5 причин облишити піратство і встановити Steam

Ігрове піратство в Україні можна (але не треба) виправдовувати багатьма способами, які часто базуються на вагомих аргументах. Але, як казав античний геймер Сократ, той хто хоче ліцуху – шукає можливості, хто не хоче – шукає причину.  Втім, шукаючи причини не купляти ліцензійні ігри, раптово можна наштовхнутися і на такі, через які варто облишити піратство і освятити свій РС установкою Steam.

Шо за дічь?“Торренти” поза законом

Україна ніколи систематично не боролася з піратством, але хто сказав, що так буде завжди? Зараз вона взяла чіткий курс на інтеграцію з ЄС, де за розповсюдження і завантаження неліцензійного контенту б’ють по пальцях. Навіть в Росії, з якої ще кілька років тому українська влада брала приклад, править бал Роскомнадзор, котрий, крім всього іншого блокує, відомі піратські ресурси. А не так давно, 21-го жовтня минулого року, український кабмін схвалив законопроект щодо протидії інтернет-піратству. Та й резонансне закриття (хай і тимчасове) однієї з найбільших українських піратських гаваней — ex.ua — мало б стати тривожним дзвіночком для любителів рому й “халявних” ігор. А нещодавно Україна вкотре очолила ТОП країн, які найчастіше порушують авторські права. Привітна українська гавань стала місцем прихистку піратських серверів, які спеціально переносять з держав, котрі суворіше ставляться нелегального контенту. Пишатися лідерством у сфері піратства не варто, оскільки це загрожує санкціями, а тільки їх зараз і не вистачає.

Захист ускладнює піратство

А ти купи піратку!

Якщо закон безсилий зупинити ігрове піратство, це, можливо, вдасться зробити самим розробникам – ставлячи на свої ігри захисні програми на кшталт Denuvo. Говорити про надійність, недоліки та взагалі доцільність використання подібних програм можна багато, але факти лишаються фактами — ігри з захистом Denuvo з’являються на “торрентах” пізніше за офіційні релізи, або ж взагалі не з’являються. А способи, які все ж дозволяють обійти цей захист, часом нагадують щось середнє між танцем з бубном і жебракуванням. Альтернативою можуть бути подорож у часі, років так на 10 назад, коли можна було купити піратку  — щось подібне можна спостерігати й зараз, як би це абсурдно не звучало. Враховуючи суперечливі заяви, котрі лунають від однієї з найвідоміших хакерських груп — китайців з 3DM — та лінійку очікуваних проектів, котрі ймовірно ховатимуться за Denuvo (Mass Effect: Andromeda, Mirror’s Edge: Catalyst, Deus Ex: Mankind Divided та інші), можна констатувати, що настала “лихая година”.

Ціна не така вже й “кусюча”

Святий Гейб

З першого погляду, ціна на ігри кусається. Та й з другого теж. А от з третього вже можна роздивитися способи уникнути її укусів. В Steam, з убивчою для гаманця регулярністю, проводяться розпродажі, на яких знижки на різноманітні ігри часом сягають 90%. Це осінні, хеловінські, зимові, весняні, літні розпродажі, “чорні” п’ятниці, розпродажі від видавців… Вже не кажучи про щотижневі знижки (так, годнота там трапляється рідко, та все ж). Крімтого, існують сайти на зразок відомого Humble Bundle, котрі час від часу пропонують придбати пакунок гарних ігор всього за символічний долар. А за 5-7 баксів цей пакунок стане вдвічі більшим. Звісно, все це мало стосується свіжих ААА-проектів. Попри регіональні ціни, які часто дозволяють українцями купувати ігри за нижчою ціною, ніж геймерам із Заходу, ціна топових проектів в день релізу коливається в межах 30-60 баксів. Втім, навіть у такому випадку, дозволити собі придбати подібну гру раз в кілька місяців — цілком можливо. Все це якщо ігрова станція — не комп’ютер для навчання, котрий мама купила, і за умови регулярного виконання квесту “сходи на роботу”. Також можна зекономити, якщо купляти гру не напряму в Steam, а на сторонніх сервісах, які продають їх дешевше через регіональні обмеження.

Підтримка вітчизняного геймдеву

Хочеться грати в якісні ігри від українських студій, з локалізацією рідною мовою, з близьким (слов’янським чи українським) сеттингом? З високим рівнем піратства про це можна забути. За даними ресурсу Steam Spy, лише 62 гри в Steam мають офіційну українську локалізацію. Для порівняння, польську мову мають 803 гри, а російську підтримують 1418. Видавці не беруть до уваги інтереси українських гравців саме через вкрай низький рівень продажів ігор. Робити гру з українською тематикою не вигідно, бо вона буде цікавою насамперед українцям. Звісно, якщо проект якісний, і має оригінальні ідеї, на Заході ним теж зацікавляться — S.T.A.L.K.E.R. і Козаки тому підтвердження. Але вони слугують радше виключеннями, які тільки підтверджують правило. Той же Collapse, чи свіжіший приклад — Cradle, не принесли розробникам прибутків, хоча перша була гарною грою про постапокаліптичний Київ, а друга мала повну українську локалізацію.  Тож твердження, що піратство не загрожує розробці ігор, дещо хибне. Розробники GTA чи CoD, звісно, не збанкрутують, коли не дорахуються кількох мішечків з гривнями, але поставлять “незарах” в заліковці українського ігрового ком’юніті, і не сприйматимуть його потреби всерйоз.  Що, власне, зараз і можна спостерігати.

Steam Universe

Комфортний сервіс

Steam — зручний. Це не такий вагомий аргумент, як попередні, але він справедливий. Steam поєднує в собі цифровий магазин, соціальну мережу та ігровий майданчик для геймерів. Не треба морочитися з пошуками й завантаженням робочого образу, шукати кряки, драйвери й необхідні програми для запуску, а також бубен для танців. В Steam усе простіше: купив, встановив, граєш. Хочеш — ділися в пару кліків скріншотами, чи влаштовуй пряму трансляцію гри. Так, від багів не застраховані і власники ліцензій — чимало гравців мають ще свіжі в пам’яті та пуканах рани від провальних запусків Batman: Arkham Knight чи AC: Unity. Проте вберегтися від таких обломів допоможе сервіс повернення коштів, який дозволяє гравцям забрати гроші за гру назад, за умови, що в неї зіграно менше 2-х годин. Крім того, в сервісі імені Гейба Ньюуела знайдеться і безліч приємних дрібниць: збереження сейвів, режим Big Picture, подарунки, досягнення, колекційні картки й значки… Все перелічити важко. До того ж, переважна більшість піраток “кастровані” і не вміють в мультиплеєр, що є суттєвим недоліком. Натомість в Steam дуже зручно грати з друзями в кооперативі/мультиплеєрі, достатньо надіслати, чи прийняти запрошення. А якщо друзі настільки близькі, що їм не страшно довірити безпеку свого аккаунту, то можна ділитися іграми, об’єднуючи свої бібліотеки.

Порівняння активності юзерів Steam зараз і два роки тому. Кожна цятка показує активність завантаження мінімум одного користувача Steam. Зліва направо — активність за лютий 2016-го, справа наліво— дані двохрічної давнини.

На завершення варто згадати, що попри лідерство України під піратським прапором, кількість зареєстрованих у Steam українців невпинно зростає. Може не така й страшна та “ліцуха”, як її малюють?

Звісно, перелічені вище аргументи досить легко розбити по одинці. Відповідальність перед законом за завантаження Fallout 4? Не смішіть. Непробивний захист Denuvo? Та ви що – Starforce зламали, й цю теж хакнуть, зачекайте. Ну, і далі, в тому ж дусі.

Але якщо розглядати ситуацію в цілому, то безумовне ігрове піратство має невтішні перспективи. Тож навіщо чекати, поки закони у сфері захисту авторських прав почнуть боляче бити по пальцях українського геймера? Чи терпіти гніт чергового захисту, коли вже зараз можна потихеньку наповнювати свою ігрову бібліотеку?

Невже не краще, у зручному для себе темпі, переходити на світлий бік Ліцензії, підтримуючи розробників, й встановлюючи довірливі стосунки? Такі стосунки, які вибудовують ті ж CDPR, роблячи якісні ігри, що не потребують незручних захисних програм.

Саня Кузьменко
Саня Кузьменко @Sancho_Panda | "Without PC, it's hard to know when one day ends and another begins".
Коментарі
 • Bellum
  Bellum • 19.02.2016 16:29

  Тема ні про що.
  – “встановлюючи довірливі стосунки?” – для тих видавців що ставлять крутий ДРМ на свої гавнопроети ми всього навсього корови, яких треба доїти. Я віддав дофіга бабла за передзамовлення dark souls 3, купив із задоволенням пройшов xcom і куплю deus eх новий… Але я не віддам більше 150 грн. за симулятор Майкла Бея 3 та ту Лару (тіж самі яйця тільки в профіль). Лорд оф зе фолен? Це все більше змахує на ті ігри де творцям було впадло щось зробити цікаве і вони зробили копі паст самих себе або чужого. Новий фар край – більше схожий на погоню за успіхом третьої частини у новій обгортці. Блаукович зі своїм денуво по суті зробив те саме – копі паст. Це той самий старий VMProtect 4.0 на 64 бітній архітектурі. Ці розмови “переливання з пустого в порожнє”. Я пограю в піратку гри яка мені не цікава просто щоб побачити чи вона варта моєї уваги і якщо варто то тоді я задумаюсь над придбанням а якщо такої можєливості не буде то і купувати я стану все менше і менше і гадаю я тут не один такий.
  І да – ЦІНИ ДУЖЕ КУСЮЧІ, як не крути. Я людина, що живе не тільки іграми і я не збираюся віддати “кровні” за якесь гівенце від юбіків або warner brazzers, з кривою оптимізацією і кучою длц за ту саму кучу долларів.

