OpenHistory [Warcraft] Частина 3

portal-1024

OpenHistory [Warcraft] Частина 1 – Orcs & Humans

OpenHistory [Warcraft] Частина 2 – Tides of Darkness

Мабуть, ви очікували побачити в цій частині OpenHistory розповідь про Warcraft III: Reign of Chaos, але була ще одна гра, а точніше доповнення до Warcraft II, про яке теж не варто забувати, адже саме в ньому відбулися ключові події для історії Варкрафту, з’явилися персонажі, які ще зіграють свою роль у подальших частинах серії Warcraft

Після закінчення роботи над Warcraft II: Tides of Darkness, Blizzard засіли за розробку своїх інших проектів — Diablo та Starcraft. Розробку сюжетного аддону було доручено сторонній команді Cyberlore Studios. І вже за рік світ побачило доповнення Beyond the Dark Portal.

NERZHULДруга Війна закінчилася поразкою Орди, яка була вимушена відступати за Темний Портал назад до свого рідного світу Дренору. Гул’Дан був вбитий, а доля й місце знаходження вождя Оргріма Думхаммера були невідомими. Орда почала розпадатись, розрізнені клани орків під дією крові демонів знову почали воювати між собою. Можливо Орда би розпалась остаточно, якби не верховний шаман орків — Нер’Зул, який взяв владу у свої руки, ставши новим вождем Орди.

0WYKYVdisfY

Нер’Зул зібрав клани орків і знову відкрив Темний Портал, однак на тій стороні порталу орків чекала несподіванка, а саме фортеця Вартових Порожнечі, яку наказав побудувати Кадгар після того, як зруйнував портал в Азероті. Орки в ту ж мить кинулися на штурм фортеці, однак захопити її так і не вдалося. Новина про повторне відкриття порталу швидко дійшла до командування Альянсу. Оскільки на той момент Альянс був потужною воєнною машиною, було прийнято рішення зібрати армію та вирушити на Дренор, щоб перемогти орків на їхній землі та раз і на завжди покласти край загрозі з боку Орди.

BookofmedivhПоки орки намагалися пробити першу лінію оборони Азероту, Нер’Зул зібрав невеличкий елітний загін, який виконував особливе завдання свого вождя. Нер’Зул не хотів обмежуватися захопленням Азероту, він хотів захопити сотні світів. Для цього верховному шаману було потрібно низку артефактів, які його спец загін успішно знаходив та захоплював. Одним із найважливіших артефактів була книга Медіва, у яку Саргерас записував свої таємниці про інші світи та створення порталів.

портал9

Альянс швидко зібрав армію та рушив до Темного Порталу. Експедицію на Дренор очолили п’ять героїв Альянсу, які проявили себе в Першу та Другу війни проти Орди. Вступивши на рідний світ орків, було захоплено фортеці та стратегічні точки, що було неочікуваним для Орди. У той час орки, що штурмували фортецю Вартових Порожнечі, відступили назад до порталу, намертво забарикадувавши його й відрізавши шлях до дому експедиційному корпусу Альянсу, таким чином не даючи йому змогу отримати підкріплення з Азероту.

First_War_todd_lockwood_orcs_humans1Врешті-решт розвідка Альянсу доповіла, хто новий вождь Орди й що він замислив. Було вирішено кинути всі сили на ліквідацію Нер’Зула, оскільки орки без свого лідера воювати не будуть. Однак пробившись до лігва вождя Орди з величезними втратами, Альянс не знаходить ні Нер’Зула, ні його артефактів. Люди опинились у жахливій ситуації, мало того, що вони втратили велику кількість армії, так Нер’Зулу вдалося втекти, прихопивши з собою всі артефакти. Марно було чекати і підкріплення, оскільки орки тримали вхід у Дренор.

Люди почали впадати у відчай, як раптом у табір Альянсу прибув посол орків від клану Веселого Черепа, який вів війну проти іншого клану. Посол попросив допомоги в Альянса у війні з ворогами в обмін на Книгу Медіва. Експедиційний корпус Альянсу погодився на таку пропозицію, допомігши оркам знищити ворожий клан. Однак книга Нер’Зулу вже була не потрібна, оскільки він вже дізнався все, що хотів.

70983113

Не встигли люди порадіти черговій перемозі, як у небі Дренора почали спалахувати магічні вибухи. Нер’Зул почав свій ритуал із відкриття порталів в інші світи. Велика кількість порталів у Дренорі викликала магічні бурі, у наслідок яких на планеті стався потужний магічний катаклізм, який почав розривати планету на шматки. Кадгар розумів, що катаклізм на Дренорі може зачепити й Азерот, тому було прийнято рішення зачиняти Темний Портал. З допомогою книги Медіва Кадгар знищив портал, який весь цей час зв’язував Дренор і Азерот. Однак ціна, яку заплатив Кадгар за порятунок Азероту була дуже велика. Маг залишив на загниваючій планеті весь експедиційний корпус Альянсу в оточенні ворогів без можливості повернутися додому чи отримати підкріплення.

Ner'zhul_TCGНер’Зул зрозумів, що не може контролювати силу, яку він випустив, його рідній планеті настав кінець. Шаман стрибнув у перший ліпший портал, зустрівши на тій стороні того, кого найменше очікував побачити, одного з лідерів Палаючого Легіону — Кілл’Джадена. Того самого демона, якому Нер’Зул відмовив у співпраці ще до початку Першої Війни. Кілл’Джаден довгий час катував Нер’Зула, розриваючи його тіло на шматки. Коли від орка залишився лише дух, демон запропонував орку нову угоду, на яку той був вимушений погодитися. Так Нер’Зул став першим Королем Лічем, повелителем нежиті, який мав розпочати нову війну в Азероті, однак у нього був свій план…

У плані геймплею Beyond the Dark Portal не додав нічого принципово нового. Основні зміни відбулися в постановці завдань. Юніти герої почали відігравати значно вагомішу роль, а також з’являються практично в кожній місії. Герої як і раніше не мали власних спрайтів, а мали вигляд звичайних юнітів, проте їхні бойові характеристики значно збільшилися порівняно з Tides of Darkness. Також і збільшилася кількість героїв, серед яких вперше з’явився і Громашш Хеллскрім, який у наступних частинах гри зіграє дуже важливу роль. Але про це все в наступній частині OpenHistory, а якій грі вона буде присвячена, спробуйте вгадати в коментарях.

OpenHistory [Warcraft] Частина 4 – Lord of the Clans

Віталій Забусик
Віталій Забусик @Fantom | Оглядач, блогер, хардкорний геймер, генератор ідей, невиліковний оптиміст.
Коментарі
 • Віталій Забусик
  Віталій Забусик • 27.06.2016 21:06

  Чим більше лайків, тим скорше вийде продовження. Якщо публікація набере 50 лайків до неділі, наступна частина вийде вже наступного тижня.

 • vegasq • 28.06.2016 18:32

  А де наразі можно WC2 придбати? Блізи з полиць своїх прибрали.

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 28.06.2016 18:43

   Думаю можна знайти на диску, я комусь магазині. Рік тому у Львові бачив ліцензійний диск з WC II

   • Іван Янковий

    Ліцензійний чи ні – фіг його знає. У будь якому випадку без dosbox і неї вже не пограти. Втім я як раз зараз граюсь у другу частину 🙂 потроху проходжу. не кожен день звичайно, але першу кампанію за орків вже пройшов.

 • Віталій Забусик
  Віталій Забусик • 02.07.2016 18:58

  І так, 50 лайків зібрано. Наступну частину OpenHistory очікуйте вже в понеділок.