#gamefriday – Heroes of Might and Magic

Всім привіт! Цим постом я розпочинаю бложик під назвою #gamefriday, у якому буду згадувати легендарні та маловідомі ігрові тайтли, свої власні враження про них та ділитися цікавими і незнайомими.

Розпочати свою рубрику я хотів би з першої частини серії Heroes of Might and Magic, що свого часу зуміла сформувати обличчя жанру Turn Based Strategy.

Моє особисте знайомство з серією сталося якраз з першої частини, що на той час розповсюджувалася на досить відомій ігровій серії «200 ігор для комп’ютера певного жанру» у середині 90-х. На той час у мене вже був певний ігровий досвід з материнською серією всесвіту – рольовою грою Might and Magic, а саме – з одною з найкращих тайтлів серії, Mandate of Heaven, більше відомою під цифрою VI.

1

Перше, що вразило мене – це графіка. І хоч зараз вона вже виглядає досить мультяшною та милою, на той час вона била як всіх своїх найближчих конкурентів, так і ігри серії Might and Magic.

Друге – ігрова складова, де на перший план виходила стратегія розвитку власного замку та героїв, а не реакція, що не раз рятувала життя у більш розповсюджених на той час WarCraft та Dune. Свої кроки у грі доводилося продумувати на три-чотири ходи вперед, а будь-яка помилка могла коштувати повного розгрому як вашого герою, так і замку.

Третє – можливість грати до чотирьох осіб за одним комп’ютером одночасно, що перетворювалося у веселу домашню забаву з друзями, а партії розтягувалися на місяці, та навіть на роки. Звичайно, базис гри аж ніяким чином не стоїть поруч з другою, третьою та й тим більше останніми частинами серії. Втім, така простота і зрозумілість навпаки притягувала до себе, змушуючи все більше і більше вивчати успішні стратегії та навчати їм друзям, що перетворювали ігри у справжні заруби.

2

І хоч кампанія на той час виглядала архіскладною для мене, і пройшов я її повноцінно лише у цьому році, сюжет гри тісно вплітався у серію Might&Magic, що лише заохочувало шукати його розвитку у інших іграх серії, вміло балансуючи між рольовою та стратегічною складовою. Після двох-трьох таких ігор ти волею-неволею ставав фанатом цієї серії, очікуючи нового тайтлу ледь не більше, ніж нинішнє покоління чекає нову гру серії Battlefield чи Call of Duty.

Хоча починалося все не так гладко, адже Heroes of Might and Magic стала третьою спробою студії New World Computing у цьому жанрі. Після не дуже успішною з маркетингового боку King’s Bounty та провальної Hammer of Gods, NWC майже зневірилася у цьому жанрі, тому до Heroes був підключений один з творців рольової серії Might&Magic – Джон ван Канегем. Йому вдалося неможливе – внести повноцінний спін-офф історії оригінального всесвіту та привабити гравців з рольового всесвіту, що створило справжній бум та підвищило інтерес не тільки для наступних ігор серії, але й до King’s Bounty. Втім, це вже історія для окремого матеріалу, а поки раджу всім, кого не лякає графіка і хто шукає справжнього виклику, звернути увагу на першу частину легендарної серії. До того ж, ви можете навіть не встановлювати її, спокійно граючи онлайн за посиланням.

Єжі Рудь
Єжі Рудь
Коментарі
 • Іван Янковий

  Так. Крута іграшка. Я теж її побачив коли на першому курсі в гуртожитку зайшов до сусіда в гості. І потім ми проводили чи не кожен вечір і ніч, кілька місяців поспіль, граючись на одному компі на кілька чоловік. А влітку , коли я переходив на другий курс, вийшла друга частина 🙂

  • Єжі Рудь
   jezhy • 23.11.2016 13:53

   Дякую за відгук!

   Зараз потроху намагаюся адаптувати другі герої на iPad на базі бети, що колись викидалася у AppStore за 2 бакси) Вже майже імплментував оригінальну кампанію, але з відгуками поки біда 🙁

 • GatoGordo • 18.11.2016 17:56

  Ностальгія. Дякую за пост, цікаво було почитати. Чекаю наступні

  • Єжі Рудь
   jezhy • 23.11.2016 13:54

   Дякую. Заходьте щоп’ятниці. Якщо не станеться якийсь страшний катаклізм, то кожно тижня буде новий пост)

 • Hulk • 18.11.2016 21:39

  я почав знайомство із 2ї частини а також Кінз БАунті  ..а потім вже одразу в 98му році прийшла ГОММ3… пройшло маже 20 років ,а я її рубаю до цього часу.. ось така хйня любі малята, я то старію .. а ігри не старіють

  • Єжі Рудь
   jezhy • 23.11.2016 13:55

   Пограйте обов’язково в першу. Вона дозволить краще зрозуміти історію + можливості у ній набагато спрощені, ніж у другій частині, але від того тільки стає складніше)

   Щодо третьої, то наразі проходимо її (а точніше – HD-перевидання) з дружиною на планшеті. Вже дійши до сьомої кампанії, але глюки підрядників Ubisoft відверто харять.