  • Захар Савка

   Чудовий підхід, насправді. Якщо гра не варта грошей – береш і не купуєш. І не граєш. Просто проходиш повз. Чудова ініціатива і справедливе голосування “гривнею”. Це здорова і правильна ініціатива. 
   Але фрази типу – гра відстій, не куплю а спірачу – це те саме, що прийти в магазин і вкрасти там телевізор, бо він не відрізняється від попередньої моделі –  “ті ж яйця, тільки в профіль, за що їм платити то”

   • Bellum
    Bellum • 19.02.2016 18:07

    Ну що ж, давайте розведемо цілком справедливу дискусію. Моїм прикладом потрібності піратства є те, що Arkham Knight я пройшов саме таким чином, зпіративши. А знаєте чому? Не тому що я жлоб! Я дійсно люблю цей тайтл. Та коли я установив собі ліцензію (признаюся через аккаунт друга, що він мені його позичив) то зрозумів що незважаючи на те що я так довго чекав патчів і відкладав грошей його покупку я не буду його купувати. А вся річ у тому що в ліцензії у мене на будь яких налаштуваннях був навіжений фреймдроп від 60 до 20 кадрів в секунду і у мене часто починалися просто тупо ривки. І якби не CPY з їх крякнутою більш старою версією гри, я б так і не зміг то пройти. І справа не в залізі! Чи мені треба було купувати ПС4 спеціально щоб угодити видавцеві?

    • Віталій Юнко
     Віталій Юнко • 19.02.2016 18:47

     Готовий продовжити аналогію чудила, і навіть розширити її до інтелектуальної власності. Ти придбав книжку, цікаву, яку давно чекав, але в поліграфії не розрізало правильно сторінок і всі  вони знизу склеєні, ти ж не будеш розрізати кожну вручну бо так воно читатиметься, а ідеш і повертаєш книжку в магазин. Гра поламана? – так поверни її. Тепер про вгодити видавцю. В магазині, що в твоєму місті всі такі книжки, тому ти або їдеш в інше місто, або чекаєш поки надрукують новий тираж. Тому, або можна їхати (купувати/ позичати PS4), або чекати. 

     • Bellum
      Bellum • 19.02.2016 19:07

      хахаха. У вас поїздки в інше місто 300 долярів вартують? не думаю. Ну а якщо чесно, то з книгою тут теж не згодний. Книгу можна знайти й іншого видавництва де не буде тієї проблеми, а от з грою того не вийде. 
      Хлопці! Ви праві в усьому окрім цифр. Нажаль в ігровій індустрії панує правило неадекватних цифр. І всі ваші аналогії саме через те виглядають несерйозними. 
      Я згоден, що піратство це не правильно. От тільки це не правильно в нормальних умовах. А умови, що існють зараз дуже далекі від ідеалу. Поки CDRP єдині, хто дійсно заслуговує того, щоб перед ними зняли шляпу. Вони роблять для людей, а не для їхніх грошей.

    • Андрій Коваль

     Ти вибрав дуже погану гру для прикладу. В Бетмена були великі проблеми, які видавець підтвердив і повернув всім гроші. Тому, якби ти чесно купив – тобі б повернули гроші, а згодом випустили версію, яка вже не така забагована (хоча, наскільки чув, всеодно дуже вимоглива до заліза), то можна було її знову купити і без проблем грати. Якщо далі були проблеми – повертаєш гроші. В чому проблема?

     • Bellum
      Bellum • 19.02.2016 22:16

      Я не обирав нічого, а приводжу реальний приклад. І кажу я якраз про оновлену версію. Пане ви здається не уважно читали, що я написав. Я грав у піратку бо вона старої версії і мене хоча б могла працювати.

     • Андрій Коваль

      Я уважно прочитав. І таки ВИБРАВ цей приклад спеціально, що показати, що ліцухи зло, а піратки “наше все”. Якби ти купив ліцуху і гра в тебе погано працювала – натиснув би рефанд і не було б в тебе жодних проблем… 

   • Bellum
    Bellum • 19.02.2016 18:23

    “це те саме, що прийти в магазин і вкрасти там телевізор, бо він не відрізняється від попередньої моделі” – не згоден. Телевізор річ матеріальна і розглядається в основному як довгостровий вклад. А ми зараз говоримо про інтелектуальну власність. При чому власність якою користуються близько 40 – 50 годин максум і забуваються про неї. то чому ми платиму за гру стільки ж, скільки вартує 1/3 телевізора?

    • Захар Савка

     Матеріальна частина телевізора коштує значно менше, ніж весь телевізор. Матеріальна частина це комплектуючі, ціна яких пару баксів. Ціну конкретного продукту формує розробка продукту, і тільки потім виготовлення.Тому формально, якщо ти вкрадеш з магазину телевізор за 300 баксів, ти вкрадеш в компанії комплектуючих на 30 баксів і ще збірку з доставкою за стліьки ж. Але в цей час компанія недоотримає ще 240 доларів, в які закладені всі зусилля з розробки продукту. А той факт, що в ігор нема матеріальної частини не означає, що вкравши її ти не крадеш нічого. 

     • Bellum
      Bellum • 19.02.2016 22:32

      Чекайте, а тут уже йде пряма помилка, бо я у видавця особисто нічого не краду. Це схоже на те що ви йдете по дорозі і лежить 50 гривень, ви їх не підберете і подумаєте: ці руки нічого не крали?
      Такими темпами фемілі шейрінг чи аккаунт друга тоді також можна вважати піратством. Лежить собі гра на трекері, ви зайшли скачали, глянули що воно з себе представляє, бо часом 2 ГОДИН ВІД СТІМА НІ НА ЩО НЕ ВИСТАЧАЄ. Фолл 4 тому прямий приклад. Сподобалась, ну пішли купили ні, ну тоді розробник гуляє полем, видалили і забули (зайшли обісрали на якийсь гейм форум з позначкою ІМХО=))). Я не розумію до чого тут ця демагогія, до чого тут цей моралізм. 

      Все просто. Якщо у людини є совість, вона подумає про інших, а якщо немає тоді то не людина… Вот я колись пройшов зпірачене метро 2033 і ласт лайт. І я все одно купив собі обидві трохи пізніше хоч і не буду скоріш за все в них грати. А чому купив? Бо то були дійсно дві чудові гри і ціни на них дійсно адекватні. Ну і ще щоб підтримати нац. розробника.

  • Gartys • 20.02.2016 12:45

   не*уй предзамовлення робити

  • Roland • 20.02.2016 14:36

   Вкакатися можна з цього коментаря. 25 років незалежності а совок як був так і лишився.Люди сиділи і робили гру декілька років потратили купу бабла і сил і продають її. Це бізнес. Не подобається не купуй. Не впевнений – не купуй. Сам зроби і бався в то шо напишеш. Я можу виставити кусок гамна і продавати його як мазі для лікування (допоки то не суперчить закону) і якшо хтось купить то його вибір. Тебе ніхто не заставляє і видавці тобі точно нічим не зобовязані. Корову вони доять, жестяк.Тирить ігри ше й ниє шо вони погані.Телевізор то матеріальна а то не матеріальна. Really? Йди вкради в когось з банківського рахунку трохи бабла вони теж не матеріальні. Ігри це продукт за який треба платити, яка різниця в якому вони стані.

   • Bellum
    Bellum • 21.02.2016 12:37

    Про який совок ти говориш, синку? Той що у тебе в кладовці стоїть? Я дивлюсь на речі з притаманним мені пох#@їзмом. Ми говоримо про безвідповідальність, яка призводить до ще більшої безвідповідальності. Люди вкладають бабло – це та. А от чи вкладають вони дійсно достатньо зусиль, щоб продукт вартував тих грошей? Як людина, що працює у сфері медіа можу сказати і за себе і за всіх інших, що ціни на медіа продукцію просто трясця його матері, ох@#$@вші. Вони не відповідають тим зусиллям які у них вкладаються. Тому давай ти не будеш мені тут розповідати якісь байки. І ще – просять бабло не розробники які вкладають ті сили і душу, а видавці. 

    • Roland • 22.02.2016 17:01

     То твоя, нікому не цікава, особиста думка відповідають чи не відповідають. Є ціна і вона визначається не тобою. Не хочеш не купуєш. Я теж вважаю шо iPhone переоцінений але я ж не беру його безплатно або за 1000 грн.Я як працюю в сфері розробки знаю софт який коштує 30к баксів за інсталяцію і я можу вважати хоч 100 раз шо він того не вартий але я не можу його взяти і вкрасти бо люди хочуть за нього саме стільки. не подобається шукай альтернативи або не ний.Про отой совок я говорю. Люди не розуміють основ ринку і хочуть все бузплатно – совок далі нема куди.

     • HubaBuba

      дико плюсую))

    • 1254 • 12.08.2017 15:42

     “просять бабло не розробники які вкладають ті сили і душу, а видавці”
     дико плюсую 😀

  • susino • 20.02.2016 14:50

   І я з тобою повністю погоджуюсь.

   • susino • 20.02.2016 15:02

    Уточню, я погоджуюся з Bellum.

 • OlehLeo • 19.02.2016 16:41

  “Той же Collapse, чи свіжіший приклад — Cradle, не принесли розробникам прибутків, хоча перша була гарною грою про постапокаліптичний Київ, а друга мала повну українську локалізацію. Тож твердження, що піратство не загрожує розробці ігор, дещо хибне.”

