Assassin’s Creed 3

 З чого все починалося

200

У 2007 році компанія Ubsisoft випустила гру, в якій гармонійно поєдналися реальні історичні події, вигадки, паркур, інноваційна бойова система, фантастика та симпатична картинка, однак з першої спроби завоювати велику аудиторію компанії не вдалося. Історія виявилась достатньо заплутаною, а тому й відлякувала багатьох гравців. Головним персонажем у грі виступає Дезмонд Майзл, нащадок Ассасинів, якого викрали та утримують тамплієри з організації Абстерго, які у свою чергу залишилися столітніми ворогами креда. Сучасні Хрестоносці за допомогою спеціального пристрою для відновлення інформації з генетичного коду під назвою Анімус намагалися вивідати з памяті Дезмонда місцезнаходження Яблука Едему. Анімус занурює Дезмонда в події минулого і дає можливість побувати у шкурі його предків. Перший з них був Альтаір ібн Ла-Ахад, який вбив свого вчителля-зрадника та заховав святе яблоко.

Згодом Дезмонду вдається втекти від лап Тамплієрів та продовжувати пошуки яблука в Анімусі союзників – сучасних Асасинів. Цього разу Майлз відправляється в Італію, епохи ренесансу, втілившись у Ецио Аудіторе – аристократа, який після несправедливого смертного вироку батьку та двом братам, став жити однією лише помстою.

Історія отримала своє продовження в двох самостійних доповненнях. З кожним разом розширювались можливості головного героя, на зміну одним історичним подіям та особистостям приходили інші. Гра затягувала, історія захоплювала, а дорогоцінний реальний час пропадав.

Assasin Creed 3

11

З виходом 3 частини ігрова тематика значних змін не зазнала. Все та ж історія про боротьбу за владу між Ассасинами та Тамплієрами, піддослідний кролик Дезмонд і незмінна команда. Однак не будемо забігати наперед, бо новацій у грі таки багато.

Сюжет

Головним героєм цього разу став Конор – індіанець, якому набрид постійний атмосферний тиск і він спустився з гір. До боротьби Конора наштовхнув терор Англійців над його поселенням. Одного дня йому являється представниця колись вимерлої раси із Предтеч і надає інформацію, яка назавжди змінить все його життя. Загалом історія Конора охоплює близько 20 років і показана від самого дитинства до входження в братство.

9

За всю гру прийдеться зіграти в ролі батька Конора, Дезмонда в нашому часі, і самого Конора в дитинстві, юності, та цілком сформованого вбивці.

Детальніше розказувати про сценарій не будемо, оскільки навіть найменші деталі можуть зруйнувати весь інтерес при проходженні. Сама ж кампанія надзвичайно довга. Якщо проходити лише основні місії, то це займе близько 20 годин, стільки ж часу може піти і на виконання додаткових завдань. Загалом прийдеться витратити більше доби і закапувати Візином очі, якщо ви задрот, або ж місяць для простого смертного геймера-любителя, який не знає як грати в Сапера.

Графіка

Розробники свого слова дотримались. Графічне ядро Assassin’s Creed 3 справді видає чудову, оновлену картинку. На зміну різким рисам прийшли плавні лінії, текстури стали об’ємнішими,  а світ  набагато правдоподібнішим. Не підкачала і анімація персонажів.

10

Гра не потребує високих системних вимог і без проблем працюватиме на максимальних  налаштуваннях навіть на бабусиній рахівниці.

Сніг, яким періодично вкривається вся територія, відповідає своєму реальному аналогу. Звуки нагадають давні зими в українських містах, коли щоб пройти приходилось їсти сніг, який висотою сягав поясу випадкового мандрівника. На снігу залишаються сліди, які в залежності від території змінюють свою глибину. Це потрібно бачити!

Ігровий процес

Сірі будні вбивці, на кшталт монотонних бризок крові та трощення ребер розробники розбавили полюваннями, розбудовою свого маєтку, морськими боями та величезною кількістю додаткових завдань.

Полювання працюють за системою Cabellas Dangerous Hunt. В нас є пастки і… зброя.

