Батьки Націй. Японія

Конічіва, пані та панове! Пелюсток вишні на вітру хитається — нова розповідь про батька нації розпочинається. Як ви вже зрозуміли, сьогоднішня публікація розповість про життя і визначні досягнення японського лідера Ходзьо Токімуне – першого і єдиного провідника далекосхідної країни, який вдало відбив іноземне вторгнення на острівну країну.

44705912_tokimunesamuraibc3

Ходзьо було лише 17 років, коли він успадкував титул сіккена (регент сьогуна) і по-суті почав керувати країною. Вже тоді Японія стала ласим шматком для Кублай Хана (в українських підручниках відомий за ім’ям Хубілай), який нефігово закріпив становище свого діда Чінгізхана, підкоривши Китай і заснувавши династію Юань. Монгол був хитрий, деякі перекази і канал Netflix стверджують, що його радником був Марко Поло, спочатку він намагався отримати владу над островами через дипломатичні засоби. Та Ходзьо виявився не бамбуковими палочками роблений, розкусив задум Кублая, очолив антимонгольский рух і почав готувати самураїв до оборони.

Проте проблеми у японців були не тільки на зовнішньому фронті. Справа в тому, що політика Токімуне подобалася не всім п’ятьом представникам основних кланів, які разом сформовували коаліційний уряд. Японці століттями йшли брат на брата і навіть зовнішня загроза не стимулювала їх припинити чвари. Крім того, монголи через своїх агентів стимулювали самураїв рубати одне одного після чергової лайки. В результаті 1272 року стався інцидент, який забрав життя багатьох людей, включно з членами родини сьогуна і сіккена. Неспокій поширився Японією, ідеальнішого моменту для удару годі було чекати.

6b81c759d3151544dfd9e1852791bceccb7a1f25

Кублай Хан зібрав паті розміром в 23К воїнів і рушив цією ватагою захоплювати любителів суші, рису і саке. Поки в Кіото розбиралися, хто кому винен на півдні, монголи здобували перемогу за перемогою. Це в Civilization VI японці вважаються одними з лідерів технологічного прогресу, оскільки мають у своєму розпорядженні фабрику електроніки, що додає балів виробництва і культури, а в XIII столітті вони вперше побачили на що здатний порох, який активно використовували монголи в своїх вибухових пристроях. Армія Кублая впевнено захоплювала провінцію за провінцією, та все ж японцям вдалося зібрати всі сили в один кулак і задавити монголів масою в битві при затоці Хаката.

Вікіпедія каже, що такого масштабного місива Японія не бачила 50 років. Перед світанком самураї непомітно підкралися до війська Кублая і влаштувала різанину. У той період японські воїни мали довгі, тонкі мечі, які не могли нормально пробити обладунки супостатів, це стало причиною, яка змусила японських майстрів вогню і металу викувати новий тип меча – катану. Не дивлячись чисельну перевагу, головною зброєю японців стала матінка-природа. Величезні тайфуни поховали під своїми хвилями кораблі корейського флоту (саме так, монголів переправляли корейці, які кілька років до вторгнення в Японію стали васалами Кублая). Японці назвали тайфун “камікадзе”, що в перекладі означає “божий вітер”. Підібгавши хвости, рештки монголо-корейського війська попливли назад і забули про завоювання Японії на 7 років

Монголи не полишили спробу завоювавання і повернулися через 7 років зі 100 тисячним військом, яке прямувало з Китаю, ще 40К пливли з Кореї. Ходзьо Токімуне дуже очконув на рахунок цього, і пішов до свого дзен-майстра шукати просвітництва і настанови. Після кількох днів медитації японського лідера нарешті осяяло. Він сказав Цзюаню (так звали дзен-майстра): “Нарешті в моєму житті сталася знаменна подія… Я здобуду перемогу!” Проте, цього разу японці були в меншості і знову їм на порятунок прийшов “божий вітер”, хоча і самі японці нормально підготувалися – спорудили низку фортифікаційних укріплень на узбережжі, що, до речі, є одним з бонусів японців у Civilization VI.

Монголам набридло відправляти воїнів на корм рибам і, зі словами “ну її нахрін, ту Японію”, вони припинили свої спроби завоювати моноетнічну націю, але час від час нагадувати про себе через своїх послів.

А Ходзьо Токімуне кинувся з головою в релігію і почав піднімати дзен-буддизм. Правда, йому не довго судилося проводити релігійну політику, оскільки смерть застала японця у віці 33 років. Попри ранню кончину, саме за часів Токімуне самураї зміцнилися як клас і почали відігравати важливу роль в японському суспільстві. Не дивно, що вони продовжують залишатися унікальними юнітами японців в “Циві”. Після смерті Ходзьо Токімуне його прирівняли до Бодгісаттва, щось на рахунок святого в християнстві.

Вже завтра кожний власник Sid Meier’s Civilization VI зможе випробувати вміння Токімуне “божий вітер”, що додає бойовим юнітам бонус до атаки, якщо вони атакують біля узбережжя.

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі