Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Навіть глухий хоч раз чув про мангу Naruto. Так ось ця сама манга, по якій зняли дуже популярне аніме, підійшла до свого завершення. Такому ж прикладу вирішили послідувати і творці серії ігор Ultimate Ninja Storm. Розробники обіцяли, що остання частина буде кращою з серії. Подивимося, чи вийшло у них виконати свою обіцянку.

image

Сама гра стартує з того моменту, де і закінчилася попередня. Варто нагадати, що раніше сценаристи дозволили собі кілька серйозних відхилень від першоджерела, що істотно змінило сценарій.

У заключній частині автори вирішили не дозволяти собі чогось подібного і з максимальною точністю підійшли до написання сценарію. Після цих рядків повинен стати ясним той факт, що новачкам тут робити абсолютно нічого. Звичайно ж, розробники спробували розповісти гравцям всю передісторію конфлікту – від першого покоління шинобі і аж до подій, які привели до останньої битви Альянсу ніндзя. Творці дуже грамотно вплели в це все історію про дитинство Какаші, походження Обіто і його зв’язок з Мадарою, який і вигадав план створення «ідеального світу». Але врахуйте, що якщо жодне з імен перелічених вище вам не знайоме, то всі зусилля творців гри пішли на смітник. Та й як тут щось пояснювати, якщо Naruto – це історія довжиною в 700 частин. І для того, щоб розуміти всю сюжетну суть NUNS 4, вам все ж доведеться з нею ознайомиться. Хоча б на рівні вікіпедії.

420151222064202

У цій частині розробники істотно змінили сюжетну подачу. Раніше різні бійки були розбавлені різними мирними епізодами, а це, природно, не йшло грі на користь. А все через те, що вони були надзвичайно нудними. Найчастіше завдання зводилися до банальної подорожі з точки А в точку В і назад. Попутно можна було поспілкуватися з різними місцевими мешканцями і відвідати магазини. Іноді абсурдність ситуації доходила до того, що між роликами потрібно було зробити всього лише кілька кроків. Але тепер всього цього немає. Сюжет відтепер подається розділами, які розбиті на паралельні гілки. І перейти до наступного ви зможете лише після того, як пройдете обидві з них.

Будь-яка з частин являє собою набір анімованих зображень, на зміну яким приходять різноманітні бої. В результаті ми отримуємо приблизно такий рівень: слухаємо сюжетний діалог, розкидаємо купку негідників, знову слухаємо діалог, боремося з небезпечним супротивником і дивимося на свої результати. Звичайно, звучить не особливо цікаво. Але варто врахувати той факт, що в NUNS 4 події розвиваються настільки швидко, що занудьгувати просто не встигаєш. До того ж, розробники славляться тим, що можуть зробити круту постановку в стилі епічних японських сцен. В манзі всі персонажі досягли піку своєї сили, і це розробники успішно продемонстрували в своїй грі. На екрані ви будете бачити справжнє божевілля: земля здригається і розколюється, б’ються величезні чудовиська, ви в одній особі знищуєте сотню, а то й більше ворогів. І це лише найбільш безневинні приклади. І все це супроводжується пафосом і криками, які так властиві аніме. І це все при тому, що картинка з екрану ні на секунду не перетворюється в купу пікселів. У будь-який момент гру можна буде поставити на паузу і милуватися прекрасними пейзажами, скріншоти яких так і просяться на робочий стіл.

199df4ee-b56b-44f9-930c-7cbc3cb1932a

Бойова система даної серії завжди відрізнялася від інших ігор. Незважаючи на те, що всі баталії відбуваються в тривимірному форматі – це все одно звичайний файтинг. Вороги бігають колами один навпроти одного, стрибають один на одного, роблять по парі ударів і відстрибують назад. Цикл цих дій буде повторюватися до тих пір, поки хтось не помилиться і не пропустить удар, за яким послідує швидка низка інших. Якщо не вдаватися в деталі, то можна сказати, що боївка дуже проста, якщо не примітивна. За удар відповідає лише одна кнопка, а великої кількості комбо немає. При натисканні певної комбінації клавіш і з повною шкалою чакри можна зробити особливу, дуже сильну атаку, яка буде унікальною для кожного персонажа. Ну і, звичайно ж, присутні класичні елементи на зразок стрибка, блоку, відскоку і допоміжних предметів. Але чим довше ви будете грати в Ultimate Ninja Storm 4 – тим більше різних дрібниць ви виявите.

c7e083b8-c1f0-4dd2-9432-6abe7c959473

У Ultimate Ninja Storm 4 вашим головним союзником для перемоги стане час. Для того, щоб добре освоїти того чи іншого персонажа, потрібно знати його таймінги: коли варто поставити блок, коли стрибнути до ворога, сподіваючись на свою силу, і коли варто прокастувати особливе вміння. Якщо зробити щось не в той час, то ви ризикуєте підписати собі вирок на поразку. Так, тут все серйозно. За один маленький прорахунок ви можете втратити більшу частину стовпа здоров’я. Але удари супротивника можна повністю ігнорувати за допомогою підміни – важливої фішки гри. Обмежену кількість разів можна уникнути удару, перемістившись ворогові за спину, тим самим отримавши можливість для свого нападу. Але не варто витрачати їх просто так. Деякі удари краще пропустити, щоб залишити цю можливість для втечі від страшніших технік. Ще одна принада Ultimate Ninja Storm 4 в тому, що гра буде однаково видовищною навіть не дивлячись на те, хто натискає кнопки – новачок або досвідчений гравець. Сюжетну частину можна пройти навіть не будучи особливо крутим гравцем і на екрані все одно буде позамежна кількість крутих спецефектів. Єдине, що засмучує – штучний інтелект супротивника. Комп’ютерні болванчики мало що можуть протиставити навіть новачкові, а вже досвідчений гравець буде клацати їх як насіння.

NARUTO-SHIPPUDEN-Ultimate-Ninja-STORM-4-скриншот5-из-игры

Після повного проходження, або ж замість нього, можна піти проходити інші випробування. Наприклад, той самий вільний для дослідження світ не був повністю вирізаний з гри. Його перенесли в окремий режим під назвою «Пригода». Подорожуючи по ньому, можна блукати по селу і його околицях, виконувати побічні квести і милуватися прекрасними пейзажами. Варто зауважити, що Ultimate Ninja Storm 4 виглядає дуже і дуже круто: тут не буде ніякого блюру. Тільки чітка картинка, якісні спецефекти і шикарно пророблений світ. Але більшість все ж піде підкорювати окремі бої. Тут гравець може вибирати те, що його душа забажає: один на один, три на три, до певного числа виграшів, бої на виживання і т.д. Бійців для гри – безліч, і кожен з них буде знайомий фанатам аніме. Але, на жаль, при такій великій кількості персонажів зробити якісний баланс героїв дуже складно. Тому, деякі з них дуже вже відрізняються за силою як в одну, так і в іншу сторону. Рекомендую навчитись грати персонажами накшталт Мадари і йти «розривати» супротивників в мережі.

maxresdefault

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 – це саме та гра по аніме Naruto, яку всі так довго чекали. Тут немає зайвих деталей. Тільки драйв, спецефекти і боївка в якихось позамежних кількостях. Проблема полягає лише в тому, що гру по аніме оцінить далеко не кожен європейський геймер.


Плюси: виразний сюжет, багато персонажів, відмінна бойова система, красивий візуальний ряд, тонна спецефектів.

Мінуси: дисбалансні герої, поганий штучний інтелект.


Євгеній Руденко
Євгеній Руденко Просто геймер. :)
Коментарі