6

В більшості випадків приходиться підкрадатись до дичі, націлювати лук і одним пострілом валити на землю свою здобич. Правда, бувають випадки, коли тварини, такі як вовки, ведмеді чи чупакабри готові роздерти вас на шматки. Тут на допомогу приходить SlowMO, та QTE. Трофеї, зібрані з туш, можна продавати. Іншого застосування у грі для них немає. До речі, домашніх тварин, таких як корови, свині чи коні зарізати не вдасться. Тому не намагайтесь нагодувати Конора беконом, бастурмою чи салямі.

Наш вчитель, точніше ассасін-старпер, доживав віку у старому, напівзруйнованому маєтку, допоки одного дня в його двері не постукав Конор. Після завершення навчання дідуган віддає нам своє розпорядження.

Цікаво, що знайдені чи врятовані в диких місцях люди стають свійськими і переселяються на нашу територію, хочете ви цього чи ні. Проти скриптів не попреш. Кожен з них має спеціалізацію. Це дозволяє створювати різного роду предмети, необхідні для виживання. Також з маєтку можна займатись торгами. При цьому приходиться враховувати ризики при перевезенні, так як на караван можуть напасти, та податок, який в більшості випадків нічим не відрізняється від пограбування.

Нам щастя нам також дозволено грабувати каравани, не свої звичайно. Однак все зводиться до ліквідації ворожих солдат та збору грошей.

1

Морські бої реалізовані на порядок краще за тих же Корсарів. Виглядають вони ефектно та доволі достовірно. Під час шторму приходиться регулювати паруси, щоб боковий вітер не відкинув корабель на скелі, в штиль – шукати попутного вітру. Якщо вважати морські бої додатком до ігрового процесу, то вони реалізовані бездоганно. Гра не покликана стати конкурентом Sid Meers Pirates, але за побудовою геймплею може з ним потягатись. Корабель в нас один і його  можна апгрейдити. Таким чином під кінець гри можна прокачати своє корито  до подоби Чорної Перлини Джека Горобця. Тобто, Капітана Джека Горобця, звісно ж.

300

Другорядних завдань дуже багато. Бійцівські клуби, листоноші, крадіжки, диверсії – це не повний список всіх можливих варіантів. Більшість з них продумані не гірше за основну частину. Звісно якщо спробувати пройти один лише бійцівський клуб за один захід на кілька годин то це набридне. Гра дозовано чергує полювання, морські бої, торгівлю, виконання завдань, грабунок караваннів і так далі. Тільки так можна отримати справжнє задоволення від Америки періоду громадянської війни.

Високі будівлі відсутні. Паркур у грі відійшов на друге місце. Зате тепер Ассасін поводиться більш правдоподібно.

400

Бойову систему теж змінили. Тепер нам дозволено одночасно використовувати два види зброї. Так, наприклад, однією можна контратакувати а іншою наносити удари.

Тепер не вийде затиснути блок і чекати коли на вас нападе ворог, як це було у попередніх частинах серії. Для цього розроби призначили окрему кнопку контратаки на клавіатурі.

Вороги стали сильнішими та розумнішими. В них з’явилися мушкети, які порохом не припадають, не в прямому, а переносному значенні. Від пострілів можна ухилитись, або ж прикритись тілом ворога. Класично Assassin’s Creed 3 можна пройти не використавши іншої зброї, окрім прихованого кинджалу  Але кому це цікаво? Томагавк –  родова зброя племені Конора, дозволяє витворяти такі викрутаси, що інколи забуваєш, що ти професійний вбивця а не м’ясник на базарі. Тепер противники можуть нападати по-двоє та більше. Звісно, для нас це не проблема… як і все інше… одна клавіша.

8

Більшість нововведень задіяні тільки в так званих  Диких локаціях.  У містах же все по старому, якщо не рахувати можливості залізти в одне вікно а вилізти з іншого. Розроби заявляли, що кожен віртуальний житель буде  вести себе як в реальному житті. Тобто займатиметься справами, а не стоятиме як вкопаний на одну місці чи буде намотувати круги навколо будинку. Доволі сумнівно, що комусь закортить це перевірити.

