Огляд Ace Combat: Assault Horizon by Moris Brother

acahlogo

Дивні речі творяться на PC, зокрема в жанрі “авіасимулятор”. Є декілька якісних франшиз, та й ті скоро відправляться в забуття. Все тому, що геймер нашого часу надає перевагу іграм типу “Press x to win”, а різного роду Lock On, IL 2, Microsoft flight simulator, в яких для того, щоб злетіти потрібно запиcати всі необхідні комбінації клавіш на окремому листку – непотрібні. Є, звісно, гурмани, справжні цінителі хардкору, але ми з вами знаємо, що гроші заробляться на казуалах.

Ace_Combat_Assault_Horizon_002Декілька років тому Ubisoft випустила на PC цікаву авіа аркаду під назвою HAWX, в якій для керування винищувачем вистачало і безіменного пальця на нозі. Пройшов час…вийшла наступна частина. Додали декілька нових можливостей, але старі болячки, такі як примітивний сценарій та занадто просте управління, залишились, тим самим багато кого розчарувавши. Серія не нажила собі фанатів і в гордій самотності чекала свого кінця.

Проте сьогодні мова піде не про Ubisoft з її сміливим експерементом. Сьогоднішя рецензія присвячена авіаркаді від майстрів своєї справи з Project Aces. Попередні частини серії полонили консольний ринок. Сьогодні ж ви дізнаєтесь про гру, яка розжилася мільйонами фанатів, а для всіх власників коробок стала чимось на зразок God of War, Halo, Gear of War, Mortal Kombat…і т.д . Мова піде про….

Ace Combat: Assault Horizon

Перша година….

З перших геймплейних кадрів авіаркада шокуватиме. Насамперед своїм маштабом та можливостями. Якщо окреслити гру кількома словами, то це – “Burnout на літаках”. При попадані ракети камера обирає найкращий ракурс, щоб показати як з противника відлітають куски металу чи розривається на частини корпус літака. Система пошкоджень літаків зроблена досить якісно, хоч це і не дивно, зважаючи на те, що це одна з головних особливостей серії ігор Ace Combat.

З’явилась нова фіча, якої не було в попередніх частинах – режим DogFight.
Щоб його активувати, потрібно впіймати на приціл ворожого металевого птаха – нажати кнопку “C” і за допомогою клавіш керування старатися втримати супостата у межах кола огляду. При небезпечно низькому польоті ваш літак самостійно оминатиме всі перешкоди, такі як будинки, труби та інші наземні об’єкти.

У грі присутні контратаки, які може проводити як гравець так і вороги. Все це, знову ж таки, влаштовується за допомогою вчасно натиснутої “C”.

Тепер стосовно завдань. Їх тут сила силенна. В одних ми пілот винищувача, в інших – вертольота. Виконуємо роль бомбардувальника для прикриття піхоти, або ж просто кулеметника при “дезинфекції” сектору. Обирати ким грати в наступній місії, нажаль, не можливо, так як це диктовано сюжетом гри.

Ace Combat: Assault Horizon дуже красива гра в плані графічного оформлення, але тільки якщо це стосується місій на винищувачах. В інших місіях з цим проблеми.

Коли летиш над хмарами, під вами стеляться, здавалося б, безмежні простори, і раптово вас піймали на приціл, то якось не зважаєш на це, оскільки можна все владнати за допомогою….

Ctrl+F4

Тут дуже довгі, навіть затягнуті місії, в яких все зводиться до тотального винищення противників, які бігають по землі чи літають з нами в небі. Одна місія триває приблизно 15-20 хвилин. В епізодах з винищувачами ситуація взагалі дуже сумна. В більшості випадків все зводиться до захвату противника на приціл, зближення та перехід в режим DogFight. Перші п’ять хвилин буде цікаво, проте, перелопативши всі можливі варіанти, починає ставати нудно.

Вороги наділенні всіма доступними нам можливостями, проте через свій препоганий інтелект мало що з цього використовують. В 90% випадків у вас випустять ракету, яка з великою ймовірністю не влучить. Це настільки часте явище, що слово “Місл” вже через пів години гри провокуватиме у вас нервові розлади.

Присутні боси, які, хоч і не дуже, та все ж розумніші від своїх підлеглих. Бої з ними є найцікавішими завданнями у грі, хоча б тому, що ворог може викидати вам сюрпризи.

Ace-Combat-Assault-Horizon-dévoile-quelques-modèlesВ місіях на гвинтокрилах диву дивуєшся наскільки погані текстури, вибухи та будівлі. Помітно, що в розробників не виникало бажання подражнити власників PC чимось гарненьким, тому вони просто портували графооон з приставок.

Як, ймовірно, помітили читачі OpenGamer, дьоготь в меді присутній, зокрема завдяки неможливості змінити управління, яке, як і в інших консольних портів, не хвалиться дружелюбністю та й графічні налаштування коректуванню не піддаються.

Навіть про сюжет: Є росіяни, хороші америкоси, повстанці, ядерна зброя і все це в недалекому 2015 році. Цього достатньо для анотації всієї історії.

Паті….

[bq_right]Якщо вас цікавить більше мультиплеєр, то можете сміливо купувати гру[/bq_right]

Мультиплеєр – це найсильніша сторона Assault Horizon, де можна зійтись в бою з друзями, а також на пару пройти декілька місій. На відміну від ботів, живі гравці активно використовують всі нові фішки повітряних бляшанок. Приходиться думати, вчасно реагувати на події та динамічно змінювати тактику. В один момент ви запускаєте у свого OpenBro самонавідні ракети з декількома сотнями патронів з кулемету, а в другий він робить контратаку, міняючись з вами ролями. Мультиплеєр даної аркади якраз і тримається на динамічні зміні ролей при ведені повітряних боїв.

Ace_Combat_Assault_Horizon-(6)

Висновки:

Ace Combat: Assault Horizon – це оригінальна та вчомусь неповторна авіаркада. В ній є сильні сторони, проте промахи допущені розробниками залишають на грі відбиток другосортності, що відчутно при проходженні.

Якщо вас цікавить більше мультиплеєр, то сміливо купуйте гру. Він нього справді можна отримати багато фану та приємних вражень, граючи з друзями. В іншому випадку побережіть свої гроші на інші ігрові релізи, які незабаром принесе з собою весна.

P.S.: Не вірте трейлеру, в ньому показана зовсім інша гра, порівняно з якою, Assault Horizon можна назвати трешаком.

Системні вимоги:

– Операційна система: Microsoft Windows XP / Vista / 7/8
– Процесор: Intel Core 2 Duo 1.8 Ггц / ADM Athlon X2 2.4 ГГц
– Оперативна пам’ять: 2 Гб
– Відеокарта: Nvidia GeForce 8800GT / ATI radeon HD 3850
– Звукова карта: Будь, сумісна з Windows
– Вільне місце на жорсткому диску: 12 Гб

Moris Brother
Коментарі