  Скажу чесно-до цієї статті я не знав про таку гру, як Collapse.Подивившись на ютубі я зрозумів, що я не багато втратив.Така гра, як Cradle, наскільки я знаю, не є поганою.Але мене не цікавить.Вона просто не для мене, вона взагалі, наскільки я зрозумів, для вузького кола геймерів.Тому розказувати як піратство знищує ігрову індустрію на прикладі цих ігор-смішно.

  Я не є закостенілим піратом, тільки в стімі в мене більше 20 ігор(з них топи, як ГТА5), не говорячи вже про оріджін, але, тим не менше, я як студент не можу дозволити собі купити ліцензії і десятої частини тих ігор, які я граю.Ціни кусючі, на стипендію тепер можна собі дозволити 1-2 ААА гри в рік.
  Піратство було є і буде високим через економічну ситуацію, і воно буде знижуватись при зростанні заробітків людей.Але не раніше.

  • Володимир Бортюк

   У мене приблизно 100 ігор в стімі, з них десь 30-40 індюшки, інше «повноцінні» тайтли
   Половину з них я придбав в складі humblebundle’ів
   Інше на різних знижках стіму
   Я студент 2 курсу бакалаврату з стипендією в 825 грн
   Я, паралельно працюючи репетитором, маю ще ~1к «зарплатні», на які я «живу»
   По факту, щомісяця я маю 800+ грн на різноманітні «розваги» і т.д (все, що не належить до підтримки життєдіяльності і планових сплат за інет, зв’язок і проїздний)
   Я можу собі дозволити купувати 1-2 ААА гри на місяць, якщо я РЕАЛЬНО В НИХ ЗАЦІКАВЛЕНИЙ
   Піратство є і буде зростати допоки Ви не зміните свій світогляд. Але не раніше.

   • OlehLeo • 20.02.2016 11:50

    Тобто, ви хочете сказати, що, на відміну від мене, ви купуєте ліцензій ВСІХ ігор, які граєте? Повністю відмовились від піраток, я правильно зрозумів?

    • Gartys • 20.02.2016 12:50

     я також купую ВСІ ігри тільки ліцензію бо вибираю акуратно і граю в гру 300+ годин.Тому я не банкрут від “НАДМІРНИХ ЖАХЛИВИХ ЦІН”

     • Bellum
      Bellum • 21.02.2016 13:01

      Акуратно… обережно то як, що б не вимазатися?

   • susino • 20.02.2016 15:09

    Ти хочеш нам сказати, що ти жівеш на 1000 грн в місяці, тут тільки кварт плата половину зжере, а я неговорю про: проїзд, їжу, одяг, ліки, і ще безліч елементарних речей. PS ой менi здається хтосьвигадує!

    • Володимир Бортюк

     Я живу у власному будинку — а 1к це «комуналки» + проїзд і їжаОдяг купується, переважно, (сюрприиз) під час знижок, його вистачає на довгий термін(щомісяця я собі нові черевики/костюм/сорочку не купую, мені наявного вистачає на 2-3 сезони, як мінімум)Що для Вас «безліч елементарних речей»? 

     • susino • 20.02.2016 21:36

      Слухай, скажи де ти живеш, я переїду у твоє місто!Мені здалося що там реально все дешевше!

     • Оселедиць • 21.02.2016 12:21

      Він всіх на*обує, мабудь гроші на ігри в мами бере, або що ще краще, сам піратить покруче нас всіх взятих, а сам тут ви*обуєця типу: “вот народ, я ах*єнно живу, а ви всі л*хі”

   • Bellum
    Bellum • 21.02.2016 13:05

    Знаєш. Я живу у своєму житлі, маю зарплату 200 баксів у місяць мінімум і чомусь у мене є проблеми з покупкою ігор. Дивно. У мене тільки на комуналки йде 460 грн. Ти живеш у якійсь іншій державі?

    • topas880 • 22.02.2016 02:32

     Це залежить в якій ти квартирі живеш. Якщо в однокімнатній – повірю. З трьохкімнатної – ціла 1000 йде в шляпу..

     • Bellum
      Bellum • 22.02.2016 14:46

      Уточню, живу в однокімнатній.

 • Paul Kuravsky • 19.02.2016 17:37

  З такою зарплатнею як у нас то можна лишень мріяти про “світлу сторону”. Піратство буде існувати завжди, десь у меншій кількості, десь більше. Щодо ігрових цін то знижки у стімі дійсьно іноді радують, але як я вже сказав, з нашою зарплатнею можна або місяцями збирати гроші на одну гру або відмовитися від них взагалі. Наслідком цього піратів звісно ж поменшає…ми перейдемо на “світлий бік” і нарешті розробники нас побачать, можливо навіть почнуть до нас прислухатись і розроблятимуть українські ігри з українською локалізацією,та який у цьому сенс,якщо більшість українців не зможе їх купувати через нестачу грошей…Отже, доки країна не вилізе з боргів і не почне жити “незалежно” немає жодного сенсу говорити про припинення піратства,тому що для мене,як і для більшості людей,ігри – невід’ємна частина життя, і тому ніхто не буде припиняти незаконне скачування ігор лиш для того,щоб поставити Україні ярлик “зарах”…

  • Gartys • 20.02.2016 12:42

   Навіщо купляти сотні ігор.Купив кс го наприклад і можеш грати роками для кращого скілу тощо таких ігор купа навіть сюжетні можна проходити місяцями для різних пасхалок тощо також можна робити моди для улюбленої гри тому не вважаю що зарплаті мало просто марно тратити гроші на непотріб не потрібно і вибрати 1 -3 гри які будеш грати

   • Bellum
    Bellum • 21.02.2016 12:44

    Про який скілл ти говориш? Ти мабуть ще той школяр раз просуваєш це рандомне гівно. КС 1.6 мабуть єдина гра здатня впливати на скілл гравця. Навіть баттла до неї в цьому плані не дотягує.

    • Gartys • 04.09.2016 20:41

     Я говорю про те ,що можна грати 1 гру 2 роки.І як приклад поставив CS:GO.

 • Stansfield
  Stansfield • 19.02.2016 17:55

  Не буду брехати, до сих пір опробовую деякі ігри на торрентах, особливо тепер, – коли я та більшість українців збідніли більше ніж втричі. Але, якщо гра сподобалась, то я обов’язково додам її до списку бажаного і рано чи пізно куплю її.
  Ціни зараз кусаються особливо сильно, але це лишень зайвий привід не купляти те, що буде валятись в бібліотеці просто так.

 • Yu • 19.02.2016 18:09

  ігрове піратство я вже в собі поборов, тепер фільмове, музичне і софтове побороти. По-трохи купляю потрібний софт, але до ліц. вінди та фотожопи ше огого. 

 • Zack • 19.02.2016 18:27

  Не можу зрозуміти плачу щодо зарплат. Якщо ти не можеш заробляти гроші це твої проблеми. Не маєш бабла, не грай. Ви ж не викрадаєте машину для того, щоб на ній покататись, то чому викрадати ігри? 

  • OlehLeo • 19.02.2016 19:41

   Цікаво, а яким чином це доможе виробнику? Він не отримає коштів ні при умові, що ти пройдеш мимо, ні якщо ти спіратиш-різниці ніякої.

  • OlehLeo • 19.02.2016 19:43

   Забув додати-навпаки, якщо ти ознайомишся з грою це піде більше на користь виробнику, ти може порадити другу, який купить, ти можеш вирішити купити наступну частину, а якщо ти пройдеш мимо-то все, не повернешся до гри чи серії.

   • Gartys • 20.02.2016 12:38

    лол якщо ти порадиш другу гру яку ти грав на піратці то його жаба задушить показатися дурнем і купити гру він краще також візьме піратку і не буде гірший

    • susino • 20.02.2016 14:39

     Хринові в тебе друзі якщо вони такої думки.

    • OlehLeo • 20.02.2016 18:53

     Не обовязково, якщо на піратці є лише одиночна кампанія, а друг любить ще й мультиплеєрні баталії.Або кооп.

   • Zack • 20.02.2016 20:22

    Іди вкради якусь беху, покатайся і скажи кенту яка вона класна. Нехай собі купить. Сейм шит, що до ігор.
    Ті хто піратять особи доволі тупі. Чому? Відповідь проста. Розумна людина завжди знайти як заробити гроші, якщо їй потрібно. 

    • Bellum
     Bellum • 21.02.2016 13:33

     А ти як я подивлюся доволі “інтелектуал”.

  • Саньок • 19.02.2016 20:00

   Не маєш грошей на їжу – не їж.
   На машину дають тестдрайв, а демки на ігри стали рідкістю. Та й машини є матеріальними і обмеженими. Якщо я скопіюю гру на десять жорстких дисків то я вкраду не 60 баксів а 600?

   • Андрій Коваль

    А для чого демка? Щоб взнати, яка гра – можна почитати/подивитись огляди, летсплеї і тд. Якщо гру купив і не сподобалось – refund.

    • Bellum
     Bellum • 19.02.2016 22:35

     Refund – то ще та злопакосна х#@!та

     • Gartys • 20.02.2016 12:39

      Впевнений ти навіть не розумієш як воно працює

     • Андрій Коваль

      А що в ньому не так? Купив 2 гри, заплатив 45 баксів. Пограв по 20-30 хвилин. Одну залізо не стягувало, інша виявилась нецікавою. Натиснув рефанд, гроші повернули, згодом купив іншу гру і все ок… В чому проблеми?

 • Саньок • 19.02.2016 19:52

  60 баксів зараз це більше 1500грн, я не можу собі дозволити такого.

