Артас розбив лід, з якого випав шолом. Артас одягнув його на себе, і свідомості Нер’Зула та Артаса злилися в одне ціле, після чого Король Ліч Артас зайняв Крижаний Трон.

Армія Іллідана, зрозумівши, що цей бій вже марний, відступила до Аутленду, забравши з собою Іллідана. Невдовзі в Азероті запанував мир. В Калімдорі Орда знайшла нову домівку, і більш-менш мирно співіснувала з людьми та нічними ельфами. В Східних Королівствах ще досі відбувалися локальні зіткнення між людьми і нежиттю. Ті, хто втомився від війни, пішли на південь, де утворився новий Альянс. Проте це було тільки затишшя перед бурею, але про це – у наступній частині OpenHistory.

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Damarus
  Damarus • 21.12.2016 19:20

  Дякую. Чекаю наступний випуск)

 • Owl • 21.12.2016 20:42

  Це ж кінець сюжету по RTS… Далі буде розповідь по WoW?)

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 22.12.2016 09:07

   Так, незабаром очікуйте фінальну частину по всій історії World of Warcraft

   • Owl • 22.12.2016 16:50

    Однієї частини буде достатньо, щоб описати всю історію WoW?)

    • Віталій Забусик
     Віталій Забусик • 22.12.2016 17:11

     Вона однозначно буде більше за буть яку з попередніх частин, однак не бачу змісту ділити її на декілька меленьких.

 • Фанат Warcraft • 23.12.2016 22:57

  Краще не пиши далі. Це сумбурне пекло, просто сумбурне. Почав за здоров’я, закінчив за упокій. Ніякого форматування тексту, граматичні помилки, пекельна отсебятіна.
  Мене як фаната Warcraft з 14 річним стажем це примушує страждати.

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 24.12.2016 23:55

   Дякую за критику, мені дуже важлива ваша думка

  • oneli
   oneli • 28.12.2016 20:58

   Де граматичні помилки? я щось не помітила?

 • SunWanderer • 02.01.2017 20:10

  Розповідь дійсно цікава, сюжет зібраний докупи і більш-менш нормально поданий (а в іграх він подрібнений на безліч квестів та діалогів.)

  А викладення українською це реально раритет і великий плюс. Раптом колись доживемо до української локалізації ігор від Blizzard. 🙂

  Також запропоную декілька виправлень до тексту:

  “слідом за Ілліданом” – “услід за Ілліданом”
  “направив його силу” – “скерував його силу”
  “з під” – “з-під”
  “більш менш” – “більш-менш”
  “воїтельниця” – “войовниця”
  “підвласною” – “підвладною”
  “Недальновидний” – “недалекоглядний”
  “досягли своєї цілі” – “досягли мети”
  Ще трапляються 2 варіанти одного й того ж різними мовами: “повелителі жаху” == “Дредлорди”. Можна обрати якийсь один,  щоб читачі не плуталися в термінах.

   • SunWanderer • 04.01.2017 00:00

    І ще трохи нових пропозицій для заміни в тексті. 🙂

    “продовжувалася Третя Війна” – “тривала Третя Війна”
    “мир наступив” – “мир настав”
    “під облогою” – “в облозі”
    “послідувала” – “попрямувала”
    “своєї зруйновані батьківщини” – “своєї зруйнованої батьківщини”
    “братам ельфам” – “братам-ельфам”
    “Дорога була важка” – “Дорога була важкою”
    “піддається сильним магічним обстрілам” – “зазнає сильних магічних обстрілів”
    “з допомогою Ока Саргераса” – “за допомогою Ока Саргераса”
    “вдалося зловити Іллідана” – “вдалося спіймати Іллідана”
    “в портал слід за Ілліданом” – “в портал услід за Ілліданом”
    “Келя з його ефльмами” – “Келя з його ельфами”
    “вислідити” – “вистежити”
    “зробили генеральшею, повністю підвладною” – “зробили генералом, повністю підвладним”
    “мертців”, “мертцями” – “мерців”, “мерцями”
    “свідомість Нер’Зула та Артаса злились в одне ціле” – “свідомості Нер’Зула та Артаса утворили одне ціле”
    “мирно вживалася з людьми” – “мирно співіснувала з людьми”
    “В Майев не залишалось іншого вибору, як запросити підмоги з континенту.” – “Майев не мала іншого вибору, крім виклику підмоги з континенту.”

 • nborko18 • 17.01.2017 18:59

  Буде щось подібне по всесвіту warhammer 40000?

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 23.01.2017 20:08

   Не від мене точно

   • nborko18 • 24.01.2017 12:01

    ну зрозуміло що потрібно від людини, яка дуже добре розуміється в цьому всесвіті, ну мені було б цікаво почитати про ігри цього всесвіту

    • Іван Янковий

     Сподіваюсь що модератор не видалить пост як рекламу ворожого ресурсу 🙂 Але по всесвіту Вархамера ( і звичайного і 40000 ) є серія відосів (досі не закінчена) на плейюа. Дуже захопливе видиво , я з задоволенням подивився, хоч і не грав ніколи в жодну гру по тому всесвіту
     https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Jc69rq8qm_IjIp5wMSrZuL7PlhIYqYR

     • R@tybor
      R@tybor • 21.02.2017 18:32

      і звичайний і 40к – це один й той самий всесвіт. Просто планета “фентезійного всесвіту” відокремлена від іншого світу варп штормами.

 • Іван Янковий

  О курва. Я пропустив цю частину. Але ж блін вже лютий закінчується, де фінальна частина? 🙂