Assassin’s Creed IV: Freedom Cry

1395050225_assassins-creed-iv-black-flag-freedom-cry

Ubisoft  славиться своєю любов’ю до різного роду DLC паків, season pass’ів та інших нікому не потрібних до біса дорогих доповнень. Головний хіт осені і за сумісництвом головна дійна корова  – Assassin’s Creed IV: Black Flag, також не лишилася осторонь бізнес плану французької компанії. Одне з таких доповнень, Freedom Cry присвячене квартирмейстеру та вірному помічникові Едварда Кенуея, Адевале.

Історія колишнього пірата розпочинається 1735 року і базується на домінуванні французьких рабовласників-плантаторів у Вест-Індії. Виконуючи доручення братства асасинів, Адевале потрапляє до міста Порт-о-Пренс, де він стає свідком жорстокого поводження «білими володарями» над африканцями рабами. Будучи колишнім рабом, Адевале не в змозі дивитися на таке безчинство, яке суперечить як його поглядам так і Креду братства, і намагається закликати поневолений народ до повстання планети мавп. Допомагають йому в цьому спільнота моронів, що, до речі, в перекладі з грецького означає «дебіл». Протистояння між плантаторами та моронами або “дебілами” і є ключовим елементом Freedom Cry.

Assassins-Creed-4-Freedom-Cry-Screenshot-1

Розробники істотно змінили поведінку персонажа під статуру Адевале. Перед нами тепер не стрункий чоловік, а широкоплечий м’язистий бик, отже бігає він повільніше, але б’є сильніше. Анімація рухів залишилася без змін, що не скажеш про анімацію вбивств. За час проходження DLC не було помічено схожих з оригінальною грою ударів. Це також пояснюється новою зброєю в інвентарі гравця, серед яких: смертоносне мачете і ще більш смертоносніший мушкетон. Відволікати ворогів тепер можна за допомогою петард. Список ворогів доповнився спостерігачем, який шукає біглих рабів, а під цей опис потрапляє і наш друг.

Побічні завдання також зазнали докорінних змін. Можна сказати, що всі вони нові, окрім дещо змінених завдань з плантаціями. Кожне дитя Африки потребує помічі Адевале і допомога може бути різною: звільнити рабів з клітки, побити гнобителів хіп-хопу, влаштувати криваву розправу посеред рабовласницького аукціону і тому подібне. Найбільший профіт можна здобути з плантацій. Завдання гравця полягає у звільненні рабів з під гніту плантатора. Для цього вам потрібно вбити 20 наглядачів без зайвого шуму, інакше супостатина перемкне свою увагу на каторжників і почне ці какао-боби вирізати. Тому такі місії спонукають до стелс проходження. Цікавий факт, що зі зміною часу доби, також змінюється геймплей на плантаціях.  Наприклад: у нічний час, поки скривджені душі співають Me & My Homies Тупака Шакура у своїх бараках, Адевале потрібно знайти власника ключа і звільнити понівечений шоколад.

Варто звернути увагу на те, що невільники діляться на звичайних рабів і моронів, останні налаштовані агресивно до своїх володарів, тому їх почнуть вбивати першими у разі вашого потрапляння на очі варті. Після успішного звільнення, плантація вважається покинутою, але з плином часу отримає нового власника.

screenshot.assassins-creed-4-black-flag-freedom-cry.1280x720.2013-10-09.6

Так як у Freedom Cry попередній корабель Адевале потопив, от що трапляється, якщо доручити мавпі людську роботу, то йому потрібен новий. Ну а де наш чорний брат візьме нове судно? Правильно, вкраде у білих. «Експерто Кредо», як і «Галку», можна поліпшувати. Морський геймплей різноманіттям не тішить. Гравець може як і раніше брати судна на абордаж, відправляти до Губки Боба мисливців за піратами та переміщатися між плантаціями. Єдина суттєва користь від моря полягає у захоплені суден, які перевозять рабів – вам лише потрібно покінчити з супроводом корабля і взяти його на абордаж. За один такий набіг можна нафармити до сотні нігерів. Радимо пройти єдину підводну місію DLC, на вас чекає сюрприз.

Чим більше рабів ви звільните і чим більше моронів завербуєте, тим краще спорядження і союзників отримає Аде. Так ви відкриєте доступ до сталевого мачете, кращого мушкетону, збільшите величину вашої команди, а також зможете викликати під час операцій на плантаціях моронів-рекрутів, яких вартові тупо ігнорять. Адевале має власну кімнату в борделі, де він може… поспати, а ви про що подумали? Сон слугує для зміни часу доби.

assassins_creed_iv_black_flag_freedom_cry_blunderbuss_multiple_hits

Музику до Freedom Cry написав Олів’є Дервієр, знайомий гравцям за саундтреком до Remember Me. Поєднання народних пісень з оркестром чудово вписується в концепцію доповнення. Музичний супровід за своїм стилем схожий до саундтреку з фільму «Сльози сонця». Єдиний мінус це відсутність шанті, мабуть засмаглі друзі Адевале просто не знають слів цих матроських пісень.

В принципі Ubisoft вдалося здивувати гравців. Деяка лінійність у проходженні лише пішла на користь доповненню. Freedom Cry – це ковток свіжого повітря, проте його не достатньо, щоб повністю наповнити легені франшизи. Історію Адевале можна було б продовжити, а масштаби невільницької  боротьби збільшити. Але що зроблено, того не повернути. Як наслідок більш-менш цікава історія на 4 з лишком години та з втраченим потенціалом.

Олег Онопрієнко
Олег Онопрієнко twitter @o_odez
Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Сергійчук Роман • 24.04.2014 23:23

  Огляд непоганий, але на мою думку трохи расиський (порівняння чорних з мавпами і всіляке таке).

 • Raven2001 • 25.04.2014 13:33

  Друзі, скажіть будь ласка, що за пісня, гурту Korpiklaani лунає в кінці відео огляду?

 • InKviZ
  InKviZ • 25.04.2014 16:27

  Шикарний Огляд….Молотки!

 • odd dresden • 26.04.2014 09:56

  Огляд порадував, і пісня про путіна також.
  У відео корпіклаані не почув, але під кінець грала пісня alestorm – you are a pirate.