  • Special • 19.02.2016 22:54

   І згоден і ні, Згоден з ціною, а от думка в хибному напрямку.
   Поки що такі ціни лупить тільки Бетезда і Рокстар, всі “нормальні” паблішери виставили 30 доларів за новинки та передзамовлення, а вже за місяць після релізу бувають навіть 25% знижки, Just Cause 3 наприклад

  • Gartys • 20.02.2016 12:44

   подожди поки гра вийде купи аккаунт чи знайти когось кому ця гра непотрібна і він тобі її продасть дешевше ніхто тебе не заставляє купляти за 60 БАКСІВ

   • susino • 20.02.2016 14:46

    “купи аккаунт” Взагаліто це та сама кража, але не у виробників, а у фізичної особи.

   • OlehLeo • 20.02.2016 19:04

    Походу, я тобі відкрию секрет, але абсолютна більшість тих, хто продає акаунти-це крадені акаунти.І власник доволі скоро поверне собі цей акаунт, і ти залишишся і без грошей, і без акаунта.

 • Міша • 19.02.2016 20:27

  В принципі я є піратом. Я цим не пишаюсь, але і не вважаю, що скачуючи піратські копії ігор я роблю щось протиправне чи погане. Декілька прикладів з піратського життя. Свій любимий сталкер поклик прип’яті я скачав уже після того як компанія закрилася. Трилогію Масс Еффект і деус екс хюман революшн я скачав і пройшов минулого року. Не думаю, що компанії отримали якийсь від цього збиток, враховуючи, що якби цих ігор не було в вільному доступі, то я би й грати в них не став. А от плюс від цього я думаю вони отримали – я купив ME3, заради мультиплеєру і збираюсь купляти по попередньому замовленні Андромеду і Манкін Девайн. Ще якось скачав колду, ту що з місією в припяті. Раз пройшов сюжетку, а в мультиплеєр навіть не заходив. Ага, ще цього року скачав хомфронт, бля, та я пожплів навіть час що я на неї потратив.

 • Special • 19.02.2016 22:51

  І знову я напишу те, що писав в темі з 3DM  Хватить пропагувати рос перекупщиків, ними ви тільки граєте на руку рос гілці стіму, тому що вини роблять продажі( тому отримують переваги у вигляді локалізацій, та цінових поблажок (немає поправки на інфляцію)), а не українська гілка як ви думаєте.
  (всі про них знають і хто хоче той купить, але пропагувати їх точно не варто)
  На щастя нові ігри вже ставлять ціни відносно нових курсів і перекупщики частково пропадуть
  Доречі Український стім почав трохи відрізнятись від “нашоЇ” СНД гілки (можливо згадали що ми не є частиною СНД)
  Поки що зміни не позитивні =)) (наприклад в нас ГТА5-50 доларів, тоді як в СНД коштує 40, але якщо тут робити поправки на курс, можна припустити що скоро введуть гривню.
  На рахунок піратсва, мені здається що потрібно виходити з розрахунку 1 ААА гра раз в 1-2 місяці, за таких умов навіть при нинішніх зарплатах це реально собі дозволити, маєте більше вільного часу, купіть 3-5 інді, або старіших проектів, чи новий бандл.
  І не забувайте, що хто шукає той знаходить, для прикладу нова Ларка в Віндовс сторі коштує 260 грн. це зовсім не дорого для новинки, Квантум Брейк буде приблизно так само…

 • OLD_ScRiPt
  OLD_ScRiPt • 20.02.2016 12:22

  Вже 4 роки як користуюся ліцензійними іграми, (скоро 5 буде) і ні про що не шкодую.

 • Стьопа • 20.02.2016 18:45

  Піратив ігри і буду піратити, поки це можливо.
  Єдине що мене бентежить це фрітуплейні ігри, типу танків. Думаю над тим як їх спіратити але нічого не можу придумати(((

  • Andy
   Andy • 21.02.2016 22:22

   фак єєє! Жлобьё зе бест! Люто плюсую, треба поважати що людина цього навіть приховує.

 • Олег Онопрієнко
  Олег Онопрієнко • 20.02.2016 19:45

  Читаю коментарі і дивуюся. Чого відразу брати (піратити) ігри на старті за 60 баксів? Я Far Cry 3 пройшов через 3 роки після виходу і 4-ий так само пройду. Зараз Shadow of Mordor GOTY можна за 70 грн взяти!!! Куди вже дешевше?

 • Jazz • 20.02.2016 19:50

  Стріми це теж піратство. Публікація скріншотів – піратство. Ми з цим мало знайомі.В Україні проблема не з піратством, а відсутністю інтересів у видавців ігор в Україні, як ринку збуту.
  Будуть продаватися ігри – тоді і будуть реально боротися з піратством.

  • Bellum
   Bellum • 21.02.2016 12:39

   Згоден. Нехай стім для початку гривню введе як валюту, а потім будемо говорити про піратство.

 • evil_veg • 20.02.2016 20:08

  Це вічне питання. З таким курсом бакса –  можно просто дивитись летсплеї. І чим “більша” гра, тим більше летсплеїв можна дивитись 😉 Залишається купувати інді іграшки – ціни не такі кусючі, проте вибираю те що дійсно варте уваги. І якщо 80-150 грн студент який працює в Тернополі ще може виділити на 1-2 інді-іграшки , то 500-800 посильно тільки столичним 😉 Тут ще говорили – не маєш гроші, не грай і не качай з торентів. Проте хай ці самі люди покажуть мені свій плей-лист в епл-мюзік, чи яндекс музиці. Що там, у вк музику слухаємо? А це ж те саме піратство. То чому там можна, а в іграх ні? 

 • SanaDeadStalker • 20.02.2016 20:47

  Чому ігри не заборонять??????
  Вони викликають залежність!!!!
  Діти не вчаться через них у школі, робочий класс працює не так продуктивно, обдумуючи плани на вечір і шукаючи приводу втекти на годинку швидше.
  Від ігор помирають!!! ( інцидент під час виходу Діабли 3)

  • Andy
   Andy • 21.02.2016 22:21

   100% людей когда либо пивших воду умерли или умрут

   • SanaDeadStalker • 21.02.2016 22:27

    Я навів факт,  а ти статистику
    думаю ти поняв

  • drakka
   drakka • 21.02.2016 23:05

   так само як і алкоголь, тютюн, наркотики, гральні автомати – ти людина і сам можеш вирішити, що тобі робити з своїм життям, який сенс це забороняти?

 • LuckyUA • 21.02.2016 00:45

  Знаєте, як на мене то цю болючу тему взагалі нема чого піднімати…(ну звісно активність на сайті напевно зросла непогано…більше причин не бачу)Особисто я першу свою серйозну гру за повну ціну купив після того як 100+годин зіграв на піратці (але був розчарований), якщо когось цікавоть то це був Dark Souls і купивв заради онлайн складової гри….якої майже не було. І з того часу стараюсь купляти ліцензіїПогоджуюсь з тим, що ціни кусючі, а панство яке дозволяє собі тратити 30+ баксів в місяць на ігри(нагадую, 30$=близько 800грн…як на мене багатенько)….ну добре вам, не всі такі багаті .Особисто я мабуть не перестану ”піратити” оскільки1. Не завжди є гроші2. Бувають такі ігри як … ну ніби зіграв би… але купляти не хочеться (не настільки вони класні)”Не маєш грошей – не грай”, “не вмієш заробляти не ….бла-бла-бла” – це смішно оскільки: 1. Не всі мають можливість заробляти(кажуть є такий вид людей як студент, підвид контрактник)  2. Я думаю для когось все таки вивалювати купу грошей на ігри не дуже хочеться, при тому що багато часу вони їм приділяти не зможуть, але вільний час деколи є 3. І деколи зіграти хочеться а оскільки піратство не карається поки що, то чом би і не скачати.На рахунок рос. перекупщиків… в них можна купити гру в 2 рази дешевше, так що вибачайте (наприклад передзамовлення Darl souls 3 в стімі 60 баксів…а 30$ на дорозі не валяється)
  “Чому ігри не заборонять??????
  Вони викликають залежність!!!!
  Діти не вчаться через них у школі, робочий класс працює не так продуктивно” – я надіюсь це жарт оскільки діти це проблема батьків , якщо вони не можуть впоратись з цим… ну…. .А особистий час робочого класу мені здається не дуже чемно зачіпати…(ше домашнє завдання додому дай, щоб не було часу грати)крч маразм якийсь, нащо таке взагалі писати?
  Як на мене поки ігри не будуть відносно більш доступні в плані цін то з піратством боротись так собі…Ну і тут є ше такий чинник як “нащо взагалі купляти як можна безплатно скачати”, при цьому я впевнений шо багато людей навіть не знають шо це типу як незаконно

 • LuckyUA • 21.02.2016 00:50

  Як на мене в статті про “причини облишити піратство” ці самі причини настільки мізерні і непереконливі що їх майже немає)). Як то кажуть з пальця виссано

 • Special • 21.02.2016 03:14

  Доречі, знайшов цікаву інфу про гривню в стімі, ціни в гривнях вже всі виставленні, і в основному за курсом 17грн за долар.
   https://www.steamprices.com/ua/tracker

  • Bellum
   Bellum • 21.02.2016 15:47

   Дякую, буду тепер туди час від часу поглядувати.

 • genauk • 21.02.2016 08:39

  В Ігри не граю. Але у всьому іншому намагаюсь купувати все на що вистачає грошей. Це в основному додатки на андроїд і електронні книги.

