Огляд Metro 2033

Двома словами
Перше й неостаннє творіння київської студії зірвало джекпот. Як від фанатів, так і від критиків. Постапокаліптичний сетінг за романом Дмитра Глуховського тільки позитивно відобразився на продажах гри.

[bq_left]
Обережно, двері зачиняються!
[/bq_left]

Наш головний герой – Артем – людина, яка ніколи не бачила життя “до метро”. Артем виріс під чорною, обплетеною щільними стосами навіки забутих товстих резинових дротів, стелею метро і ніколи не бачив справжнього сонця. А якщо б і побачив, то, напевно, не дуже б зрадів, бо тепер життєрадісна та галаслива Москва – мертве місто з новими жителями, які отримали слоняче-коняче-китову дозу радіації і трішки видозмінилися. Артем живе на станції ВДНХ – останньому прихистку людини перед лігвом “чорних” – загадкових створінь, які мають невелику фізичну, але гігантську ментальну силу. Ні, “чорні” – це не здичавілий та мутований вид афроамериканців-ізгоїв, а нова ступінь еволюції. Вони – нова загроза людському існуванню на всій площі метрополітену імені Ілліча. Артем дає обіцянку Хантеру – загадковому сталкеру – дістатися до станції “Поліс” та передати послання Мельнику.


[bq_right]Пасажири, не стійте біля дверей, проходьте далі у вагони![/bq_right]

І ось, взявши весь потрібний шмот, наш герой у якості охоронця каравану відправляється на сусідню станцію. З цього все і починається. Звичайне буденне завдання перетворюється у нічне жахіття… Під час атаки монстрів Артем відкриває у собі імунітет до ментальної загрози, тому він стає новим героєм. Ні, не метро. Стає героем серед кількох людей, які завдячують йому життям. Проте “Велике завжди починається з малого…”© Прометей.

Графа взагалі чотка!
Моторчик київської студії з початку показував себе з паганої сторони – на Е3 2009, під час презентації гри, остання вмудрилася жахливо фризити та вилітати, хоча обслуговуючий її комп’ютер мав мега-потужний процесор і7 та одну з топових на той час відеокарт. Проте після кількох місяців праці кияни оптимізували рушій настільки, що гра на середніх відеокартах частотою 512 мб та з двоядерним процесором почувала себе комфортно. Однак тільки на середніх параметрах. Графіка для 2010 року відмінна, претензій бути не може.

This is ВДНХ!

Артем, який не вперше взяв у руки зброю, на диво впевнено почувається у лабіринтах московської підземки, доволі прицільно всаджує свинцеві кульки у лоби та інші частини тіл потворних монстрів, лякаючи пацюків та вивчаючи нові слова з лексикону станцій та їх мешканців.
Основна валюта у грі – кулі. На них можна придбати увесь асортимент гри – боєприпаси, зброю, медкіти. Лут, доречі, можна як знімати з трупів, так і купувати за шкуродерну ціну на попутніх станціях.
У грі треба вміти збирати лут, оскільки його кількість та якість залежить від вашого скілу гри в шутери та, звичайно, від обраного на початку гри рівня складності.
Найбільша і найвдаліша локація – тунелі. Не дарма ж гра саме про метро. Тут присутня атмосфера. Закинуті, закривавлені, засмічені стіни, бруднюща підлога та навіки забуті посеред тунелю поїзди справляють враження справжнього морального задоволення.

[bq_left]Поїзд далі не їде, звільніть будь-ласка вагони![/bq_left]

Метро 2033 – це прорив в українському ігробудуванні. Вона на кілька голів вища за своїх земляків. Кияни – ліниві, проте тямущі хлопці, які вже дуже скоро представлять нам продовження гри під назвою Metro : Last Light, сюжет якого буде йти вже не по книзі Глуховського, а по задуму сценариста 4А Games.

Оцінка автора
Графіка – 9/10 (Все таки Heavy Rain вийшов у 2009)
Сюжет – 10/10
Реалізація – 8/10 (Багато книжкових моментів не реалізовані) (Парк Перемоги)
Геймплей – 9/10 Гра дуже швидко закінчується
Оцінка сайту – 9/10
DEMON_0000, www.opengamer.com.ua

Щоб переглянути коротенький ТролОгляд від HubbaBubba, вам сюди.

DEMON_0000
DEMON_0000 Hate hate hate
Коментарі
 • Toxot_UA
  Toxot_UA • 15.06.2012 14:57

  Гра супер, мені дуже сподобалась

 • Stanislav007 • 15.06.2012 16:18

  Мені теж гра сподобалась)) Дуже чекаю другу частину!

 • GREK • 15.06.2012 16:43

  а мені гра не сподобалась, огляд норм, але я підтримую оцінку HubbaBubba

 • AKELLA • 16.06.2012 00:02

  Переоцінено, інфа 124%. Графіка не заслуговує 9, а про ї оптимізацію годі й говорити. Сюжет аж ніяк не 10. Якщо ти не цікавився всесвітом метро, то сюжет ледь дотягне до вісімки (всеж таки оцінюємо гру, а не книгу). Геймплей так само не витягує гру на рівень ААА шутеру. Тож більше сімки, хай з половиною я б не ставив. Звичайно, імхо.

  • greendioz
   greendioz • 16.06.2012 13:37

   Ну хз. Гра має атмосферу, а цим не кожен продукт може похвалитися. Тут прикол в тому, що окремо компоненти не дотягуються до високого класу, а разом – доволі таки достойно.

 • greendioz
  greendioz • 16.06.2012 13:34

  Оскільки попередній мій комент видалили, напишу мягко
  1. Автор не розібрався у сюжеті, тому у огляді абсурд, що не відповідає, а ні грі, а ні книжці, а ні матеріалу на вікі.
  2. Автор, якщо вже торкаєшся графічної частини, то опиши її нормально. Згадай про рушій, згадай про те що він один з перших нормально підтримував 11 дірект, про глюки в оптимізації, аж до пізніх версій.

  • DEMON_0000

   Автор розібрався в сюжеті, т.я. книжку прочитав 3 рази, гру пройшов стільки ж.
   Про глюки нічого не зможу сказати – не помітив взагалі, навіть фризів не було.
   Всі оцінки було наведено для 2010 року, зараз оцінка значно нижча.

 • Графіка (якщо не враховувати людей) на всі 10, на максимальних настройках звісно (Деякі скріни взагалі як реальні фотки виглядають ))
  На половині локацій можна 2ма способами проходити + 2 кінцівки, тому геймплей твердих 9.
  Сюжет значно глибший ніж у багатьох лінійних шутерах, хоча це скоріш заслуга Дмитра Глуховського.
  Атмосфера однозначно 10, як і в першому сталкері.
  Недоліки: надто обмежені локації, лінійність(більше б свободи), перші версії гри були страшно неоптимізовані.
  Погоджуюсь з авторами 9\10 стабільно.

 • Gosha990_o • 27.06.2012 18:18

  прочитав неодну книгу метро2033.гра звичайно набагато скорочена.але передала досить добре всю атмосферу апокаліптичного світу))))

 • Froyo • 11.09.2012 18:11

  Гра чудова,класна атмосфера і так далі.Але не дай вам бог грати у метро з англійською локалізіцією

 • Veseluy • 19.11.2012 20:57

  Гра супер добре порозважався над упирями !!!Стабільний троль ульман XD