Kyiv Gwent Battle. Звіт

Вчора в столиці України пройшов перший турнір з настільної гри Гвінт, яка здобула шалену популярність після виходу The Witcher 3: Wild HuntОхочих випробувати свої сили в найпопулярнішу гру світу Відьмака виявилося багато, на щастя, всі учасники, разом з групою підтримки, розмістилися в закладі Game Zone, спроектованим якраз для любителів настолок. Усього було 13 гравців включно з редакторами OPENGAMER, які не тільки прийшли на турнір в якості гравців, але й виконували роль медіа підтримки. Велику кількість часу витратили на стандартизацію правил, адже більшість гравців мала свої думки щодо цього питання. У результаті зійшлися грати наступним чином:

 • Ігрова колода мінімум 22 карти (всі бойові карти і герої).
 • До 10 спеціальних карт (погода, опудала, страта і тд.).
 • Суперники тасують колоду одне-одному і викладають 10 карт, решта чекає свого часу поруч.
 • Дозволяється замінити 2 карти з 10 обраних випадковим чином.
 • Гра триває до двох перемог.
LG0JB1QnVco

Адміністрація Game Zone сформувала в спеціальній програмі турнір, згідно якому кожен учасник мав зіграти 4 партії. Тобто, за певними обставинами потрапити до фіналу можна навіть з однією поразкою. Також вагому роль відігравав кінцевий результат виграшу/програшу – 2:1 чи 2:0 впливали на розстановку гравців в турнірній таблиці. Слід віддати належне усім гравцям, кожна партія тривала щонайменше 20 хвилин, а від деяких тактичних поворотів волосся ставало дибки. Більшість гравців грали або за Королівство Півночі або за Нільфгаард, хоча були баталії Скоятаелів проти Скоятаелів чи Монстри проти Скоятаелів. Власне Chudylo весь турнір провів з колодою Монстрів, а я з Скоятаелями. Жереб звів нас грати одне проти одного третьому раунді. Після декількох хвилин нервового очікування і планування, Захару вдалося вийти з непростою ситуації і взяти верх – 2:1 на користь Чудила (з розривом в 2 бали, примітка Чудила). Усього доробок Захара наступний 2/2, мій – 1/4. Поталанило мені лише у битві з Скоятаелями.

Фінальна битва тривала 48 хвилин, а весь турнір розтягнувся на 7 годин. Перемогу здобув Андрій Фомов з рахунком 2:1. Чесно кажучи, в останній битві мозок відмовлявся опрацьовувати інформацію, а після турніру голова боліла решту вечора від ментальної втоми. Однак це не завадило Kyiv Gwent Battle перевершити очікування. Хоча турнір мав любительський характер, більшість гравців показали високий рівень гри, судіть самі – майже кожний гравець прийшов зі своїми колодами і мав за плечима не один десяток зіграних битв з реальними людьми, я вже мовчу про партії в The Witcher 3: Wild HuntУспіх Kyiv Gwent Battle дає надію, що це лише початок і масштаб в майбутньому збільшиться. Усі охочі можуть приєднатися до групи шанувальників Гвінту в соціальній мережі VK, а також замовити усі колоди ігрових карт чи ігрове поле.

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі
 • iEugen • 01.02.2016 13:24

  Доречі, цікаво було б пограти в реалі 🙂

 • Shadenhold
  Shadenhold • 01.02.2016 14:24

  В реалі набрати норм колоду легче)

 • Спасибо большое, будем стараться делать турниры еще лучше))