 • Bellum
  Bellum • 21.02.2016 12:53

  Андрій Коваль – особисто для вас пишу. При чому тут рефанд??? Я бляха кажу що пройшов на піратці, бо інакше взагалі не пройшов би гру (бо як не дивно у мене працювала нормально тільки піратка), а ви мені про рефанд. 

 • Патріот • 21.02.2016 13:20

  Заради чого перестати піратити???
  До українців відносяться, як до г”вна! Окремої ціни для нашого регіону немає, локалізації немає, окремі ігри виходять не такими, як їх рекламували маркетологи… Список можна продовжити, але думаю і так зрозуміло про що я.
  Окреме відношення мають наші власні компанії, що роблять хороший продукт та українську локалізацію, таких людей слід підтримувати.
  Так от, навіщо ж ми викидаємо кучу грошей заради г”внєца, яке нам підкидає ЕА(ефіопс”кий ан”с)???
  Вкладаючи гроші в іноземного виробника, ви тим самим гальмуєте ріст нашого виробника.
  Якщо б всі українці, що купили батлу, пожертвували ці гроші на розвиток сталкера 2, думаю ми б вже давно грали в цю прекрасну гру. Але нажаль, ми досі шукаємо за кордоном в кого б відсмоктати і відлизати, замість того щоб підтримати створення власного продукту. Жаль, дуже жаль. Вроді Україна і живуть в ній українці, але я навколо бачу лише москалів.

  • Олег Онопрієнко
   Олег Онопрієнко • 21.02.2016 13:34

   Импортозамещение? Десь я вже це чув.

  • Andy
   Andy • 21.02.2016 22:20

   покажіть де збирають на сталкер 2, дам їм бабок

   • Патріот • 21.02.2016 22:25

    Для початку купи Козаки 3, а решту грошей переведи на реквізити компанії GSC Game World, з проханням продовжити розробку Сталкера 2. Вони явно дослухаються до жесту доброї волі

 • Bellum
  Bellum • 21.02.2016 13:29

  Якщо почитати всі коментарі то можна зрозуміти, що ми тут поділилися на дві групи:
  1. Радикали. Це такі зухвалі хлопаки, котрі стверджують, що всі хто грає в піратку мають горіти пекельним вогнем і взагалі не мають права дихати повітрям господнім.
  2. Ліберали (ну якщо це можна так назвати). Це ті, хто підлаштовуються під ситуацію і поки не готові перейти на світлий бік ліцензії.

  А давайте, я побуду трохи третьою стороною разом з Jazz і скажу: Лібералам досить виправдовуватися перед радикалами – ви їм ні у чому не винні. Нашу країну поки не розглядають як потенційний ринок збуту у зрівнянні з тією самою Росією. І поки це так, то ці розмови не мають сенсу. Бо коли введуть гривню і зроблять цінову політику схожою як у наших “злих сусідів”, то я буду першим, хто стане на сторону ліцензії. І ще ніхто не зміг переконати когось у чомусь, якщо просто тупо використовував методи “угнітання” і принижування. Проявляйте будь ласка повагу один до одного, ви ж люди, а не свині.

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 21.02.2016 13:39

   Про який ринок збуту можна говорити, як в Україні ліцухи майже ніхто не купує?  

   • Bellum
    Bellum • 21.02.2016 13:55

    А я – то теж ніхто? Кожному потрібно починати з себе.

    • Віталій Забусик
     Віталій Забусик • 22.02.2016 00:22

     Хтось вже почав, а хтось пишається тим, що він не такий довбойоб, щоб витрачати гроші на ліцушки. Скільки людей в Україні купує ігри? я не думаю що більше 10-20 тисяч, скільки людей купує ігри на старті за повну вартість? 500-1000. Той же Кредл з українською озвучкою і субтитрами, з ціно 7$ купило 600 людей. Які ринки збуту? Яка локалізація? Кому то треба? Поки українці не покажуть, що вони готові за, щось платити, тоді розробники і видавці будуть робити якись кроки на зустріч, але ніяк не навпаки. Це бізнес, і вкладати гроші у неприбуткову справу ніхто не буде.

     • Bellum
      Bellum • 22.02.2016 09:26

      Ну але колись всі поголовно піратили і те що зараз є вже хоч якісь зміни, має радувати.

 • Олег Онопрієнко
  Олег Онопрієнко • 21.02.2016 13:41

  Жахіття, народ більшість з вас не просто піратять але й вважають це нормою! Потім питають чого так в країні погано, бо всім аби щось спиздити, пиздять на верхах, пиздять і тут, потім до українців відносять як до “лайна”. Піратять ігри і гордяться цим. Пишуть коментарі не читаючи статтю. Зупиніть Землю я зійду.   

  • Bellum
   Bellum • 21.02.2016 14:06

   Олег, ти і твої колеги, як редакція маєте якось вести себе вище того. Ви створили тему і думали, що тут ні у кого не буде “взривати” про “нагорівше”. Ти особисто не здатній побачити, що тут достатньо людей що каються і розуміють свої неправильні вчинки але ще не готові щось змінити?  
   Москва не за один день будувалася. Хочеться переманити людей на світлий бік  то почніть з поваги до них, а не обсирання. Сашко правильно подав тему хоч і пішов у правильному направленні, хоч і не без промахів. Особисто мене він змусив задуматися. А тепер ти береш і зводиш всі його старання на ніц. Геніально!

   • Олег Онопрієнко
    Олег Онопрієнко • 21.02.2016 14:26

    Вище чого? Я кажу як є подобається це комусь чи ні. 
    P.S. Rome ne s’est pas construite en un jour

    • Bellum
     Bellum • 21.02.2016 15:33

     “Rome ne s’est pas construite en un jour” – а я тобі не те саме написав вище (-_-)

     • Олег Онопрієнко
      Олег Онопрієнко • 21.02.2016 20:22

      Ти написав скальковану хуєту. 

  • Патріот • 21.02.2016 21:34

   Суть всього більш менш зрозуміла. Є люди які можуть купувати ліцуху, а є такі, що живуть бідно і не можуть собі цього позволити.
   Як на мене, то перші(ліцушники) хаха рвуть другого.
   Типу народ, вот є ліцухи, вони чьоткі і круті. Го купляти. Ой стоп, я й забув що в вас нема бабок на них( ухахахаххахахаха).

   Я правильно тебе зрозумів?
   Знаєш аж тошнить від такої думки, надіюсь я не правий(((

  • Jonny_Joypad • 03.03.2016 09:40

   Звісно це норма, невіже моя Держава стане багатшою, якщо я Гейбу дам на лапу 200 баксів? Ти що, податок заплатиш в свою казну? Ти думаєш про що ти пишеш?

 • Саня Кузьменко

  Довго не писав ніяких відповідей й коментів до цього посту. Був дуже здивований, наскільки все погано. Настільки в людей бомбить від одної згадки піратки vs ліцензія.
  Я розумію, що далеко не всі можуть купувати ліцензійні ігри. Але пишатися тим, що ти цього не можеш/ не хочеш? Цього я не розумію. Чувак пише, що поборов в собі ігрове піратство й прагне побороти решту – і його мінусують! За що, люди? Чим вам так не подобається, що людина прагне платити за контент, як це роблять в цивілізованих країнах? Як це роблять у Європі, в яку інтегрується Україна.
  Чому б не спробувати поглянути на ліцензії з іншого, незвичного боку?
  Але навіщо, коли можна вичепити з статті речення, від якого найдужче бомбить, і написати свій неперевершений контраргумент. Не зважаючи на те, що далі в статті пояснюється чому так, а не інакше.
  Пишите, що на ігри витрачатися не готові, бо ви іграми не живите? А не схоже. Я купив кілька ігор – і мені є в що грати протягом пари місяців, бо щодня можу виділити на це лише годинку-дві (на вихідних побільше). Звідки у вас береться час грати так багато ігор, щоб не було змоги за них заплатити? 
  Окреме звертання до Bellum, ти пишеш, що коментатори в цьому пості поділилися на 2 групи радикальних прихильників ліцензій та мирних піратів лібералів. Далі цитую тебе:  ” Радикали. Це такі зухвалі хлопаки, котрі стверджують, що всі хто грає в піратку мають горіти пекельним вогнем і взагалі не мають права дихати повітрям господнім.” – Серйозно, чувак? В коментах (хоча я може того не помітив), а тим більше в статті й натяку не має те, що ти пишеш.
  Як не крути, а всі ми розуміємо, яка ситуація з піратством, і всі, свого часу, піратили в тій чи іншій мірі. Але до переходу на ліцухи варто прагнути, що я і намагався донести. Без випалювання піратства напалмом, який ввижається Bellum.

  • Олю • 21.02.2016 14:56

   О великий “Мойсею”, дякую що показав нам “невірним” правильну дорогу..
   От лише, що від цього зміниться, якщо я куплю ліцуху від Бесезди або ІА, мммм? Покращять графон на пк?? Будуть якісь зміни???
   Н”хуя, тупо н”хуя. Вони не введуть локалізації, їхні маркетологи далі будуть н”йоб”вати користувачів, а власники геймдевкомпаній будуть в той час купувати автомобілі, нерухомість і сміятися з того, як хомячки хавають їхнє гі”но, яке вони кожен рік їм підкидають..
   Згідний що кожна людина має улюблену гру, кілька ігор. Ось їх можна купити, щоб віддячити людям, які все зробили щоб вона вийшла такою, якою її всі хотіли бачити. 

