GTX 1070 laptop: Огляд нового покоління графіки для ноутбуків

Привіт OPENBRO! З’явилася нагода та можливість розповісти про новий крок усього світу мобільних рішень. Упродовж трьох років з моменту купівлі мого першого ноута з картою NVidia мене мучило питання: “Коли нарешті графоній на ноутбуках перестане відставати на одне-два покоління від сучасних десктопних рішень?” Звичайно ж, у маленький ноутбук запхати величезну топову карту було нереально. Але два роки тому все почало змінюватися завдяки двом компаніям: Asus та MSI. Обидві компанії представили Anniversary ноутбуки з відеокартами, що не мали поруч із цифрою приставки “m”. І хоч MSI не розповсюджував свій ноутбук на території України, а Asus причепили до свого чималеньку док-станцію охолодження, компанії вирішили на цьому не зупинятися. Після випуску даних лептопів було оголошено, що настав час відходити від сильно порізаної графіки. Цього ж року обидві контори взялися за реалізацію побажання користувачів ноутбуків “мати графіку десктопного рівня” достатньо серйозно.

Можна довго сперечатися, що краще: Десктоп, Ноутбук чи Консоль. Але в моїй ситуації питання в бажанні грати на ультра-графонії з найбільшою мобільністю. На даний момент житлові умови не дозволяють розгорнутися на повну, та і тягати з собою десктоп з моніком та клаво-мишею не було жодного бажання. Консоль була цікавим варіантом, але я досі не вмію грати в екшони геймпадом, та і стратегії я полюбляю. Ну і окремо купувати телевізор не було жодного бажання. І тоді я звернув увагу на наших гігантів.

Обрати з двох контор одну часу зайняло небагато, адже впродовж більш ніж року я був власником ігрового ноута MSI попереднього покоління. Тому для перевірки можливостей десятого покоління відеокарт для ноутбуків було обрано MSI GT72VR 6RE. Була можливість взяти трохи дорожчу версію з Tobii, але для мене ця технологія поки що не виглядає настільки цікавою, щоб переплачувати декілька тисяч за відстежування мого погляду на екрані. Лишаючись повністю задоволеним технікою я взявся старанно шукати, де б придбати ноутбуки останнього покоління. Замовлення з-за кордону я відкинув через неготовність довго чекати. В Україні магазинів, що займались розповсюдженням ігрових ноутбуків останнього покоління, виявилось дуже мало. Але вибір зупинився на Ogogo.net.ua. Хоч для мене цей магазин був незнайомим, але один з друзів за два місяці до мене замовив звідти ноутбук цього ж покоління. Ну і ціна, все ж, була на декілька тисяч менша від інших магазинів. Тож єдине, що лишалось, – клацнути на замовлення ноутбука та дочекатися бажаного дзвінка від оператора. У день замовлення ноута я помітив, що у популярних інтернет-магазинах також почали з’являтись ігрові монстри з десятим поколінням, але збірки були гіршої комплектації і ціна на 10-15к вища. Ноутбук приїхав наступного ж дня. Всередині коробки я знайшов офіційний гарантійний талон MSI. Завдяки вказаному в ньому номеру ноута мені вдалося зробити те, що не вдавалося з жодним із них: зареєструвати його на офіційному сайті підтримки MSI. Як на мене, це величезна перемога, адже в разі проблем під час гарантійного терміну буде можливість звертатися напряму до сервіс центру MSI, котрий знаходиться в Києві.

Трохи цифр для порівняння десктопної та лептопної версій відеокарти.

Карта на ноуті поступається своїй десктопній сестрі лише в частоті ядра. Тож настав час перевірити, на що вона здатна в “польових умовах”. Для тесту потужностей я обрав декілька ігор зі своєї бібліотеки. На жаль, нема ще Dishonored 2, чи Battlefield 1, щоб дати повне навантаження на неї, але декілька ігор, все ж, знайшлося для випробувань. Також не було можливості перевірити всі ігри на 970m, але то не біда. Для тестування графіка всіх ігор була викручена на максимум, а також включені всі додаткові примочки від Nvidia.

Різниця між графічними можливостями десктопної і лептопної моделі змінилися. Зазвичай розрив між ними був мінімум 60fps, і щоб комфортно себе почувати, треба було грати на середніх налаштуваннях. У десятому поколінні різниця скоротилася до 25fps. Варто зазначити, що система охолодження для відео виконана на достатньо високому рівні. Лише в дуже нечастих випадках температура досягає 80 градусів при стандартному охолодженні. При посилених обертах температура тримається в районі 60 градусів в самих графонистих моментах. Проблема з картою закралась там, де її не очікували. Всі ноутбуки з картою 1070 та процесорами 6-го покоління мають дефективні VBIOS, котрі дозволяють карті розганятись до високих частот і одночасно з цим приймають максимальне живлення, що примушує карту перезавантажитись. Вилікувалось це завдяки VBIOS, встановленому в ноутбуки з процесорами 7-го покоління.

Якщо порівняти ціни даної збірки ноута з подібним десктопним рішенням, то ноутбук може виявитись більш вигідним за ціною. 2016-ий рік відкриває нову сторінку історії розвитку карт: коли графіка стала більш якісною в мобільних рішеннях.

R@tybor
R@tybor QA, геймер, гітарист, язичник, лучник.
Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *