Батьки Націй. Англія

Sid Meier’s Civilization (або по-народному -“Цива”) – одна з найдавніших франшиз, що досі залишається на плаву, і при цьому збирає схвальні відгуки як критиків, так і гравців. Я познайомився з “Цивілізацією” 2001 року, коли вийшла третя частина стратегії, від того часу я став справжнім прихильником серії і кожну частину чекаю з нетерпінням. Тому не дивно, що Civilization VI потрапила на перше місце мого віш-ліста цього року.

“Цивілізації”, як і більшості стратегій, притаманна висока реіграбельність, нова ігрова сесія завжди відрізняється від попередньої. Вона дає гравцю всі геймплейні інструменти для створення будь-якого сценарію гри. Такий підхід неабияк стимулює уяву вигадувати мотивацію різних вчинків. В результаті створюється власна, альтернативна історія світу, в якій Британія сплачує данину Зімбабве, за Пекінським договором від 751 року, який закріплював наслідки третьої війни Ліги православних атеїстів.

У грі та житті кожна нація/держава асоціюється з конкретним лідером: Обама – США, Ердоган – Туреччина, Путін – хуйло Росія. Саме про ключових лідерів Civilization VI ми поговоримо в цій серії публікацій. А почнемо з її Величності королеви Вікторії, яка вдруге стане на чолі Британії в серії Civilization.

Вікторія рекордсменка британського престолу – вона правила Об’єднаним Королівством 63 роки і 7 місяців. Цей термін постійно намагалися скоротити невдалими спробами вбивства, щоправда королева ледь сама не звернула собі шию, коли впала зі сходів в 1883, від чого в неї розвинувся ревматизм і бідолаха кульгала решту свого життя. Зі своїм чоловіком Принцом Альбертом королева прожила 21 рік. Альберт помер від черевного тифу, так само як і його кузени з Португалії Педро V і Принц Фердинанд. То ж не забувайте мити руки перед їжею. Не дивлячись на ранню кончину (на момент смерті Альберту було 42 роки) королівське подружжя наплодило 9 маленьких лідерів, які згодом влилися в інші династії європейських країн, за що королева Вікторія отримала прізвисько “Матір Європи”. Після смерті чоловіка, до неї прив’язався інший нікнейм – “Вдова з Вінсдору”.

На міжнародній арені королева Вікторія встановила тісні стосунки з Францією і кілька разів відвідала країну сирів та вин. Як відомо, в Британії політикою в основному заправляють прем’єр-міністри. Під час правління Вікторії їй служили 33 прем’єри: 15 з Нової Зеландії, 10 з Об’єднаного Королівства, 7 від Канади і 1 з Австралії. Лорд Пальмерстон, який потрапив у королівську немилість через брак субординації в часи свого керівництва у Форін Офіс, став прем’єром під кінець Кримської війни. Він переконав французів битися аж поки Крим не став НАШ. Бенджамін Дізраелі навпаки мав прихильне ставлення королеви. За його керівництва Вікторія отримала титул Імператриці Індії. Взагалі Вікторія схвалювала експансіоністський курс, адже вона приносила цивілізацію дикунам і варварам.

Така агресивна політика Вікторії знайшла своє відображення у Civilization VI. Культурну перевагу корони втілює властивість – Британський музей. Він має додатковий слот для артефактів і збільшує кількість археологів. Принц Альберт захоплювався технологіями і наукою, це захоплення передалося його дружині. Під патронатом Альберта 1851 року відкрилася Велика виставка, на якій були представлені передові досягнення науки. Виставку відвідало понад півмільйона людей, а Британія пережила промислову революцію і розквіт парових машин. Ще раніше під впливом Альберта, Вікторія спонсорувала будівництво залізниці до її палацу і стала першим британським монархом, який почав користуватися цим транспортним засобом.  

Crystal_Palace_-_interior
Велика виставка у Лондоні

Могутність Британської Імперії спиралася на флот. У Civilization VI під командуванням її Величності плаває Sea Dog – корабель, що здатний захоплювати інші судна. Вперше “Морські пси” з’явилися ще за часів правління королеви Елізабет, яка була фавориткою розробників, оскільки могла похизуватися присутністю в усіх частинах “Цивілізації”, окрім Sid Meier’s Civilization IV: Colonization. Королівський морський порт – унікальний район британців в грі. Він дає всім побудованим в ньому суднам бонус до пересування, збільшує кількість адміральських балів і додає кількість золота від інших портів, що знаходяться на інших континентах. Такі порти були основою, на якій трималася Британська імперія, оскільки були добре укріпленні і слугували в якості морських баз.  

На суші володіння британської корони захищають Червоні мундири –  британська піхота зразка XVII-XIX століття. Зараз червоні мундири хоч і вважаються повноцінними солдатами, але використовуються для урочистих заходів чи охорони державних будівель. Сила цих юнітів у грі збільшується, якщо їх відправити воювати подалі від столиці, крім того в них немає штрафів переходу з води на сушу.

Цікавий факт: Відомий стіл в Овальному кабінеті, який в даний час використовується президентом Бараком Обамою, відомий як Резолют зроблений з колод корабля Королівського флоту HMS Resolute. Його покинули дослідники під час арктичної експедиції. Флот США звільнив корабель від льодового заточення і повернув у лоно Британії. В знак подяки Вікторія наказала зробити вищезгаданий стіл і передати його американцям.

Вікторіанська епоха закінчилася 22 січня 1901, коли у віці 81 року померла Александріна Вікторія – королева Великої Британії. Цей період вважається найуспішнішим у британській історії, і навіть породив цілий підвид фантастики – стімпанк. Якщо вас зацікавив сеттинг, зверніть увагу на Assassin’s Creed: Syndicate, в якому не тільки переданий дух епохи, а також є ланцюжок місій за участі її Величності Вікторії.

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі
  • ШНЯГА • 17.10.2016 18:25

    Про що ця стаття буде я дізнався у третьому абзаці, так як з заголовку взагалі не зрозуміло…