   • Саня Кузьменко

    Будь-ласка) Звісно, те що ти спіратиш гру – це багато змінить: покращить графон на ПК, і зміни якісь будуть. Звісно ж, гарні зміни, ага))

    • Олю • 21.02.2016 15:49

     Багато чого змінить, наприклад не буде відчуття, що мене наїбали. 
     Ще раз повторю, я купую лише ті ігри, які цього заслуговують. От наприклад “Gothic 2” в мене коробкова ліцуха стоїть в шафі) Діабла 3, також там) В батл неті, ще старік і ВоВ куплений.
     А от чого немає, так це абсасцини, фаркраї, батлухи і тд. Ну бо вони не заслуговують, щоб за них платити такі бабки.
     Скажу чесно, я їх навіть не пірачу)
     Коштували б вони, ну гривень 100 від сили, купив би. А так пішли вони на йух зі своїми цінами)

   • Andy
    Andy • 21.02.2016 22:16

    знову ж таки: якщо ігри фігові і розробники за ті гроші нічого не роблять, то навіщо в них грати?

  • Bellum
   Bellum • 21.02.2016 15:45

   Олександр, якщо ти читав все уважно, то я написав, що ти правий у статті, просто не врахував деякі моменти.
   У мене складається враження, що люди, які читаю мої коментарі не дочитують їх до кінця, а лише хапаються за якісь окремі слова, що їм не сподобалися. Я не казав, що прихильники ліцензії погані чи пірати хороші. 
   Але право приємно, що мені стільки уваги приділяють я прямо “засмущався” (^_^)

   • Саня Кузьменко

    Ну просто ти найактивніше писав) Втім, як мінімум один твій меседж мені до душі – давайте якось поважати опонентів чи що… Взагалі, я, наївний, сподівався, що буде обговорення самих цих причин, ну типу чи справді в Україні почнуть діяти антипіратські закони, які перекриють кисень піраткам, як в тій же Польщі. Чи, наприклад, чим Стім переграє піратки, якими зручностями. Про бандли й сайти зі знижками поговорити, розумієте? Натомість все скотилося в банальний срач “піратки й ліцухи”. Такого, в принципі, слід було очікувати, але масштаби мене вразили)

 • Leo
  Leo • 21.02.2016 16:48

  Шановні, із гавна конхфетку не зліпиш, із жлобів не збудуєш міцної держави. Читайте Конфуція та починайте зміни із себе. Особисте ІМХО, наболіле.

 • Leo
  Leo • 21.02.2016 17:05

  П.С. – Порівняйте лічильник переглядів постів, в яких є мінімальний натяк на халяву та срач опісля, із звичними статтями, оглядами, блогами. В мене все =/

 • Андрій Коваль

  Шановні пірати, які пишуть “ця гра не гідна своїх грошей”, поясніть, будь ласка, якщо та гра таке лайно, яке не вартує грошей, то чому ви ним обмазуєтесь і потім про це розповідаєте в коментарях? 🙂 Я, наприклад, не люблю серію CoD, то я її не купую і не граю взагалі. Відмовтесь від лайна і грайте лише хороші ігри і тоді не буде у вас проблем з “нема часу на ігри” або “нема грошей на ігри”. Я останнім часом граю лише Dota 2 на PC і якусь одну іграшку можу проходити місяць-два на PS4. Решта часу і грошей йде на особисте життя…

  • Оселедиць • 21.02.2016 18:40

   Ем. Представлю мабудь сторону піратів(це моя особиста думка, можете з нею не погоджуватися)
   Все в світі відносне. Гра може мати рейтинг 1000 зі 1000, але особисто мій рейтинг цій грі може складати всього 6 зі 1000. 
   Тому для того щоб повністю оцінити гру, я її скачую з торрента, повністю проходжу ( не дві годинки, як дехто пропонує), а тоді вже сам вирішую чи варто її купити і саме головне чи варта вона тих слів, яку про неї розповідають обзорщики.
   На ділі все дуже плачевно. Більшість ігор взагалі можна було б і не випускати(наприклад серію ігор від Юбіків). Любителі вишок зараз звісно замінусують, але мені далеко похуй) Я ж пірат! ARRRRRH!!!

 • Артем • 21.02.2016 19:07

  Зарплата як у Африці – ціни як у Європі.Давайте нам стипендію як у Єс, зарплати таким же чином.Просто убиває мене цей факт, що я (школота) який не має ні роботи ні стіпендії має куплять ігри по 15 баксів бо “піратить – це гріх”.А якщо я йду у колледж (на контракт) та мало того шо нам потрібні гроші на усе про все, так ще й ігри куплять я повинен, особливо з нашим курсом.Хай у нас буде гуд економіка, потім поговоримо про усе це…

  • авав • 21.02.2016 19:31

   в Польщі степендія 8к гривень, давайте порахуємо скільки ігор можна купити в місяць))

  • Gartys • 21.02.2016 21:09

   Школотою гроші також заробити можливо.Мені 14 і я купляю виключно ліцухи так я не купляю все підрят але мені цього достатньо так що казати що ти не можеш витратити 50 грн на хоча б акаунт з ліцухою просто відмазка.

   • drakka
    drakka • 21.02.2016 22:01

    акаунти купувати – це ще гірше ніж піратити, оскільки весь сенс бути ліцушником – оплачувати розробникам ігор їхню роботу, а таким чином ти заохочуєш злодіїв зламувати акаунти.

   • topas880 • 22.02.2016 02:15

    Навчись писати, дитинко… Або нічого не пиши. Коли підеш на роботу і тобі буде потрібно розділити заробітню плату на харчі, на квартиру, на транспорт – будеш іншу пісеньку співати…

    • Special • 22.02.2016 05:49

     Тоді може і час варто приділити, роботі, їжі, та родині замість ігор, якщо вже на це пішло =)

 • Анонимайзер • 21.02.2016 20:10

  фаллоут 4 стоит 60 баксов. 60х25=1500 грн. 1,5 К Карл, 1500грн
  и на неё скидка МАКСИМУМ до 40 будет

  • Bellum
   Bellum • 22.02.2016 10:48

   взагалі-то курсу нині 26 з х”йом тому треба перерахувати)

   • Bellum
    Bellum • 22.02.2016 12:46

    віталій, особисто мене ти цим не здивував) але ми говоримо про наші ціни, а не про російські.

   • Bellum
    Bellum • 22.02.2016 12:47

    Соррі, Віталій (а то якось не гарно вийшло з ім’ям з маленької букви)

 • Andy
  Andy • 21.02.2016 22:05

  Якщо на гру жалко грошей, значить тобі в неї не настількі цікаво грати. Це допомагає робити вибір гри одразу в магазині стіму чи іншого сервісу. Якщо грошей немає – то можливо варто не грати в ігри а знайти роботу, чи ще одну роботу. Ігри це розвага, а розваги це як правило платне задоволення.

 • Альмагест

  Не розумію ідею написання цієї статті. Навряд чи вона переконає затятих піратів, до когорти котрих безумовно входив кожен з нас, покинути свою грішну справу, а користувачі Стіму і так знають, в чому його квіточки і бублики. Тим більше в статті автор обмежився всього лиш стімом. Негарно)
  Від себе додам, що декілька років не граюсь в піратки, але й взагалі рідко маю можливість виділити зайвих пару годин на день на гру, тому купую рідко. Або купую щось з солідними знижками, щоб зекономлені кошти потратити на купівлю ліцензійної музики на CD.

 • OlehLeo • 21.02.2016 23:23

  Забув додати, підлию ще масла у вогонь-а вам не здається, що до українського комюніті доволі нахабне ставлення ,як мінімум, зі сторони стіму? Ви вкурсі, що велика частина ААА ігор у нас продаються значно дорожче, ніж навіть в Росії? Та ж ГТА5 в нас зараз коштує 50 доларів(я встиг купити за 40), коли в Росії менше 30 доларів? Для Гейба ми вже вступили в ЄС і отримуємо зарплату нарівні з Німеччиною?

 • topas880 • 22.02.2016 02:29

  Бачу тут такі дискусії…Добре – і я внесу лепту своїх думок. Дивіться ось яка штука: ось до прикладу – мій брат працює в Канаді. Нічим не хвалиться, працює совістно. Отримує зарплатню, грошей на все вистачає. Заробітня плата в міс. – 2500 у.о. Гра в стімі коштує, ну нехай якийсь там повний жир – 70 у.о. Скажіть будь ласка – є різниця між мною і моїм братом? Якщо відношення ціни на гру та зарплати буде хоча б трішки відповідати приблизно відношенню як у мого брата – готовий купувати їх. А так – перепрошую. Тим більше – я не затятий геймер. Я не хворію частою торренто-хворобою. 

  • Roland • 22.02.2016 19:58

   Є різниця: ти мабуть заробляєш менше ніж твій брат. Ось і все. А ще твій брат мабуть буде жити в власному домі на околиці Торонто і їздити в непоганому авто.
   Але це не проблеми розробників ігор і цін на них.