У грі немає такого поняття, як рівень складності. Ви самі обираєте його або відмовою від додаткових умов (жодного разу не торкнутись землі, вбити 5 ворогів вогнепальною зброєю), або їх виконанням, тим самим прямуючи до повної синхронізації.

Про  багатогранність гри можна писати окрему книгу. В якісь мірі, тут присутнє все найкраще з кожної гри серії. А так як тут можна навіть погладити вівцю, гра заслуговує найвищих балів від жителів далекого кавказу.

Так-так. В Asssasin Creed 3 нікуди не подівся мультиплеєр. Але це вже зовсім інша історія.

Недоліки

На жаль версія для ПК вийшла такою ж сирою і забагованою як і для консолей. Тут часто просідає ФПС, особливо у  містах чи локаціях з великою кількістю об’єктів.  Все це відбувається через те, що гра не може правильно розпізнати параметри вашої системи. Лікується це запуском синглу через мультиплеєр. Усі коні у грі, які є основним засобом пересування, при великих відстанях мають властивість телепортуватись. Інколи можна застрягти в текстурах, або ж через них провалитись.

Assassins-Creed-3-Glitch-Header1 copy

НПС мають властивість раптово зникати разом із всією дружньою компанією. Тобто деякі локації стають абсолютно порожніми (якщо не враховувати неживі предмети). Їдучи верхом на коні, одяг головного героя зростається з жеребцем. З виходом першого патчу багато багів пофіксили, проте ФПС так і залишився основною проблемою.

Висновок

7

Assassin’s Creed 3 – це спроба розробників перш за все змінити сетинг гри і знайти нових геймерів для і без того немалої аудиторії. Деякі елементи у грі спростили а деякі вдосконалили та ускладнили. Це все ж та ж гра про віртуозних вбивць, які виконують кожне своє завдання так, щоб не порушувати Кредо, про яке нам стало відомо ще з часів Альтаїра. Кожна нова фішка від творців вдало вписується і не здається зайвою. А головне, що ви самі обираєте, чим стане творіння Ubisoft. Інтерактивним фільмом чи чимось ще цікавішим.

Assasin Creed 3 варта того щоб витрати на неї 30 годин.  Такі ігри виходять не часто, тому ними треба насолоджуватись, а не пробігати, так би мовити, на скору руку, іф ю ноу вот ай мін.

 Відеоогляд

Приєднуйтесь до Братюнь, підписуйтесь на YouTube-канал та паблік vKontakte, щоб бути у курсі ігрових подій.

Текст:

Moris Brother

Редактор:
HubaBuba

Голос:
HubaBuba

Монтаж:
AvengeRofDevil

Музика:
Audiomachine — Lachrimae
Lorne Balfe — Main Theme (Assassins Creed 3)
Jesper Kyd – Ezio’s Family
The Glitch Mob — We Can Make The World Stop
Woodkid — Iron (OST Assassin’s Creed Revelations)

HubaBuba
HubaBuba Засновник, організатор, головний редактор, монтажер, відеодизайнер, диктор, оптиміст, біхевіорист, раціональний скептик, реаліст, люблю перекладені вафлі.
Коментарі
 • Rikudo • 06.12.2012 18:04

  Невже в когось ця найгірше оптимізована гра з часів GTA 4 літає на максах?

 • Rikudo • 06.12.2012 18:07

  Пардон…
  поставив комент не додивившись.

 • Nestandart • 06.12.2012 18:40

  Гра, як на мене, справді трохи не дотягує для повноцінної частини, порівнюючи її з двома попередніми частнами. Дуже багато багів ( чо просто я граю не стандартно і не посюжету?), вдодаток графіка трохи підводить.

 • Stas • 06.12.2012 18:49

  Крутий огляд. Навіть трохи поржав. 5+

 • Nestandart • 06.12.2012 19:24

  Але підтримую думку, що огляд суперовий)

 • Oleg Titov • 07.12.2012 11:37

  Цікавий та дотепний огляд. Приємне озвучування та якісний монтаж. Дякую))

 • Дядя вася • 04.01.2015 21:50

  Дуууууууже класно :))

 • […] суміш розслідувань з Unity із завданнями авантюристів з Assassin’s Creed III. У місіях банд гравцеві треба виконати кілька завдань, […]