10/10 – як майже десятиліття розробки відполірували Owlboy

Ігрові довгобуди явище не таке вже й поодиноке, але коли піксельна 2D-адвенчура добирається від анонсу до релізу цілих дев’ять років — це справді незвично. Втім, судячи з усього, Owlboy варто було чекати увесь цей час — після релізу 1-го листопада на гру полилася злива дев’яток та десяток (з десяти, звісно) в оцінках авторитетних видань, та теплі відгуки від гравців.

Owlboy була задумана Саймоном Андерсоном ще в 2007-му році як гра, яка зможе показати перевагу 2D-ігор над 3D-колегами. Була зібрана команда, створене демо — робота закипіла. Минав час, D-Pad Studio поповнювалася розробниками, а проект почав збирати нагороди. Першою стала Excellence in Visual Art на Independent Games Festival у 2010-му році. Але не останньою, номінації та нагороди супроводжували Owlboy до 2016-го включно.

ss_e49871a898aec8c8c30290eff66f421a792d3fc2-1920x1080

Та перед цим, у 2011-му була випущена публічна демо-версія. Після цього команда вирішила взяти паузу та зосередилася на іншій грі — Savant – Ascent, яка вийшла в 2013-му році і зібрала позитивні відгуки. Після цього, зібравши фідбек від демо Owlboy, D-Pad Studio зібралась з силами і сповнилась рішучості завершити гру. Як не важко здогадатися, закінчилось все хепі-ендом, тобто, релізом 1-го листопада 2016-го.

otus-illustration-max

Головний герой гри — Отус (Otus), німий представник раси людей-сов, яка захищає летючі острови — шматки суші, які злетіли до хмар після великого катаклізму.  На острови нападають пірати, один з таких нападів і стає каталізатором розвитку сюжету.

Хоч сам Отус багатослівний як Гордон Фрімен, з балаканиною чудово пораються його друзі — рецензенти високо відзначають їхню озвучку, акторську гру, і навіть саму німоту головного героя, яка лише додає глибини та відтінків. Високої похвали удостоїлась і музика, лаври цієї заслуги належать Джонатану Гіру (Jonathan Geer).

Товариші протагоніста не лише говорять за нього, а й б’ються — сам Отус вміє лише приголомшувати ворогів вихором. Натомість він може переносити своїх друзів, а вже вони роблять все інше.

Як годиться, кожен з напарників володіє своїм набором умінь та власною історією. Сюжет та геймплей, власне на цьому робиться акцент Owlboy, музика (як вже було сказано) та візуальний стиль теж не пасуть задніх.

То що ж говорить профільна преса після стількох років очікувань? Спойлер: вона в захваті. Переважно.

Destructoid поставив Owlboy 10/10 й присудив відзнаку “вибір редакції”:

Owlboy — це особлива гра. Близько десяти років розробки й кропіткої праці відполірували її до виняткового рівня, що, безумовно, є рідкістю в  індустрії, наповненій патчами першого дня й нашвидкуруч зробленими іграми. Чесно, я розгублююсь, коли думаю, за що її критикувати. Я навіть не можу сказати, що хотів би грати більше — гра до біса захоплива від початку до кінця, і мені не хочеться це псувати.

Суворий Джим Стерлінг (Jim Sterling) не зміг опиратися ностальгії, оцінив Owlboy на 9/10 і трохи вдарився в спогади:

Owlboy знаходилась в розробці довго, дуже довго. Вперше я написав про цю гру, ще коли працював на Destructoid,  і вона зачарувала мене своєю естетикою, чудовим саундтреком, протагоністом. Це було майже десять років тому, так давно, що мені майже не віриться, що я вже можу пограти в готовий продукт. Але це реальне життя. Я справді в неї зіграв, незважаючи на довгу реалізацію, немає сумнівів, очікування було варте — Owlboy дуже приголомшлива.

Приємно здивувала гра шведський IGN, вікінги не поскупились і на свої 9/10:

Owlboy стала одним з найбільших сюрпризів цього року. Це фантастична гра, з гарною графікою і дивовижною музикою.

І так далі, в такому ж дусі. На Metacritic гра наразі має 90 балів на основі 15-ти рецензій та 83 бали від гравців на основі 45-ти відгуків. У Steam Owlboy має захмарні 98% позитивних резензій зі 193-х. Очевидний претендент на звання “Інді року” і гра, яка безперечно варта уваги.

ss_65ddfa576ec0d5ba823cb8ab88383b829fc35c89-1920x1080
Саня Кузьменко
Саня Кузьменко @Sancho_Panda | "Without PC, it's hard to know when one day ends and another begins".
Коментарі
  • Chudylo

    Виглядає круто. Останнім часом з засиллям тріпл А тайтлів і горою надмірно примітивним інді як альтернативою не дуже часто знайдеш щось просте але хороше

  • greendioz

    Люблю піксель-арт – він завжди виглядає кльово.