 • HubaBuba

  ого скільки двіжухи! 
  народ, оправдовувати піратство – це те саме що оправдовувати крадіжку. я переконаний що оправдовують піратів в основному або школяри або люди які собі не можуть дозволити купити гру. у всякому разі якщо задуматися то спірачена гра – це крадена гра.якщо ти собі купив компютер, це не означає що розробник зобовязаний робити гру яка на ньому піде, тому що він нічим нікому не зобовязаний. розробка гри – це великі затрати інтелектуальних і матеріальних ресурсів. Це затрата часу – що фактично є найдорожчим ресурсом сьогодні. І не важливо який на виході продукт – він має якусь собівартість. Нехай це гра про кусок хліба – але і вона має собівартість. А чи вам це купувати – це вже ваші проблеми. Для цього існують маса ігрових ресурсів і інтернет де можна ознайомитися з грою, почитати огляди, подивитися летсплеї і вирішити чи купувати. Курс долара і тому подібне до цього не має ніякого відношення. Розробник яку ціну хоче таку ставить. І ви нічого, НІЧОГО не можете пред’явити. А вже питання чи піратити – це вже на совісті людини. Я сам інколи пірачу ігри і не вважаю що це може мати якесь оправдання. Я роблю не правильно і цілком це усвідомлюю. Тому хочу нагадати що стаття не про ваші гріхи, безбожники (!), а про те, що вартує інколи ігри купувати. Все не зміниться відразу, це поступовий процес. Чим популярнішим стане купівля ігор в нашій країні, тим більший ринок для паблішерів, тим комерційно привабливішою стане країна і відповідно це наблизить нас до локалізованих ігор і прибуткового ігрового змі.Якщо не має можливості купувати гру – скачай, пограй. Але коли є можливість – купи, нехай це бцде улюблена гра, нехай це буде літній розпродаж.Але слід памятати – що піратство – це крадіжка. 

  • Сиренець • 22.02.2016 20:57

   впевнений що ти дуже довго писав це повідомлення, знаєш старався його підвернути під всіх, щоб нікого не задіти, нікого не обідити.
   Але Вибачччч!!!!
   Хочеться бачити тебе справжнього а не під маскою психологічних ігор, які ти пробуєш вести!
   Розкажи що думаєш! Навіть якщо думки схожі на суцільне гівно!! Але це будеш справжній ти, навіть не просто ти, це буде атмосфера цього сайту, яка з часом все гасне і якої всім так не вистарчає…

   • HubaBuba

    хахаха, зацінив))) але загалом та, піратити херово, це моя думка

    • Сиренець • 22.02.2016 21:29

     Коли брат тоне в піратстві, протягнути йому руку допомоги є благим ділом)
     Не раз бачив, як в пабліку проводять конкурси, ну от наприклад Ларку розіграли.
     Тільки от там суто рандом. Але в нас тут тема йде про ігри. Ігри і рандом теми не сумісні. 
     Набато крутіше було б розігрувати ліцухи в міні турнірах або мутити стріми і там розігрувати ліцухи. 
     Є Дота, є КС, танки, старік, TW по якому Дезмонд весь час мутить відоси. 
     Таким чином люди які мають скіл, зможуть отримати ліцуху, незвадаючи на те школірі вони, пірати чи ліцушники)

 • Welcome to my world, pet. • 22.02.2016 18:57

  Добавили б в стім гривню, було б інше діло!

  • Віталій Забусик
   Віталій Забусик • 22.02.2016 22:20

   Коли в стім введуть гривню, ніхто не буде купувати, бо локалізації нема, а коли буде локалізація, не будуть купувати бо ціна висока.

 • Назар Серьогінов

  багато гучних слів, аргументів , контраргументів, випалів невиліковних бідолаг з онкологіями мозку 4-ступеню і справді мудрих слів від людей, які стараються або живуть як личить чесному сучасному громадянину європейської країни – такого яскравого срачу я не згадаю ще з часів заснування ОГ. мушу додати кілька тез від себе 1. українські ціни та локалізації потрібно заслужити – виявляючи інтерес як мінімум купуючи вітчизняну, а вже потім іноземну мультимедійну продукцію. як би ви всі не хотіли – ніхто не буде по-людськи ставитись до країни, що стоїть на 1 місці по піратству. а як вже неодноразово зауважувалось – зміни починаються з тебе2. майже весь ваш бугурт щодо “високих цін” – маячня. хто шукай той знайде – дорожче 50 баксів з гру я в житті не давав – при тому що це була гра + плюс преміум /сізон пас – локальні ціни є, які діють для всіх країн СНД .НІХТО НЕ КАЖЕ ЩО ПОТРІБНО КУПУВАТИ ЛИШЕ В СТІМІ. є офіційні рітейлери, які працюють з усім СНД, і для будь-якого українця ААА-тайтли на старті обійдуться максимум в 30-35 баксів – найдорожче. Ціни називаю в баках, бо вони не змінились ні на йоту за 10-15 років. курс валюти – це вже наші проблеми. Як же їх вирішити?3. переходимо до фінансової сторони. ясна річ, школярі не можуть дозволити собі тратити багато грошей на ігри. і не тільки – на дорогі гаджети, пк, консолі – це все коштує грошей. гроші потрібно заробити, або ж у випадку якщо вік або морально-інтелектуальна невідповідність заважає здобувати кошти – можна обмежитись в купівлі лешнього, розставити приорітети і тратити подаровані батьками гроші на ігри – або не тратити і займатись іншими речами, які подобаютьсяінша річ – заробляти гроші самому. зараз складні часи в країні, і щоб вижити в ній потрібно або звалити до бісової матері за бугор, або ж лишитись – і клято навчатись, здобуваючи хорошу освіти (перед цим клчто готуючись, поступити на престижний факультет з орієнтуванням знайти в майбутньому затребовану і високооплачувану роботу).час потребує спецілістів – будь-ласка, ніхто не заважає навчатись, працювати над собою, мати в сраці усіх, хто думає інакше – і стати цим спеціалістом, а потім – знову ж мати в сраці усіх – бо висококвалфіковані спеціалісти – в сфері юристпруденції, рекламі і маркетингу, it-сектору, приватній медицині – вони завжди потрібні, і успіх в осягненні даних спецільностей принесе усе про що можна було тільки мріяти – купу грошей, а з ним – ігри, пк, консолі, машини, жінок, будь-яку хуйню. і тоді можна забути про слова “дорого” “не стяну” і т.д – ложити болт на курс, на ціни, на проблеми в державі – і просто гарно робити свою роботу, на користь собі і людям, отримуючи гідну будь-якого професіонала, високу зарплатню – а можна не “паритись” – нафіга та освіта крута, спецуха – ітак нема роботи ніде, краще потусую в клубах з кентами, пробухаю гроші, ай нафіга ті іспити, ті пари – проїбу, все зарішаю. буду працювати промоутером і продавати квитки в нічні клуби, або продавцем, чи офіціантом і все буде в чьоколаді – із зп в кілька копійок, які ледве покриватимуть квартплату, комуналку, їжу, одяг, а якщо ще й одружитись – тут взагалі срака. і потім довіку проклинати гівняну державу , гівняний уряд, гівняний курс долара і все інше. 
  це час спеціалістів, шановні, “сірі мишки”, “впадло ботанити” “якось воно буде” будуть завжди бідними і восхваляти піратство – адже в такому становищі спиздити щось значно легше ніж напрягатись і бути затребуваним молодим спеціалістом. чи буде тоді час грати в ігри – це вже справа залежить від вміння розумно цим часом розпоряжатисьце, звісно, моє особисте ІМХО. але можете зробити свої висновки, погоджуватись чи ні – справа ваша. і ви можете звісно здивуватись – але я думаю що кожен з тих, хто в коментарях під цим постом став на захист ліцензійної продукції і повний ігнор піратства і жлобства – якраз таки і є цим молодим спеціалістом із перспективною роботою, або ж  навчається і прагне цього

  • True_Hobbit • 25.02.2016 15:23

   Повністю згідний… є багато ресурсів де дешевше ніж на стімі… два найпростіші приклади це GOG i Hamble Bandle… я взагалі зараз закинув Стім і його розпродажі і перейшов на PS4 тільки через те що особисто мені на консолі зручніше

 • terminatorOST • 23.02.2016 03:21

  В мене 263 на акаунті, але я до сих пір граю в багато піратських ігор.
  Головна річ в тому, що я граю лише з оригінальним озвученням (у 99% це англійське). Ubisoft починаючи з “Watch Dogs” блокує вибір будь-якого озвучення, окрім російського для України, теж саме і в Uplay. Ігри Electronic Arts після запуску Origin вже не зʼявляються в Стімі взагалі, ну а в Origin вони розуміється лише російською без права вибору. Нарешті, є купа ігор, яких просто немає в продажу через втрату студіями ліцензій на них, типу X-Men Origins: Wolverine.
  Але я продовжую купляти ігри, щонайменше по 2-3 на місяць, та здебільшого це адвенчури чи інді, або щось зі старих ігор, нові ігри від Ubisoft та Electronic Arts здебільшого або з торрентів, або просто в ігнор. Не можуть зробити українське озвучення – хрін з ним, але блокувати вибір англійської – так не піде.

  • Саня Кузьменко

   Так, є така проблема. Що з локалізацією, що з X-Men Origins: Wolverine. Чорт, така класна гра – не роздумуючи купив би, якби з’явилася в Стімі.

 • rkononenko • 23.02.2016 08:30

  Вставлю і я свої п’ять копійок: згоден що ігрове піратство шкодить, але аби його реально зменшить треба лобіювати Верховну Раду щоб робила закон, яким би дозволялося продавати ліцензійні ігри лише з повною українською локалізацією. От тоді й українські актори/перекладачі будуть задіяні, й це спонукає індустрію легального цяцько-контенту в Україні розвиватись.

  Всім на початку важко, це ж ринкова економіка. Так на початку буде важко кінопрокату (кінодубляжу українському важко було у 2006 як уряд ввів обов’язковий україномовний кінодубляж для прокату; але нічого через деякий час розвинулися і зараз є одними з небагатьох бастіонів укркультури де домінує українська мова)

  От як схожий закон до того що зобов’язав укрдубляж з’явиться і для відеоігр в Україні – от тоді й піратсво комп’ютерних цяцьок зменшиться. Отакої.

