XCOM 2

retaliation

Забавки тактичного жанру в наш час не дуже популярні. Нам би зараз чогось швидшого, гарнішого, потужнішого, з крутим сюжетом, де ми боремось з терористами або спасаємо галактику. І бажано, щоб ми думали в основному про те, як швидко бігати і де взяти пушку, крутішу за варені яйця. І відволікатися хіба на картинку в роздільній здатності 4к, яка жере 6 ГБ пам’яті відеокарти на мінімальних налаштуваннях. Контроль ресурсів, покрокові битви, з яких може не вийти ваша надійна команда – так це нині не в моді. Така штука і на консолях не продасться (геймпади для стратегій – зло), та і на ПК зростає покоління “колди” і “батли”, яке, мабуть, не знає, що таке покрокові стратегії. Тому, цьогорічний успіх покрокової тактичної гри XCOM 2 можна назвати чи не чудом. Бо 88 балів на метакритику просто так не назбируються. А в чому ж вона така хороша, ми і спробуємо розібратися.

Нас чекає сиквел попередньої частини серії – Enemy unknown. Після програної землянами війни на землю успішно висадилися інопланетяни. І почали під себе підгинати весь світ. Поступово насаджувати свою ідеологію, а згодом і модифікувати людські організми, роблячи їх похожими на себе, використовуючи при цьому генну інженерію. Так що, на повному серйозі, нам потрібно буде воювати з ГМО =).

Звичайно, не всі з таким погоджуються, тому на планеті існує повстанський рух, який організовується знайомою нам організацією XCOM. Його нам і потрібно очолити та подолати інопланетних загарбників.

XCOM-2-base

Звичайно, значна частина людства перебуває у великих містах, де все контролюється космітами. Але на периферії в малозаселених районах відносно вільно. Звідти ми і почнемо боротьбу за свободу людства.

Механіка гри у більшості аспектів не змінилася. Однак, про все по порядку.

Нам у руки попадає колишній іноплатнетний корабель, який і стає пересувною повстанською базою. У ньому ми будемо досліджувати прибульців, навчати своїх воїнів, підтримувати зв’язок з повстанським рухом по всій планеті та вирішувати плани вселенського масштабу.

2889645-xcom_2__e3_screenshot_concealment

Пересуваючи нашу базу по глобусу, ми будемо виконувати різні завдання, попутно налагоджуючи повстанський рух. Адже нам потрібно не тільки людей від гніту визволити, а і за щось прожити – на одному ентузіазмі вселенську революцію не побудуєш. Тому, беручи під контроль то ту, то іншу область, ми отримуємо від неї прибуток. Але наші дії не залишаються непоміченими – косміти всіляко будуть нам заважати, зменшуючи наш вплив. А потім ще й секретний проект розпочнуть, основним завданням якого буде накриття повстанців мідним тазом.

Однак, це тільки половина гри. Інша половина – це покрокові битви з космітами. Оскільки XCOM – це не тільки командири, інженери та науковці, а ще й оперативні працівники, які вірним свинцем (і не тільки) борються з інопланетними загарбниками. Спочатку нам доступний оперативний підрозділ з чотирьох зелених новобранців, якими ми будемо керувати на полі бою. Буквально після першої битви кожен “зелений” солдат проапргейдиться до спеціалізації: рейнджер, снайпер, гренадер та спеціаліст (згодом також з’явиться можливість кліпати псі-агентів).

Самі ж бої відбуваються у покроковому режимі. Формально наші бійці можуть зробити дві дії за свій хід, як правило, кудись підійти та в когось вистрелити. Не без нюансів, бо в кожного класу є свої фішки, але в загальному формула гри не змінюється.

1449768572-xcom2-strategy-exo-suit-loadout

Гра використовує добре знайомий рушій Unreal Engine. XCOM 2 хоч і в принципі не претендує на звання найбільшої купи графонію в цьому році, однак виглядає доволі таки слабенько як для 2016 року. Звичайно , в деяких моментах гра виглядає добре, намагається показати хай-рес текстури, бліки, тіні та решту приємних речей. Але завдяки перспективі камери на них просто не звертаєш увагу. Однак, натомість ми отримаємо чудову оптимізацію та більш ніж демократичні системні вимоги. Інколи навіть справляється враження, що згодом нас чекає порт на сучасні мобільні платформи.

В результаті ми отримуємо чудову покрокову гру, яка буде цікавою максимально широкому колу гравців. Вона не така вимоглива для занурення у всесвіт, як “Герої” чи то “Цивілізація”, через що має низький поріг входу у гру. Буквально після навчальної місії ви зрозумієте більшість нюансів гри. А вже через декілька боїв сформуєте свою групу, яка краще підійде до улюбленого стиля гри. Дана гра практично для всіх і кожного. Проте, треба все ж таки любити хоч трішечки пошевелити мізками, щоб отримати задоволення від цієї гри.


Плюси: Геймплей, реіграбельність, оптимізація, легкість в освоєнні.

Мінуси:  Графічна частина .


greendioz
greendioz Визначення рекурсії полягає у рекурсії рекурсії.
Коментарі
 • Юра
  Юра • 04.03.2016 14:24

  Поза вчора пройшов XCOM EU. Я її отримав десь на халяву. І хоча я є прихильником покрокових стратегій/рпг (герої, дісайплс, цивілізація…), вона мене колись не зачепила. Але коли я побачив як на твічі всі грають XCOM 2, вирішив запустити. Бляха це одна з найкращих ігор у світі Карл (всі кажуть що EW краще але ще руки не дійшли). Супер геймплей розділений на економічний/тактичний та власне бої. В тебе є почуття до кожного солдата (і деколи навіть не позитивні), кожен з них унікальний. І ще є прекрасний режим Ironman (не можна зберігатися/завантажуватися) це та штука якої так бракує багатьом іграм.XCOM це прекрасні ігри для людей які люблять не просто проходити гру, а отримувати від неї виклик.

  • Саня Кузьменко

   Хех, я так само затупив – можна спокійно проходити спочатку EW, це просто розширена й покращена EU. Але згоден, що перший “новий ХСОМ – гра шикарна. 

  • Беркут
   Беркут • 04.03.2016 17:49

   Мабуть ти її отримав за голосування на Golden Joystick Awards як і я. Ніколи б не подумав що нахаляву можуть дати такий шедевр