#gamefriday – 10 бомб про Bomberman

Ти опинився у лабіринті зі страшними монстрами. Щоб вийти з нього, у тебе є лише швидкість, логіка та… бомби!

Це #gamefriday і сьогодні ми згадаємо 10 цікавих фактів про одну з кращих олдскульних аркадних серій – Bomberman!

1. Першочергово ідея Bomberman засновувалася на одній з перших японських відеоігор – Bakudan Ototo. У першій версії гри ви грали за хлопця з казанком на голові і мали підривати бомбами кулькоподібних привидів, а за босів були клони головного героя.

2. До 1989, коли назва Bomberman стала культовою у США, гра виходила під різними назвами у Європі. Наприклад, у Франції вона називалася Dyna Blaster, у Великобританії – Eric and the Floaters, а у Іспанії – Don Pepe y Los Globos.

2

3. У релізі для NES, герой Bomberman був роботом, що був наділений людськими відчуттями і хотів стати людиною. Власне, по проходженню 50 рівнів гри це бажання ставало реальністю.

4. Також, згідно мануалу до NES, Bomberman є приквелом ще одної культової серії – Lode Runner. Як виявляється, у обох цих серіях однаковий герой.

5. У серії ігор Bomberman головний герой постійно окунався у новий вир подій: втікав з тюрми, рятував принцес, бився з кіборгами та своїм злісним клоном, а також був наділений магічними здібностями. Втім, про останні забулося з плином часу.

6. Перша версія Bomberman була зроблена всього за три дні. За спогадами головного програміста гри, Шінічі Накамото, у процесі кодингу у нього закінчилася гумка, і він згриз всі олівці в офісі.

3

7. При тому, що серія досить брутальна, після кожного рівня гравцям з’являвся табличка, що рекомендувала відпочивати по 10-20 хвилин після кожних двох годин гри, щоб оновити свій зір та моторні функції.

8. У 2002-у році серія вперше вийшла на великий екран як аніме-мультсеріал. Пізніше за його сюжетом вийшла гра Bomberman Jetters на GameCube та Playstation 2, а у США вона вийшла два роки потому на GameCube.

9. Всього існує 92 версії гри Bomberman, 34 з яких були випущені для NES (а близько 13 ігор навіть не були перекладені на англійську). За словами творців серії, продажі ігор перевищили 10 млн. копій, що до початку двотисячних було другим місцем за продажами у світі, після серії Deer Hunter.

10. У 2014-у році гра вперше вийшла на мобільні платформи iOS та Android. При чому у Японії це був оригінальний Bomberman, а у всьому світі – Bomberman Touch: The Legend of Mystic Bomb.

1
Єжі Рудь
Єжі Рудь
Коментарі
 • wow.w • 25.11.2016 15:32

  Якщо ця гра вийшла на Android, то чому в плеймаркеті її нема, та й в інтернеті тільки для яблофону знаходить?

  • Єжі Рудь
   Єжі Рудь • 27.11.2016 13:15

   Остання версія Bomberman Touch 2 для Android перестала бути стабільною, тому Hudson тимчасово зняв її з продажу, поки не пофіксить.