  • Саня Кузьменко

   О, нарешті цікаві думки почали з’являтися. Правда, я скептично налаштований після всіх цих коментів на захист піратства. Як би так не вийшло, що власники ліцензій не опинилися взагалі без ігор) Видавці/розробники ігор навряд замовлятимуть українську локалізацію, враховуючи рівень піратства. А пірати знову скажуть “зрада”, й спокійно гратимуть в російські піратки. Але думка цікава.

 • Bellum
  Bellum • 23.02.2016 10:58

  До 150 залишилося ще трішечки… А ну хтось скаже ми там б’ємо якісь рекорди активності чи ні?

  • Саня Кузьменко

   Ну я не пригадаю посту на ОГ з такою кількістю коментів) А по переглядах – бувало й більше, але не за такий короткий проміжок у кілька днів.

   • Bellum
    Bellum • 23.02.2016 13:34

    Це ж добре! Краще так, ніж шалений ігнор. Значить людям не все одно.  До речі! Вибачте за офф топ, але хтось купував стім контроллер, як воно? Я собі хочу придбати.

 • Patriot_KR
  Patriot_KR • 23.02.2016 13:31

  Перейшов давно на ліцензію, але в стімі все одно дорого. Доводиться у посередника купувати.

 • TheLion
  TheLion • 24.02.2016 20:29

  хай в стімі, нарешті введуть гривню

  • Назар Серьогінов

   якщо навіть і введуть, вам від цього легше стане? буде те ж саме, що і в баксах, тільки помножене на 27.4 чии курс на н-й момент часу. Локальних цін з таким піратством для україни НЕ БУДЕ

 • True_Hobbit • 25.02.2016 14:57

  Замість того щоб сратись в коментах що дорого нема грошей ітд.. потратьте цей час на вивчення англійської чи всамодосконалення бо якщо будете робити свою роботу краще всії то і відповідно заробляти будете і небуде поставати питання що дорого…. щодо студентів найди роботу на пів ставки і не щаройобся а вчись бо толкових людей завжди нехватає… щодо Школоти це саме замість задрочувати перед компом життя складна штука і відпиздити вміє краще від бійця ММА 

 • Бублик • 29.02.2016 03:37

  ех, хлопці хлопці  ))) Я вже давненько з вами, але відколи вас пам”ятаю відтоді ви агітуєте брати тіки ліцухи))) Це ж настіки дохлий номер як і вирішувати яка платформа краща, приставка чи пк?) Як ви не доганяєте, що це діло дохле )))) Пірат вам буде нити одно, а ліцушник бла бла бла, стім ван лав ) Я думаю що ця тема реторична ))) тут нема вірного варіанту, адже кожен вирішує що вигідно йому.

  • True_Hobbit • 29.02.2016 10:21

   Погоджуюсь…кожен вирішує сам бути нормальною людиною чи рагульом

 • Сергій • 01.03.2016 11:25

  Здуріти! По вашому, бездарі і біднота, створювати ігри мають НА ДУРНЯК?
  Так, чи що? А як би вам за вашу роботу давали не зарплату а “велике дякую”, ви б працювали на таку компанію?

  • Bellum
   Bellum • 01.03.2016 19:22

   Талановитий і розумний? Задрала вже ця школота, що пише всяку ху№ню в коментарях. Іди вчись дитино. Ти навіть звернення писати правильно не вмієш.

 • Painkiller

  Нещодавно почав купувати ігри в стімі, моя перша там гра Rise of Tomb Rider 🙂 Не шкодую, гра дійсно коштує своїх 250грн. І чому стім? Є ще віндовс стор, я там новенький Gears of war купив,   всього 260грн, а картинка ще краще ніж в томб райдері! Дірект ікс 12 мать його))) Круто що майкрософт не прив’язує нам своїх доларів, тому що ці ігри там по 30 баксів. А що не подобається так це відсутність демо версій нових іграшок. На пс4 демок більше. Хай роблять демкі і ігри почнуть більше купувати… Всім мир! 🙂

 • KolyaP
  KolyaP • 09.03.2016 13:28

  Стаття заставляє задуматися…

 • Прочитав всі коментарі і хочу вставити свої п’ять копійок.

  Коли був школярем спочатку купував ігри (дуже мало і дуже рідко), позичав у інших диски і давав свої в користування. З появою інтернету почав скачувати піратки і грати в них. Став студентом (на державному), паралельно працюючи на вихідних, деколи витрачав декілька вічнозелених на ігри в Стімі, тільки по шалених знижках (долар був ще тоді по 8 грн), навіть студенту це не було напряжно. З часом дізнався про сервіс HumbleBundle (дізнався про нього завдяки OpenGamer), за весь час купив там декілька солідних бандлів (долар все ще по 8). На закінчення університету долар пригнув, все стало набагато печальніше. Але я також не стояв на місці – влаштувався на фулл тайм роботу. Долар в середньому по 25 +/-. І знаєте що? Я купляю ліцензійні ігри. До всього треба підходити з розумом і не розкидатись грошима. Почекайте кілька місяців з дня релізу якоїсь довгоочікуваної гри! Моніторте знижки та акції! Не купляйте непотріб (обзори/летсплеї допоможуть)! Не зігравши в піратку і не купивши гру на основі знайденої інформації я можу впевнено сказати чи точно хочу я хочу її в свою колекцію і чи варто на неї тратити гроші. Зараз важкі часи, добре живуть ті, що не стоять на місці, а реалізовують себе і самовдосконалюються. Такі люди не ниють на дорогу ціну гри в день релізу, додають гру у вішліст і чекають коли прийде її час (я купував навіть ігри яким уже було років по 5 з часу релізу). А віднедавна назбирав на Playstation 4.

  Підсумок: близько 80 ігор в стімі, Playstation 4 і близько 20 ігор до неї.

  Готовий до конструктивної критики чи дискусії.

 • Wordpress-developer • 31.03.2016 16:34

  Чудова стаття, хоч я і не з усім згоден.  Перейти на стім мене примусив мій товариш, при яких обставинах то ролі не грає, але він виграв наш диспут одним фактом  – збереження від ігор лежать на сервері стім. І я погодився, бо вже тисячу разів хімічивши з віндовозом, або ще чимось, я під корінь зносив все, що було на робочому диску, або ж просто забував перекинути. А так – ізі, ніяких проблем. Приїхав до батьків, не треба тащити ноут, встановив на свій старенький комп, що їм віддав, який-небудь DOOM bfg чи Постал чи Портал, що душа забажає, аби тягнув комп, і граєш з того місця, де закінчив. Зручно. Тим  паче, зараз багато сайтів, які роздають ігри безкоштовно. Не завжди щось хороше, але я от недавно Енклейв відхопив, непогана старенька гра. Було би круто, аби на цім сайті була якась рубрика, щоб хтось відслідковував такі речі.

  • Саня Кузьменко

   Дякую за відгук. Давно думаємо над такою рубрикою (де повідомлялися новини про халявні роздачі), та все ніяк руки не доходять поставити то на регулярну основу.

 • Хуєсос

  5 причин послать опенгеймер нахуй и никогда больше не заходить на него:
  1 – заебали тупые посты про пиратство
  2 – информация о чем либо появляется позже
  3 – информации меньше чем на других порталах
  4 – не самое удобное юзабилити на сайте
  5 – шазу и 3д ньюс более информативны

  • Саня Кузьменко

   5 причин, чому опенгеймер похуй на те, що ти ніколи сюди не зайдеш:

   1 – за роки існування ОГ пости про піратство можна перерахувати на пальцях однієї руки

   2 – як не дивно, україномовний сайт на ентузіазмі не пише новини повний робочий день

   3 – дивись пункт 2

   4 – ¯\_(ツ)_/¯

   5 – прапор їм в руки, ми за них раді

 • mihibod • 08.06.2016 23:36

  Єдиною вагомою причиною зі списку перелічених є “Захист ускладнює піратство”. Важко дивитись на ігрові новинки і розуміти, що зіграти в них не вийде як мінімум найближчих 1,5 років, бо ж ціна ніфіга не “така вже й кусюча”. Тому і про Сократа можна перефразувати так: “Хто хоче зіграти в гру – шукає можливості, хто не хоче- бурно клеїть першим клеймо задрота”.

 • Кобзар • 09.06.2016 16:52

  Файна стаття!) Цікава аналітика!)

  Одна з причин, яка реально мене вмотивувала купити гру – це підтримка власного виробника!)

  Одну гру яку я купив на Стімі була Prime World: Defenders. Взяв ще за знижкою (до3$) виключно щоб підтримати нашого виробника. Але вона мені не сподобалась, не для дорослої аудиторії(.

  Чекаю на вихід 3-х Козаків) За 8-10 баксів готовий купити її.

  Ще було діло купив найдешевший преміум пакет у SURVARIUM, але грати в нього на той момент особливо кайфу на ноутбуці не було, тому що все страшно лагало. Зараз зайду гляну, як в їх працює обнова 0.42!)

  Можливо згодом ще Cradle на стімі візьму!)

  Що з українського можна ще купити на стімі?

  • Саня Кузьменко

   Prime World: Defenders перша гра з українською озвучкою в яку я грав (знаю, що давно була в Сталкері, але руки не дійшли). Ще з українських ігор в Steam є (крім класики – Метро, Сталкер, Козаки) годний Колапс та непогані Паті Хард й We Are The Dwarves.

 • Гуля • 01.07.2016 13:04

  Легко сказати : “кинути піратсво”, не в обіду,але ви мабуть сліпі . Як можна жити на 1300 грн ? Да ніяк !!!

 • Biloz • 30.08.2016 10:26

  Я не дивлячись  на ці обставини бд залишатись піратом !!!!