OpenHistory [Warcraft] Частина 4

warcraft___lord_of_the_clans_book_cover_by_samwisedidier-d7g3g8p

OpenHistory [Warcraft] Частина 1 – Orcs & Humans

OpenHistory [Warcraft] Частина 2 – Tides of Darkness

OpenHistory [Warcraft] Частина 3  Beyond the Dark Portal

Перед релізом Warcraft III: Reign of Chaos мала вийти ще одна гра у всесвіті Варкрафту, а саме Warcraft Adventures: Lord of the Clans у жанрі квест. Гра мала розкрити передісторію Тралла, вождя Нової Орди. Проте грі не судилося побачити світ, Blizzard скасували розробку, бо були незадоволені якістю своєї майбутньої гри. Натомість вийшов однойменний роман, який розкрив невідомі сторінки історії Азероту, показавши шлях Тралла від раба-гладіатора до лідера народу орків. У мережі можна знайти бета-версію гри, після певних шаманських ритуалів із бубном, її навіть можна було пограти.

1234Після вбивства Дуротана та його дружини Дреки найманцями Чорнорука, маленького Тралла кинули вмирати посеред сніжної пустелі Альтераку. Його підібрав Еделас Блекмур, який був командувачем концентраційних таборів для орків. Блекмур дав йому ім’я Тралл, котре перекладається як “Раб”, щоб орк завжди пам’ятав, хто він є. Тралла із самого дитинства вчили бути воїном. Як тільки Тралл підріс, його одразу ж почали виставляти на гладіаторські бої, де молодий орк загартовував свій характер, вдосконалюючи бойові навички. Попри все, Тралл був дуже мудрим орком, він подружився з дівчиною на ім’я Тарета, яка носила йому книжки, завдяки яким він пізнавав історію Азероту. Проте Тралл хотів більше дізнатися більше про свій народ, тому він наважився на втечу, а допомогла йому в цьому Тарета, яка підпалила замок, щоб відвернути увагу людей.

gromНевдовзі Тралла спіймали люди, однак його не впізнали, відправивши в одну із резервацій для орків. Там він вперше зміг поспілкуватися з іншими орками. Тралл дізнався про загін вільних орків під командуванням Громашша Хеллскріма, які далі вели партизанську війну. Тралл втік із резервації, вирушивши на пошуки Хеллскріма і його орків. При першій зустрічі Громашш прийняв Тралла не дуже радісно. Він придумав йому низку випробувань, з якими сміливий орк успішно впорався. Після цього Громашш визнав Тралла справжнім орком та став йому хорошим другом. Коли маленького Тралла знайшов Блекмур, він був завернутий у стяг свого клану. Тралл показав його Громашшу, і той впізнав герб клану Північного Вовка.

Оскільки на Тралла велось полювання, щоб не підставляти своїх побратимів, він вирішив покинути загін Громмаша, вирушивши на пошуки свого рідного клану. Під час Першої Війни клан Північного Вовка вигнали з Орди через ворожнечу вождя клану Дуротана та чорнокнижника Гул’Дана. Врешті-решт Тралл відшукав свій клан у засніжених горах Альтераку, де шамани клану визнали Тралла, як сина вождя, і почали навчати його шаманізму. Зовсім скоро духи почали розмовляти з Траллом, і він став першим шаманом із якими заговорили духи після прокляття крові Гул’Дана, що могло означати, що духи пробачили орків за їхню зраду. Невдовзі в табір клану прийшов незнайомець і спровокував Тралла на бійку, у якій молодий шаман здобув перемогу. Цим незнайомцем виявився Оргрім Думхаммер, колишній вождь Старої Орди і найкращий друг Дуротана. Огрім хотів подивитися, чого вартий син старого друга, Тралл успішно пройшов випробування Оргріма.

Thrall-Feature

Після завершення Другої Війни велика кількість орків залишилася в Азероті. Більшість із них потрапили в полон, де, позбувшись зв’язку з демонами, почали впадати у стан апатії. Однак, залишилися і вільні орки, яких Оргрім і Тралл вирішили об’єднати, створивши Нову Орду. Невдовзі до них приєднався Громашш зі своїм кланом Пісні Війни, об’єднані клани Нової Орди почали визвольну війну. Нападаючи на резервації і звільняючи полонених орків, Орда збільшувалася на очах, і вже зовсім скоро розрізнені клани апатичних орків перетворилися на могутню армію.

fVGPDyoyC1oВ одному бою Оргрім Думхаммер був смертельно поранений списом у спину, і перед смертю нарік Тралла новим вождем та подарував йому свої чорні обладунки і зброю. Першим наказом Тралла, як вождя Орди, був напад на замок Дарнхольд – місце, де орк виріс. Перед боєм Блекмур повідав Траллу, що це все частина його плану, що він сам дозволив йому втекти, і що він мав об’єднати Орду, котра мала завоювати для Блекмура трон. На кінець Блекмур кинув Траллу мішок із головою Тарети, щоб показати, що буде зі зрадниками. У гніві Тралл вбив свого колишнього господаря, звільнивши із рабства всіх орків. Після битви новоспечений вождь і шаман за сумісництвом викликав духів землі, які зруйнували замок.

Багатотисячну Орду треба було десь поселити. Тралл не хотів більше воювати, тому він відправив королю Лордерона послання, де висунув ультиматум. Тралл вимагав, щоб король надав оркам землю, де вони зможуть вільно й мирно жити, а якщо ні, то буде нова війна, де орки візьмуть собі землі силою. Король відмовився, тому Орда і Альянс почали готуватися до нової війни, і кровопролиття було б не уникнути якби уві сні до Тралла не прийшов незнайомець. Але про це в наступній частині OpenHistory.

Геймплей Warcraft Adventures: Lord of the Clans практично нічим не відрізнявся від інших ігор даного жанру. Гравець мав керувати молодим Траллом, вирішувати прості головоломки, збирати та комбінувати різні предмети для подальшого просування по сюжету гри. А також мало бути багато діалогів, де гравець міг обирати варіанти відповідей, хоч вибір був лише елюзорним.

Кінець 90-х був не найкращим часом для виходу ще одного квесту, якими тодішній ринок і так був перенасичений. Оскільки Blizzard завжди були інноваторами, вони не могли собі дозволити реліз гри, яка мало того не приносить нічого нового в жанр, так ще й має доволі потужну конкуренцію з боку LucasArts з їхніми квестами. Тому було вирішено згорнути проект, однак сюжет та історія Warcraft Adventures: Lord of the Clans залишилися каноном.

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі
 • Neleg@l
  Neleg@l • 04.07.2016 23:38

  А незнайомцем тим був Пророк з Reign of chaos… Цікава історія, яка заповнює провал між частинами саги. Чекаємо продовження)

 • Дмитро Зозуля
  Дмитро Зозуля • 05.07.2016 19:09

  Знову ж таки, читаєш і дізнаєшся більше цікавого про історію Варкрафту)
  А я думав я все знав і пам’ятав

 • Іван Янковий

  Дякую дуже. Я про цю гру ніколи навіть не чув. І дуже цікаво було дізнатись як Тралл став вождем Орди.

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 09.07.2016 17:58

   Чесно кажучи, я про цю гру дізнався буквально за декілька тижнів до написання блогу.

   • Mr.Smith
    Mr.Smith • 10.07.2016 12:05

    Звідки ви люди? =))) Як вас могла оминути така гра? =)