Mass Effect Andromeda – розбір польотів

До виходу нової частини космічної саги під назвою Mass Effect Andromeda залишилося не так багато часу, однак інформації про гру досі як кіт наплакав. Пара трейлерів та десяток скріншотів – все, що в нас є на даний момент. Чи не все? Давайте розбиратися.

large-img-11

Перша згадка про продовження оригінальної трилогії Mass Effect була оприлюднена влітку 2014 року на ігровій виставці E3. Жодного геймплею чи навіть натяку на нього ми, звісно ж, не побачили, однак було представлено декілька відеокадрів з нової гри з перервою на пафосні розповіді від розробників. Давайте згадаємо, як це було:

Нічого особливого, окрім згадки про дослідження нових космічних широт та ледь не безмежну свободу дій. На цьому все і закінчилося для чотирнадцятого року. Мовчання тривало рівно рік – на Е3 2015 глядачам презентували анонс-трейлер нової гри. Саме на цій презентації вперше було згадано найменування нового проекту без жодної нумерації – нова гра отримала горде ім’я Андромеда.

Якщо вдаватися в подробиці міфології древніх греків, Андромеда була дочкою царів Ефіопії Кефея та Кассіопеї. Однак греки були доволі оригінальним народом, тож надзвичайно красиву Андромеду після смерті Афіна перетворила на сузір’я. Як згодом з’ясувалося, Андромеда це не лише сузір’я але й ціла галактика, яка має безпесореднє відношення до нашої теми.

Новий трейлер в стилі sci-fi вестерну показав гравцям персонажа в костюмі N7, який обирає планету і тоді висаджується на ній разом з усіма улюбленим (або ні) позашляховиком Мако. Тут же відбувається сутичка з невідомими істотами з використанням уні-інструменту з попередніх частин гри. Трейлер виглядає справді чудово та апелює до ностальгії за передніми іграми серії безліччю деталей, однак майже нічого не розказує про саму гру, окрім натяку на дослідження нової, вище названої галактики.

Це означає, що ані Цитаделі, ані інших відомих об’єктів в грі не буде, а якщо вони там і будуть, то лише епізодично, адже вся увага присвячена новому всесвіту.

Але основне питання, яке ставили перед собою фанати ігрового світу – чи буде в грі, чорт забирай, командор Шепард? -залишилося без відповіді. На щастя, відповідь прийшла через декілька місяців 7 листопада 2015 року (November 7 – N7 Day).

Трейлер складається з історичних відео підкрення космосу, які повільно переходять в комп’ютерну графіку та презентують нам космічну станцію-корабель, який, судячи з усього, повинен відправитися на пошуку нового дому для землян і, можливо, інших рас в новій галактиці. Відео коментує знайомий жіночий голос командора Шепарда, який відкрито натякає на те, що “де б ви не були, ми завжди будемо з вами”, що, де-факто, означає повністю протилежне – командора Шепарда в експедиції, а отже і в новій грі, не буде. Ось так.

Наступне відео прийшло в мережу з EA Play 2016. Воно дещо схоже на попереднє та подає всю гру під соусом дослідження нової галактики в якості Нью Хоум Фор Хюменіті, етсетера-етсетера, але в компанії крогана та азарі. Єдина відмінність – майже весь відеоряд складається з кадрів гри. Також в цьому відео вперше з’являється корабель, який нереально схожий на стару-добру Нормандію, що викликає змішані почуття. З одного боку ностальгія, з іншого – надто багато повторень, як на нову гру.

Але найбільше інформації принесло фанатам наступне та передостаннє, на момент написання публікації, відео. Відео, яке вперше показує геймплей, хоч і без інтерфейсу, зате з хорошим графоном та в 4к.

Саме це відео підтверджує деякі чутки про те, що гра розробляється на Frostbite Engine а також про те, що головним героєм буде Райдер, який, за канонами жанру, може бути як жінкою так і чоловіком. Сюжет гри пояснює це існуванням двох близнюків різної статі, які будуть присутні в грі не залежно від статі, яку ви оберете – інший брат/сестра супроводжуватимуть вас в подорожі Андромедою. Це відео найдовше та найінформативніше з усіх ісунуючих на даний момент.

Між іншим, даний геймплей було записано на PS Neo, а події відбуваються в Геліос кластері. Тут в нас знову дзвенять тривожні дзвіночки ностальгії – ми бачимо все ті ж раси серед союзників головного героя, той же дизайн костюмів і навіть модель пістолета, яка зустрічається в усій трилогії оригінальної гри. Це не враховуючи зачіску Райдера 😐

Ще однин пункт, про який я не можу промовчати як фанат – в даному відео, яке є першим гейплейним(!) відео, продовження культової(!) серії в культовому(!) всесвіті, все, що стосується геймплею це… ходьба, стрибки з джетпаком і відкривання дверей. Ось і весь геймплей. Що ж, будемо сподіватися, що найкраще покажуть в останню чергу.

Але пропустимо цей момент і підемо далі, до останнього, на даний момент, трейлера і інформації, яка пов’язана з ним.

Новий трейлер є лише тизером наступного трейлера, який повинен побачити світ традиційно вже через кілька днів – 7 листопада. Тож давайте підсумуємо, що нам відомо про Mass Effect Andromeda в цілому.

Перший важливий момент – останнє відео ведеться від імені батька головних героїв – Райдера старшого. Це його можна побачити на Місяці, і саме він розповідає про вперше згадану, але очевидно для чого призначену, ініціативу Андромеда.

Цю здогадку підтвердив креативний директор компанії в твіттері.

Батько близнюків, чиє ім’я досі залишається невідомим, штовхає спіч про нову ціль для людства:

“Час приготував нас до нового майбутнього, яке розширюється за межі Чумацького шляху; майбутнього, яке бере свій початок 600 років тому, та простягається середсеред зірокa та небачених небезпек.

Ми також замислилися над цифрою – 600 років минуло після подій Mass Effect 3? Чи після першої місячної експедиції в 1969 році? Це ж питання поставили продсеру компанії Майклу Гемблу в тому ж таки твіттері, однак адекватної відповіді від нього так і не отримали. Meh.

Зате нам достеменно відомо, що жінка, яка також з’являється на Місяці, не є матір’ю близнюків.

3151486-n7

А щодо заклику підписатися до “ініціативи Андромеда” в кінці відео – ми припускаємо, що підписка на сайті це щось на кшталт раннього доступу чи запис на майбутній бета-тест нової гри. Хоча, можливо, це лише звичайна розсилка новин, про що свідчить посилання masseffect.com/newsletter (сподіваємося, ні).

І, як вже було згадано раніше, наступним етапом в рекламній кампанії гри буде 7 листопада цього року. Саме тоді з’явиться наступний повноцінний трейлер гри та інші деталі, які повинні надати вичерпну інформацію щодо ігрового світу та самої гри in general.

Дату релізу Mass Effect Andromeda заплановано на березень 2017 року. Як вже раніше згадувалося, видавець гри затвердив, що гру можуть легко перенести на декілька місяців, якщо це буде потрібно розробникам. Нагадаємо, що гру вже переносили раніше, адше пепередня дата виходу була запланована на осінь 2016 року.

Найімовірнішу дату виходу гру вже не вперше заспойлерив Amazon:

3140845-me1

Ну і на десерт тримайте чи не єдину існуючу партію скріншотів майбутнього продовження саги про космос від Bioware:

Chudylo
Chudylo Автор та редактор порталу. Розробник - інженер. Проводжу експансію зелених носовухів.
Коментарі