Огляд UNepic – НеЕпічна пригода

Здавна побутує думка, що задроти круті в іграх, а не в реальному житті, хоч вони і мріють про пригоди… Проте потрапити у справжню пригоду судилось не кожному, за вийнятком одного братюні на ім’я…… як назвете – так і буде. До вашої уваги інді-проект UNepic, що в перекладі звучить як “НЕ епічно”.

ПРИМІТКА: Графодрочерам далі не читати! Це може привести до витікання ваших, розбалованих Crysis’ом, оченят!

Сюжет

Уявіть собі картину: «Чотири задрота, грають настільну РПГ». По-моєму це не дуже привабливо.

Вони грають, грають… потім знову грають, і тут одного з них притиснуло в туалет. Відливши, він зауважує, що більше не знаходиться в туалеті. Стіни, до яких він торкався тепер з каменя. Припустивши, що друзі-задроти підлили в напитки якогось наркотику, він освітив преміщення запальничкою, і, обійшовши кілька середньовічних пасток, натрапив на духа, який безцеремонно вселився в головного героя. Однак через те, що головний герой ні у що не вірить, злому духові не вдалось взяти під контроль його тіло. І тепер, щоб покинути плоть задрота – доведеться чекати поки той не відкине ноги. У пошуках виходу з незрозумілих підземель, дух розказує, що немає власного імені та служить володарю замку, по якому ви і бродите. Герой все більше усвідомлює, що все це не прості глюки… Отож головне завдання нашого героя зводиться до пошуків та, ймовірно, знищення того самого володаря, вияснивши що відбувається.

Графіка і звук

Оскільки це інді-гра, то графіку приходиться оцінювати не по звичних нам критеріям, хоч вона і справді непогана.

Дуже цікавий стиль і інтер’єр. Тіні і освітлення продумані і, головне, існують… Адже всю гру прийдеться бігати з запальничкою в руках (не бійтесь, зброя там теж є) і запалювати лампи, факели, світильники і тому подібні речі, щоб побачити локацію повністю. Хоч графіка простенька, в гру приємно грати, спостерігаючи за дійством в такому казковому стилі. Атмосфера гри не до кінця зрозуміла: місцями комічна, можна зустріти багато жартів (автором яких є сам гг); місцями лякає своєю таємничістю, коли попереду тільки пітьма і купа монстрів. У гру варто пограти цінувальникам інді-проектів, щоб самому оцінити всю красу.

А хто не розуміє – для того примітка вище…

Музика у грі приємна, не набридає. Якісно відтворені звуки: змах мечем, крик кажанів, звуки шматування ворогів та при його смерті звучать якось привично, близкими до серця,  і передають атмосферу гри.

Геймплей

UNepic – це платформер, отож прийдеться стрибати, бігати і лупашитись. Чотири кнопки для руху героя і одна для атаки – все просто. Присутні елементи РПГ, тому прийдеться прокачувати «левел», діставати нову екіпіровку, навіть варити зілля і т.д. Чого-чого, а зброї у грі багато. Проте проста формула типу «побігав з мечем – знайшов сокиру з більшим дамагом – бігаєш зі сокирою» тут не працює. Майже кожна зброя у грі має своє призначення та використовується по різному до різних видів ворогів, тому потрібно буде підбирати «кого чим бити»

В UNepic є 20 кнопок швидкого доступу, для яких можна призначити все, що тільки забажаєш: зброю, баночки, скілли і багато іншого.

Вердикт: Хороша гра, з досить цікавим сюжетом і простим геймплеєм для спокійного і цікавого проведення часу.

В ній є все, що зацікавить любителів РПГ. Тут величезна невідкрита карта, цікаві персонажі, їхні жарти та елемент казковості. Цікаво, що гру розбила одна людина. Отож загалом гра чудова і вартує вашої уваги та часу.

Shtepsel
Shtepsel
Коментарі
 • Oleksiy • 09.06.2012 20:45

  Цікава гра обов`язково пограю.

 • Fury • 09.06.2012 21:45

  Прекрасний огляд,продовжуй так і надалі.

 • Stanislav007 • 10.06.2012 00:09

  Як преїду додому, обовязково скачаю цю гру. А от, що до огляду: мені сподобався. Тому чекатиму ще))

 • Shtepsel
  Shtepsel • 14.06.2012 21:37

  konrad, Володя Дубильовський
  ну для таких як ви була написана ПРИМІТКА!

 • Андрій Коваль
  Bazinga • 07.07.2012 11:39

  На днях зіграв трохи. Ну просто шедевр. Графічка дуже приємна. Геймлей – дуже класний, якраз щоб приємно провести вечерок…

  А от гумор – це окрема частина гри. Розробник має ну просто ШИКАРНЕ почуття гумору, за що йому +10000000… Якби гра була в Steam/Origin – придбав би, але Valve не пропустила гру в Steam 🙁

  Steam rejects Unepic
  Ill news: Steam rejected Unepic. The only explanation Steam gave is that “the game does not fit in Steam”.

  This really shocked me because Unepic is considered one of the 10 best indie games of 2011 by some indie magazines, including the IGOY contest.
  In fact I expected from Steam something like “the game looks nice, we’d like to have it in Steam but it is too spicy and sound/graphics should be improved”.
  I hope they reconsider to accept Unepic, even if changes/improvements should be done.